Jump to content



Πρόβλημα με τους... από πάνω...!


budhas

Recommended Posts

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Ειδικα τωρα που ανοιγει σιγα σιγα ο καιρος παιρνουμε ενα καλο δειγμα του στ@ισμου του διπλανου μας.

1 ωρα το βραδυ με παρεα στη βεραντα του ο αλλος κ δεν δινει δεκαρα για το αν εσυ σηκωνεσαι στις 7 ας πουμε.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα δεν ειναι μονο οι ωρες κοινης ησυχιας. ειναι και οι ωρες που καλεισαι να συμβιωσεις αρμονικα με ολους γυρω σου χωρις να τους σπας τα φρυδια.

τι να το κανω αν εισαι κυριος 3 ωρες το μεσημερι αν τις υπολοιπες γινεται χαμος.

Link to comment
Share on other sites

Παιρνεις το "100" και αφου εχεις χαλασει τον υπνο σου ερχονται.

Ναι, δεν ρωτησα τι να κανω, την ξερω την λυση.

Απλα ειναι δειγμα της ασεβειας που εχει ο κοσμος προς τον διπλανο του.

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη δηλαδή, αλλά έχετε καλέσει την αστυνομία για διατάραξη της κοινής ησυχίας και ήρθαν σε εύλογο χρονικό διάστημα, δηλαδή λιγότερο από 2-3 ώρες????

Γιατί εγώ που έχω καλέσει 3 φορές επειδή έχουν παρκάρει μπροστά στην είσοδο του parking την μια φορά ήρθαν μετά από 3 ώρες και τις επόμενες δυο ακόμα τους περιμένω...:hm:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να παρεις αυτο [ame=http://www.youtube.com/watch?v=TiAyvWbKMJk&feature=related]Drill Horn: The Air Raider - YouTube[/ame] και να το εφαρμοσεις στο ταβανι. Στη συνεχεια με λευκη κολλα-σιλικονη μπορεις να το στηριξεις περιμετρικα της χοανης. Με ενα αυτοσχεδιο καλωδιο-διακοπτη μπορεις να το ανοιγοκλεινεις ειτε να το συνδεσεις σε αυτοματο ρελε βαση ωρας και περιοδου που θελεις. Εαν εφαρμοσεις σωστα με τη στηριξη λειτουργει κατευθυντικα και δεν θα ενοχλει και τοσο τους γυρω ωστε να σου φερουν την αστυνομια.

Μπορεις να το λειτουργεις βαση της εξης ρουτινας:

εναρξη-διαρκεια 3 λεπτα στοπ-παυση 10 λεπτων. Εναρξη-διαρκεια 4 λεπτα στοπ-παυση 11 λεπτων.

Ανεβαζεις τα λεπτα της διαρκειας και εναρξης κατα 1 λεπτο μεχρι να φτασεις στο 13-20. Επαναλαμβανεις κατα βουληση αλλα ποτε κατω απο 3 φορες αυτο το κυκλο και οχι λιγοτερο απο 1 μηνα.

Αν δεν λειτουργησει (αφου το κανεις επακριβως ετσι) ποσταρεις ξανα και βλεπουμε τι μπορουμε να κανουμε πλεον με πιο δραστικα μετρα οπως αυτο [ame=http://www.youtube.com/watch?v=WLWPaZNf86M]Infernal Noise Machine m/ - YouTube[/ame] και να το συνδυασεις ως εξης: 1 χρηση του παραπανω για ενα πληρη κυκλο και στο καπακι ξεκινας ενα κυκλο με αυτο.

Επαναλαμβανεις κατα βουληση.

Ευχομαι καλα αποτελεσματα. Σε περιπτωση που δεν λειτουργησει θα αφησεις τα ηχητικα και θα προχωρησεις σε βιοχημικη αντιμετωπιση του προβληματος. Καλες εφαρμογες εχουν τα διαφορα αερια οπως αυτο εδω [ame=http://www.youtube.com/watch?v=sZbJohQpPsc]brainiac laughing gas flv - YouTube[/ame] το οποιο ειναι σε νομιμη πωληση και δεν αποτελει οπλο. Μπορεις λοιπον να το διοχετευσεις με σωληνακι κατω απο τη πορτα κτλπ.

Αν δεν επιτυχεις κατι και με αυτο δεν υπαρχει θεμα διοτι μετα απο την εφαρμογη τους θα εχεις γινει πλεον αναισθητος ωστε να μπορεσει να σε ενοχλησει κατι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
συγγνώμη δηλαδή, αλλά έχετε καλέσει την αστυνομία για διατάραξη της κοινής ησυχίας και ήρθαν σε εύλογο χρονικό διάστημα, δηλαδή λιγότερο από 2-3 ώρες????

Γιατί εγώ που έχω καλέσει 3 φορές επειδή έχουν παρκάρει μπροστά στην είσοδο του parking την μια φορά ήρθαν μετά από 3 ώρες και τις επόμενες δυο ακόμα τους περιμένω...:hm:

ημασταν σε παρτυ φιλου στην πλατεια Κολωνακιου και γειτονας μεγαλογιατρος φωναξε τους καπς ~1 η ωρα τα μεσανυχτα παρασκευης. Ξαφνικα σε μια στιγμη χαθηκε ο σερβιτορος πουχαμε, και διαπιστωσαμε πως τον ειχαν βουτηξει 5-6 "σκληροι" καπς (αλεξισφαιρα κλπ) στην εισοδο φωναζοντας του να κατεβει ΤΩΡΑ ο ιδιοκτητης.

Link to comment
Share on other sites

ημασταν σε παρτυ φιλου στην πλατεια Κολωνακιου και γειτονας μεγαλογιατρος φωναξε τους καπς ~1 η ωρα τα μεσανυχτα παρασκευης. Ξαφνικα σε μια στιγμη χαθηκε ο σερβιτορος πουχαμε, και διαπιστωσαμε πως τον ειχαν βουτηξει 5-6 "σκληροι" καπς (αλεξισφαιρα κλπ) στην εισοδο φωναζοντας του να κατεβει ΤΩΡΑ ο ιδιοκτητης.

Η λέξη "κλειδί" στην περίπτωση σας είναι μεγαλογιατρος ενώ εγώ είμαι ένας απλός πολίτης που σαν μακάκας πληρώνω τους φόρους μου αλλά όταν παίρνω τηλέφωνο απλά με αγνοούν και ελπίζουν ότι μετά από μερικές ώρες θα σταματήσω να ασχολούμαι και θα τους αφήσω στην ησυχία τους...

Πάντως για να το πήραν τόσο σοβαρά θα ήταν ΜΕΓΑΣ γιατρός με τρελές γνωριμίες... :flag:

Link to comment
Share on other sites

Η λέξη "κλειδί" στην περίπτωση σας είναι μεγαλογιατρος ενώ εγώ είμαι ένας απλός πολίτης που σαν μακάκας πληρώνω τους φόρους μου αλλά όταν παίρνω τηλέφωνο απλά με αγνοούν και ελπίζουν ότι μετά από μερικές ώρες θα σταματήσω να ασχολούμαι και θα τους αφήσω στην ησυχία τους...

Πάντως για να το πήραν τόσο σοβαρά θα ήταν ΜΕΓΑΣ γιατρός με τρελές γνωριμίες... :flag:

Δυστυχως ετσι. Λυσσα ρε λεμε...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.