Jump to content



Πρόβλημα με τους... από πάνω...!


budhas

Recommended Posts

Τελικα το να πληρωνεις με το ιδιο νομισμα τους φερνεις στα ισια τους.

Όμως δεν έχεις θετικό αποτέλεσμα.

Θα μπορούσες να είχες φερθεί έξυπνα και να γίνεις φίλος με τους από επάνω. Θα μπορούσες να τους κάνεις φιλική επίσκεψη και να τους προσφέρεις δώρα αντί να καλείς την αστυνομία. Έτσι θα μπορούσες να τους πείσεις πως είναι καλό να μην θορυβούν.

Ακόμα θα μπορούσες να κολλήσεις με κόλλα λάστιχα στις καρέκλες που σέρνουν/χτυπούν και σε ενοχλούν.

Εάν είχες φιλικές σχέσεις δεν θα έφερναν αντίρρηση και ίσως πρόσεχαν την συμπεριφορά τους.

Σαν βούδας θα έπρεπε να γνωρίζεις πως το κάρμα είναι συνέπεια των επιλογών μας που εισπράτουμε σε αυτή ή σε επόμενη μετενσάρκωση.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Η προιστορια της οικογενειας ειναι οτι παντα εμεναν σε νοικι και παντα μαλωνανε με τους παντες με αποτελεσμα να χουν αλλαηξει ενα σωρο σπιτια.Ετσι και εγω με το καλο ξεκινησα και φτασα λιγο πριν τα ακρα.

Ο ανθρωπος δεν αλλαζει δυστηχως.Και οχι δεν θα τους κανω και φιλους γιατι δεν αξιζουν τιιποτα ποσο μαλλον να τους βαλω και σπιτι μου.

(Οταν στις 01:00 τα μεσανυχτα σερνουν και κοπανανε , τους λες με καλο τροπο τα αυτονοητα και μετα απο 3 λεπτα κανουν το ιδιο , εσυ τι θα εκανες?)

Link to comment
Share on other sites

Η προιστορια της οικογενειας ειναι οτι παντα εμεναν σε νοικι και παντα μαλωνανε με τους παντες με αποτελεσμα να χουν αλλαηξει ενα σωρο σπιτια.Ετσι και εγω με το καλο ξεκινησα και φτασα λιγο πριν τα ακρα.

Ο ανθρωπος δεν αλλαζει δυστηχως.Και οχι δεν θα τους κανω και φιλους γιατι δεν αξιζουν τιιποτα ποσο μαλλον να τους βαλω και σπιτι μου.

(Οταν στις 01:00 τα μεσανυχτα σερνουν και κοπανανε , τους λες με καλο τροπο τα αυτονοητα και μετα απο 3 λεπτα κανουν το ιδιο , εσυ τι θα εκανες?)

Τα ίδια και χειρότερα είχα τραβήξει κι εγώ,ενώ ξεκίνησα με καλόπιασμα και μετά έκαναν τα ίδια και χειρότερα καταλήξαμε στο σημείο να παίξουμε μπουνιές,άνθρωπας 1.60 τόλμησε και μου έριξε χαστούκι και μετά αφού έφαγε τις ψιλές του πήγε να βγεί παρθένα στους αστυνομικούς που ήρθανε κι επειδή τον είχα μελανιάσει απειλούσε με μύνηση και ήθελε ιατροδικαστή,έλα όμως που θα έκανα κι εγώ μύνηση και μόλις έμαθε ότι θα κοιμηθούμε αγκαλίτσα στο αυτόφωρο το μετάνιωσε.

Με δικαστήρια δεν θα βγάλεις άκρη γιατί μέχρι να γίνουν εσύ θα έχεις κανταντήσει πρεζόνι από το χαπάκωμα.

Με τέτοια ζώα η μοναδική λύση είναι τα αντίποινα χωρίς αποδείξεις (για να μην έχουν νομικό πάτημα) αλλά με την υποψία ότι είσαι εσύ.

Απλά θα πρέπει να σε προειδοποιήσω ότι θέλει γερά νεύρα(έτσι κι αλλιώς στην τσίτα ήμουν γιατί δεν με άφηναν να ηρεμήσω) και χρόνο αλλά και καλές ιδέες.

Παραδείγματα

*******************************************************************

Σίγουρα παίζεις με τη φωτιά αλλά η ψυχική μας υγεία ειδικά μνε όσα συμβαίνουν πλέον είναι υπερπολύτιμη.

Παρεπιπτώντος ο από πάνω μου έφυγε στο χρόνο,ήταν ιδιοκτήτης και το πούλησε και πήγε αλλού,τώρα βέβαια έχει έρθει λίγο πιο ήσυχο ζώον αλλά τις ώρες κοινής φασαρίας δεν τολμάω ν'ανοίξω την μπαλκονόπορτα,μένω και σε λίγο περίεργη γειτονιά και την αράζουν όλοι στα μπαλκόνια και μιλάνε(γκαρίζουν) μεταξύ τους.

Αλλά όποτε μου τη δίνει και θέλω ησυχία χωρίς να έχω το air condition ανοιχτό για πάρτη τους ανοίγω τη μπαλκονόπορτα παίζω το master of puppets και μόλις το κλείνω μου δεν ακούγεται γκιχ,μόλις κάνουν να ξεκινήσουν πάλι το ανοίγω για μερικά δευτερόλεπτα και ξανά το βουλώνουν,μετά βγαίνω στο μπαλκόνι και τους λέω:

Ή θα σταματήσετε να γκαρίζετε ο καθένας από μπαλκόνι του ή θα σας πάω έτσι μέχρι τις 10 το βράδυ,αν έχετε να συζητήσετε μαζευτείτε σε μία αυλή ή σε ένα σπίτι και πείτε τα,εγώ δεν σας χρωστάω τίποτε να μην μπορώ να μιλήσω στο τηλέφωνο ή να μην μπορώ να δω τηλεόραση γιατί εσάς σας τη βάρεσε να κάνετε κουτσομπολιό.Κι έτσι στρώνει ακόμη και η γειτονιά μέχρι που κάποιος μου απάντησε:

''Ποιός νομίζεις ότι είσαι και δεν θα με αφήσεις να μιλήσω με όποιον θέλω από το μπαλκόνι μου?"

Εγώ: Κανένας,αυτό όμως δεν σου δίνει το δικαίωμα να πιάνεις συζήτηση με τον άλλον που είναι απέναντι και διαγώνια στα 20 μέτρα, που σημαίνει ότι δεν μιλάς αλλά φωνάζεις.Αν σου φαίνεται πιο λογικό αυτό επειδή βαριέσαι να πας σπίτι του ή αυτός να έρθει στο δικό σου και να τα πείτε τότε δεν έχεις παρά να δοκιμάσεις κι αν σταυρώσεις λέξη εγώ θα κάτσω να με χέσεις"

Χμμμμ,έφαγα την κίτρινη καρτούλα μου για τους βανδαλισμούς που έγραφα παραπάνω και σβήστηκαν,δεν θα διαφωνήσω.Μάλλον το να πετάς καπνογόνο μέσα σε ξένο σπίτι δεν είναι βανδαλισμός.

Πάντα μ'άρεσαν τα 2 μέτρα και 2 σταθμά

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.