Jump to content



nVIDIA GeForce GTX 670 Preview, Launch Very Soon


billpeppas

Recommended Posts

  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply
Τέρμα αξιόπιστος ο Charlie nVIDIA hater since... ever :D

Εν τω μεταξύ όλο και περισσότερο μυρίζει η GTX 780 τέλη Αυγούστου ( τόσο μεγάλα design problems η nVIDIA ε Charlie ? )

Σοβαρά, υπάρχει ακόμα κόσμος που δίνει σημασία στον Rarely-Accurate ?

Μακαρι να βγει μεχρι τελος του χρονου Bill, αλλα αν η ΑMD εχει παθει bulldozer-ιαση και στα gpus και δεν βγαλει καμια 8970 στην αγορα, τοτε θεωρω πως το 780 δεν εχει κανενα λογο να το βγαλει ή και αν το βγαλει θα κανει κανενα 700αρι ευρα ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Ελεος πια με αυτές τις reference Ρalit του Πλαισίου. Τόσες μάρκες ρε γμτ αυτές τις αηδίες πάλι θα φέρουν? Τόσο πιο φτηνά τους έρχονται δηλαδή?

Βασικα το Πλαισιο ειναι και ο εισαγωγεας οποτε μαλλον εχει και το μεγαλυτερο κερδος πουλωντας palit, twintech κτλ.

Υπαρχουν πλεον ομως πολυ αξιοπιστα μαγαζια που μπορεις να βρεις οποια μαρκα θες.:fun:

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το Πλαισιο ειναι και ο εισαγωγεας οποτε μαλλον εχει και το μεγαλυτερο κερδος πουλωντας palit, twintech κτλ.

Υπαρχουν πλεον ομως πολυ αξιοπιστα μαγαζια που μπορεις να βρεις οποια μαρκα θες.:fun:

Ι knοw man. Απλά στο Π έχω πρόσβαση σε μια έκπτωση της τάξης του 10% και θα μου ερχότανε κουτί. Απλά με βλέπω να τα σκάω αλλού γιατί οι μαρκούλες αυτές δε παλεύονται. Και φυσικά σιγά μη φέρει nοn-ref. Θα τις έβαζε ίσα με τις 680 και θα γελάγανε και οι πέτρες.

Link to comment
Share on other sites

Ι knοw man. Απλά στο Π έχω πρόσβαση σε μια έκπτωση της τάξης του 10% και θα μου ερχότανε κουτί. Απλά με βλέπω να τα σκάω αλλού γιατί οι μαρκούλες αυτές δε παλεύονται. Και φυσικά σιγά μη φέρει nοn-ref. Θα τις έβαζε ίσα με τις 680 και θα γελάγανε και οι πέτρες.

Παντως αν θες τη γνωμη μου ολες ιδιες ειναι απο τη στιγμη που ειναι reference.

Οι palit gtx580 που ειχε ο [MENTION=9802]takis-pa[/MENTION] βγηκαν αστερια... 970mhz πυρηνα παιζουν σε sli.

Link to comment
Share on other sites

Απλά θέλω κάτι με καλύτερη ψύξη για ο/c, σαν τη windfοrce ένα πράμα. Που έχει και λίγο ανεβασμένα ρολόγια από μόνη της. Αν είναι να πάρω ref μάλλον μετά θα πρέπει να παραγγείλω καμιά accelerο οπότε θα μου έρθει μία ή άλλη :confused:

Link to comment
Share on other sites

Απλά θέλω κάτι με καλύτερη ψύξη για ο/c, σαν τη windfοrce ένα πράμα. Που έχει και λίγο ανεβασμένα ρολόγια από μόνη της. Αν είναι να πάρω ref μάλλον μετά θα πρέπει να παραγγείλω καμιά accelerο οπότε θα μου έρθει μία ή άλλη :confused:

Προσωπικα προτιμω μονο ref γιατι βγαινει ο αερας πισω απο το κουτι και oχι μεσα και γιατι αν θες να κανεις SLI με non-ref θα πρεπει να εχει κενο η μητρικη σου αναμεσα στις pcie.

Παντως απο temps μην ανησυχεις... Οι δικες μου με 1200/1700mhz για 24/7 με κλειστο κουτι δεν πανε πανω απο 70c.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα προτιμω μονο ref γιατι βγαινει ο αερας πισω απο το κουτι και oχι μεσα και γιατι αν θες να κανεις SLI με non-ref θα πρεπει να εχει κενο η μητρικη σου αναμεσα στις pcie.

Παντως απο temps μην ανησυχεις... Οι δικες μου με 1200/1700mhz για 24/7 με κλειστο κουτι δεν πανε πανω απο 70c.

Καλά για sli δε νομίζω fοr the time being. Για 1080p που παίζω θα ήταν οverkill. Αλήθεια τί μάρκα είναι οι 680 σου (με γειές)?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.