Jump to content



Αγορά Earphones/ψείρες (εσωτερικά)??


paparoach

Recommended Posts

Hello!

Έχει κανείς κάμια ιδέα από καινούρια Earphones/ψείρες (εσωτερικά)??

Μου χάλασαν τα creative που είχα αγοράσει πριν 4 χρόνια...

Σταμάτησε να παίζει το αριστερό...

Μέχρι 50€..ίσως και πιο κάτω αν υπάρχει κάτι αξιόλογο!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μουσική από το κινητό θα ακούω..

Ούτε το μικρόφωνο με ενδιαφέρει να έχει, ούτε σύστημα να ανεβοκατεβάζεις την ένταση!

Επίσης θέλω να μπαίνουν μέσα στα αυτιά ...όχι απλά να στέκονται στον προθάλαμο!

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.amazon.co.uk/JVC-HAFX1X-Xtreme-Xplosives-Headphones/dp/B004S7Q8CA/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1336075367&sr=8-1]JVC HAFX1X Xtreme Xplosives In Ear Canal Headphones: Amazon.co.uk: Electronics[/ame]

Τα πήρα πρόσφατα, πολύ μπάσο με το πρώτο άκουσμα αλλά μαζεύτηκε γρήγορα μετά από μια εβδομάδα συνεχούς χρήσης και πλέον είμαι πολύ ικανοποιημένος. Είναι σχετικά ογκώδη αν σε απασχολεί κάτι τέτοιο, εγώ το προτιμώ από αυτά που είχα πριν (senn cx 300 ii) γιατί στέκονται καλύτερα στα αυτιά.

http://www.head-fi.org/t/577508/jvc-ha-fx1x-xtreme-xplosive-impressions-hopefully-fan-thread

Link to comment
Share on other sites

Μμμ.. απότι βλέπω από το review,ο reviewer εχει ξετρελαθει.. και δεν ειναι πολλα τα λεφτα αποτι βλεπω...

Ο όγκος δεν με απασχολεί καθόλου...

Έχεις ακούσει κάποιο από τα akg? (ως μέτρο σύγκρισης)

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου μην πληρώσεις πολλά χρήματα για ακουστικά ψείρες.Βάλε βγάλε στην τσέπη,μάγκωμα σε μπλούζες,ζώνες καμιά φορά να τα πατήσεις.Όπως και να το κάνεις χαλάνε σχετικά εύκολα.Είχα πάρει κάτι ψείρες sennheiser των 30 ευρώ και μου χάλασαν στο βύσμα μετά απο καναδυο μήνες από το βάλε βγάλε στη τσέπη.Μετά πήρα κάτι panasonic των 10 ευρώ και στον ήχο τα ίδια μου φαίνονται.Μην τρελαίνεσαι από την στιγμή που είναι για κινητό.

Link to comment
Share on other sites

αυτό που λές ισχύει ...

Βασικά το μόνο σίγουρο είναι ότι μαμιέται το βύσμα επειδή κάθομαι στον ΗΣΑΠ κάμια φορά ...αλλα και με το περπάτημα το ίδιο πράμα ...

Ψιλοάσχτο, αλλά στα τελευταία ακουστικά, είχε φθαρεί πολύ και το πλαστικό περίβλημα των καλωδίων τόσο που σε μερικά σημεία φαίνονταν κανονικά τα καλώδια από μέσα...

ΤΖζζζζζ

Link to comment
Share on other sites

Μμμ.. απότι βλέπω από το review,ο reviewer εχει ξετρελαθει.. και δεν ειναι πολλα τα λεφτα αποτι βλεπω...

Ο όγκος δεν με απασχολεί καθόλου...

Έχεις ακούσει κάποιο από τα akg? (ως μέτρο σύγκρισης)

Οχι δεν έχω ακούσει για τους λόγους που ανέφερε ο [MENTION=12934]Gregorypeg1000[/MENTION] παραπάνω, δεν υπάρχει περίπτωση να δώσω 50 ευρώ για IE ακουστικά.

Είναι πολύ σημαντικό το στρώσιμο με τα jvc, θέλουν τουλάχιστον 50 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
JVC HAFX1X Xtreme Xplosives In Ear Canal Headphones: Amazon.co.uk: Electronics

Τα πήρα πρόσφατα, πολύ μπάσο με το πρώτο άκουσμα αλλά μαζεύτηκε γρήγορα μετά από μια εβδομάδα συνεχούς χρήσης και πλέον είμαι πολύ ικανοποιημένος. Είναι σχετικά ογκώδη αν σε απασχολεί κάτι τέτοιο, εγώ το προτιμώ από αυτά που είχα πριν (senn cx 300 ii) γιατί στέκονται καλύτερα στα αυτιά.

JVC HA-FX1X (Xtreme Xplosive) (Impressions)(Hopefully Fan Thread)

σκεφτομαι να τα παρω κ γω.εχεις ρωτησει καναν φιλο αμα ακουγονται εξωτερικα πολυ?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=20421]blade_[/MENTION]

Υποκειμένικο είναι αυτό, σε πολύ ήσυχο δωμάτιο ακούγονται λίγο αν είσαι στο 0.5-1 μέτρο και παίζουν δυνατά. Σίγουρα δεν προκαλούν πρόβλημα σε δημόσιο χώρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
[MENTION=20421]blade_[/MENTION]

Υποκειμένικο είναι αυτό, σε πολύ ήσυχο δωμάτιο ακούγονται λίγο αν είσαι στο 0.5-1 μέτρο και παίζουν δυνατά. Σίγουρα δεν προκαλούν πρόβλημα σε δημόσιο χώρο.

και κατι ακομα...στρωσιμο πως κανουμε δλδ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

επισης φιλε [MENTION=35]chroma[/MENTION] αν κ σε εχω πρηξει...

η ενταση ειναι πολυ δυνατη?ψαχνω τετοια ακουστικα με δυνατο ηχο,ακομα κ οταν δε τα χεις τερμα..

ειναι δυνατα?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.