Jump to content



Πρόβλημα με τους... από πάνω...!


budhas

Recommended Posts

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

το προβλημα που έχει ο μάγκας νεοέλληνας είναι πως νομίζει πως παρά είναι μάγκας, και όσο στενάχωρο και να είναι, και δεν είναι κάτι που ενστερνίζομαι, μερικές φορές πρέπει να πας στα άκρα.

Οπως λεει και ο Αρκας, στο καλό τον λυκο:

- Δεν πιστεύεις στον πολιτισμένο διάλογο?

- Βεβαίως αλλά μόνο όταν η ωμή βία δεν έχει αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

ειναι προβλημα γενικοτερο.δεν εχουν μυαλο.νομιζουν οτι ειναι μονοι τους.οτι ζουν σε νησι.ειναι οι ανθρωποι που πρεπει να διωξουμε απο τη χωρα οχι απομτην πολυκατοικια μονο.και οχι να φευγουν οι ανθρωποι που υπολογιζουν τους γυρω τους. μια απ τα ιδια-παρομοια και σε εμενα.

Link to comment
Share on other sites

δεν εντιμετωπιζεται ευκολα, αν δεν καταλαβαινει ο αλλος δεν πιανει κανενας τροπος,ουτε νομιμος ουτε παρανομος. στην περιπτωση τωρα τη δικη σου, θα ελεγα να βρεις που ποναει και να χτυπησεις εκει, μπορει να ειναι κατι ασχετο με το θορυβο, πχ η γυναικα του καλη?αν ναι ροβολα την!

οσο για την περιπτωση μου...υπομονη...μεχρι να φτιαξω το σπιτι μου..

Link to comment
Share on other sites

Μονο ενας δικηγορος θα μας λυσει την απορια αν με τα εξοδικα και τις μυνησεις θα βρουμε το δικιο μας.Να σταματησουν επιτελους να μας ενοχλουν!

Αυτό να κάνεις, να πας δλδ σε δικηγόρο, αν όντως το πρόβλημά σου είναι σοβαρό. Τα αντίποινα δεν είναι λύση.

Link to comment
Share on other sites

2 δικηγορους που εχω ρωτησει στον εναν οτι θελω να κανω μυνηση και στον αλλον οτι μου εχουν κανει μυνηση για φασαρια.

Και οι δυο μου ειπαν οτι θα κερδισουμε την δικη!!:magic:

Link to comment
Share on other sites

Nα μου πει στα ισα "μεγαλε δεν γινετε τιποτα" αλλα ετσι ειναι οι δικηγοροι :toomuchne και καλα κανουν παντα με το κεφαλι ψηλα.Γιαυτο ψαχνω εναν απο εδω μεσα μπας και μας πει στα ισα :patsak:

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησες ήδη 2 δικηγόρους όπως λες. Δεν σου άρεσε αυτό που σε συμβούλευσαν και επιμένεις να ακούσεις κάτι διαφορετικό. Άρα ουσιαστικά δεν ζητάς βοήθεια αλλά επιβεβαίωση.

Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ πρόβλημα με τους από πάνω μου, ήταν 5-10 λαθρομετανάστες από Αλγερία και μπαινόβγαινε λαός (πρεζάκια κλπ.). Πρώτα μετακόμισα το γραφείο μου σε άλλο δωμάτιο. Μετά άρχισα να μην πολυκάθομαι στο σαλόνι. Στο τέλος μετακόμισα στην Αγγλία. Αν ήταν να κάτσω Αθήνα θα αναγκαζόμουνα να γίνω Χρυσή Αυγή και να σκοτώνω κόσμο. Αν και τώρα που είναι της μοδός, θα τους καλούσα.

Η μόνη λύση είναι μονοκατοικία. Η πολυκατοικία και οι ουρανοξύστες έχουν εγγενή μειονεκτήματα!

Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ πρόβλημα με τους από πάνω μου, ήταν 5-10 λαθρομετανάστες από Αλγερία και μπαινόβγαινε λαός (πρεζάκια κλπ.). Πρώτα μετακόμισα το γραφείο μου σε άλλο δωμάτιο. Μετά άρχισα να μην πολυκάθομαι στο σαλόνι. Στο τέλος μετακόμισα στην Αγγλία. Αν ήταν να κάτσω Αθήνα θα αναγκαζόμουνα να γίνω Χρυσή Αυγή και να σκοτώνω κόσμο. Αν και τώρα που είναι της μοδός, θα τους καλούσα.

Η μόνη λύση είναι μονοκατοικία. Η πολυκατοικία και οι ουρανοξύστες έχουν εγγενή μειονεκτήματα!

αυτό παραείναι πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

H μονη λυση ειναι να σταματησουν απο μονοι τους γιατι αν μετα το κανουν επιτηδες δεν βγαζεις ακρη.Ενα σπρωξιμο της καρεκλας ή ενα κοπανημα της ειναι αρκετο για να ξυπνησεις και να παλαβωσεις .Και στο δικαστηριο εν τελει δεν μπορεις να αποδηξεις οτι ο " απο πανω" κοπαναει και κανει φασαρια.

Link to comment
Share on other sites

2 δικηγορους που εχω ρωτησει στον εναν οτι θελω να κανω μυνηση και στον αλλον οτι μου εχουν κανει μυνηση για φασαρια.

Και οι δυο μου ειπαν οτι θα κερδισουμε την δικη!!:magic:

Οπως καταλαβαινεις σαν εσενα υπαρχουν 100.000 αλλοι "προβληματισμενοι" που τους εχουν ρωτησει.Εαν ομως κατσει καποιος να ψαχτει να απαντησει στον καθε προβληματισμενο που "θελει να δει αν αξιζει να κανει δικαστηριο" ,τοτε δεν θαχει χρονο για αυτους που πληρωνουν και θελουν να κανουν δικαστηριο. Με τις ερωτησεις γυρω γυρω ακρη δεν θα βγαλεις ,και σε τετοιου ειδους προβληματα, δεν θα βρεθει καποιος να σου πει τσαμπα καποια μαγικη λυση...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.