Jump to content



Δοκιμή Iced Water με Νorthwood 3c !!!!! (Not 56K Friendly !!!)


Kostas7GTR

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Μιά χαρά τα πήγε η Cpu παιδιά και είμαι υπερευχαριστημένος με αυτή !!:) Το έβαλα σκοπό να φτιάξω ένα WaterChiller και να την δουλέυω στα 4200 υπολογίζω για everyday με θερμοκρασία νερού -10c και cpu και Vga περίπου -5c. Αυτό θα γίνει τον Σεπτέμβρη γιατί την κάνω για διακοπές σε μερικές μέρες:p Θα γίνουν όλα τα απαραίτητα (μονώσεις, υπολογισμοί, κλπ) για να πετύχω τον στόχο μου. Θα ζητήσω και ξανά την βοήθεια από ποιό έμπειρα άτομα του χώρου αυτού και πιστεύω θα τα καταφέρω. Έχω και άλλα bench και Full Screens με Seti Clockgen ,temp και CpuZ αλλά έχω ποστάρει αρκετά και έχω επιβαρύνει τον Server και γιαυτό κάνω λίγο κράτει :clap: :T: Ελπίζω να μην σας κούρασα αρκετά αντίθετα να σας άνοιξα την όρεξη για δικά σας project !!

Φιλικά,

Κώστας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chris2004

Ωραίος Κώστα, απλά πρόσεχε μην γίνει υγροποίηση στους σωλήνες!

Περιμένουμε και αποτελέσματα στο Overclocking:T:

Σε ευχαριστώ Xρήστο !!!Και στα δικά σου :p:P

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JiMk

Τα γ@μησες όλα.......:jump: πες μου λίγο τα fps του nature γιατι δε φαίνονται καλά. :)

Tα fps Jim σε εκείνο το σημείο είναι λιγα...186 αλλά το τελικό Score είναι 23 χιλιαρικάκια και κάτι λίγα ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά ! Από Σεπτέμβρη θα αρχίσω και εγώ το δικό μου Project για SubZero Temps !!!

PS.Vouda στα 4050 είμαι με 5/4 και απο εκεί και πάνω 3/2. Το Motherboard δεν τα πάει τόσο καλά με τις μνήμες με Divider! Σε abit είμαι αρκετά πάνω με χαμηλώτερη τάση και StreetRacer !

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen

Πηρες το βαπτισμα του πυρος...εεε σορρυ του παγου ηθελα να πω! Αντε περιμενω τα μειον....

Σε ευχαριστώ βρε Unseen τα μείον θα έρθουν απο Σεπτέμβρη !!

Αρχική απάντηση από soki

Μπραβο Κωστα!!!! :D

Χε Χε, είδες Βασίλη πως πήγε η cpu ?? Σε βλέπω και εσένα με Chilled σύστημα τον Σεπτέμβρη !!

:D:p:o

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.