Jump to content



GTX 580 problem!


P70

Recommended Posts

Ξαφνικα πριν λιγο κατα την αναπαραγωγη μιας ταινιας στο kmplayer παιρνω ενα bsod 0x0000116.

Κανει επανεκκινηση το pc λοιπον και ενω ολα φoρτvνουν κανονικα εχει μεινει κολλημενη η εικονα στο logo των windows

(το οτι φορτωνει κανονικα το βλεπω απο το πληκτρολογιο γιατι ολα τα προγραμματα που εχω τρεχουν κανονικα και το ρολοι μετραει κανονικα)

Εισοδος μονο σε safe mode, βγαζω drivers ολα οκ, μολις ξαναβαλω παλι τα ιδια, οποιους και να βαλω.

Bye bye καρτουλα? :hang2:

Link to comment
Share on other sites

Φορματ δεν χρειαζεται το pc, δεν πειραξα κατι αλλωστε για να αλλιωθει καποια εγκατασταση, και το προβλημα μου ειναι διαφορετικο. Εμενα δεν μπαινει πλεον στα windows αν εχει τους drivers της nvidia, χωρις μπλε οθονη χωρις τιποτα, απλα μενει παγωμενο το logo και τα υπολοιπα τρεχουν κανονικα!

Οπως και να χει για να αρχισουμε να αποκλειουμε, δοκιμαζω σε αλλο σκληρο μια καθαρη εγκατασταση σημερα.

Καποιο driver cleanup για nvidia υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά μπορείς πριν απ'όλα να κουμπώσεις την κάρτα σε άλλο pc και να του φωρτώσεις drivers, για να δεις αν είναι hardwareικό το πρόβλημα.

Αν κάνει τα ίδια, τότε δυστηχώς τους τη στέλνεις πακέτο rma.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά μπορείς πριν απ'όλα να κουμπώσεις την κάρτα σε άλλο pc και να του φωρτώσεις drivers, για να δεις αν είναι hardwareικό το πρόβλημα.

Αν κάνει τα ίδια, τότε δυστηχώς τους τη στέλνεις πακέτο rma.

Η καρτα ειναι watercooled :suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Χτες εκανα το πειραμα λοιπον, μπηκα σε safe mode ετρεξα ένα driver sweeper εκανα καθαρη εγκατασταση drivers nvidia και αποτελεσμα μηδεν! Καρφωνω άλλο σκληρο, περναω windows βαζω drivers και το μηχανημα ανοιγει κανονικα! Τρεχω δυο-τρια 3dmark καπακια και όλα οκ, τα βγαζει και κανονικα, σαν αριθμοι,τα σκορ!

Αρα υπεθεσα ότι πρεπει να κανω format,ανοιγω το μηχανημα με το δικο μου σκληρο, ξεχναω να αλλαξω το boot sequence για το dvd με τα windows και τσουπ, μπαινει κανονικα!

Όλα λοιπον τρεχουν κανονικα χωρις ουσιαστικα να αλλαξω τιποτα!

Χτες βραδυ ασυναισθητα κανω ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο πραγμα που μου πεταξε το 0Χ0000116, δηλαδη εχω μια λιστα αναπαραγωγης στο KMplayer ,και με το που παταω να παει στο επομενο βιντεο εγινε ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο!

Error 0Χ0000116 και λεω το βρηκα το συστημα, θα κανω τραμπα τους σκληρους να ανοιξει και παλι κομπλε!

Αμ δε! Βαζω τον φρεσκοστημενο και κολλαει πλεον και αυτος στην ιδια οθονη ενώ τα υπολοιπα φορτωνουν κανονικα στο background. Πεταω πανω τον δικο μου παλι και για καποιον αγνωστο λογο ανοιξε κανονικα….

Ζηταω ένα τεραστιο HELP! Windows problem or VGA problem?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.