Jump to content



Προάγγελος προβλημάτων OCZ Vertex;;;


dpolal

Recommended Posts

Ανοίγωντας σήμερα το πρωί το σύστημα μου όπου το λειτουργικό είναι πάνω σε έναν OCZ Vertex 3 μου πέταξε μια μαύρη οθόνη με μήνυμα ότι δεν μπόρεσε να διαβάσει καλά το \BOOT\BCD και με προέτρψε να βάλω το cd των win7 και να κάνω επιδιόρθωση.

Ανέφερε και έναν κωδικό σφάλματος τύπου 0χχε000κάτι.

Με κλείσιμο/άναμμα φόρτωσε κανονικά χωρίς απολύτως κανένα θέμα, έκανα και έναν έλεγχο του ocz και δεν βρήκε τίποτα.

Τί άλλο να κάνω ;;;; :giveup: (εκτός από το να αρχίσω να ανησυχώ :hang3: )

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειχα καποιο θεμα βασικα απο προχτες.Οταν μπουταρει κανει χρονο λες και ηταν μηχανικος δισκος και αργος κιολας!Να σας προλαβω οτι τα windows ειναι 15 ημερων αφου αλλαξα μητρικη κτλ. Πριν ανοιγε μεσα σε δευτερολεπτα.Ουτε προλαβαινε να σταθεροποιηθει το σημαιακι. Τωρα κανει αρκετα δευτερολεπτα και δειχνει να λειτουργει full ο σκληρος.To sentinel δεν βγαζει κατι παντως...Απο μετρησεις εκει που ηταν λιγο κατω απο 500 στο read.

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγωντας σήμερα το πρωί το σύστημα μου όπου το λειτουργικό είναι πάνω σε έναν OCZ Vertex 3 μου πέταξε μια μαύρη οθόνη με μήνυμα ότι δεν μπόρεσε να διαβάσει καλά το \BOOT\BCD και με προέτρψε να βάλω το cd των win7 και να κάνω επιδιόρθωση.

Ανέφερε και έναν κωδικό σφάλματος τύπου 0χχε000κάτι.

Με κλείσιμο/άναμμα φόρτωσε κανονικά χωρίς απολύτως κανένα θέμα, έκανα και έναν έλεγχο του ocz και δεν βρήκε τίποτα.

Τί άλλο να κάνω ;;;; :giveup: (εκτός από το να αρχίσω να ανησυχώ :hang3: )

Μου το έχει κάνει και μένα Ιntel X25-M G2 μετά από αναβάθμιση BIOS παρόλο που είχα 3πλο τσεκάρει τις επιλογές στο BIOS που είχαν να κάνεουν με τον ICH9R. Δεν ξαναπέταξε το μύνημα αυτό μετά από BIOS->select default και Save&Exit->reboot->BIOS-> ξαναρύθμιση bios και ICH9R (ahci, boot order κτλ)
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειχα καποιο θεμα βασικα απο προχτες.Οταν μπουταρει κανει χρονο λες και ηταν μηχανικος δισκος και αργος κιολας!Να σας προλαβω οτι τα windows ειναι 15 ημερων αφου αλλαξα μητρικη κτλ. Πριν ανοιγε μεσα σε δευτερολεπτα.Ουτε προλαβαινε να σταθεροποιηθει το σημαιακι. Τωρα κανει αρκετα δευτερολεπτα και δειχνει να λειτουργει full ο σκληρος.To sentinel δεν βγαζει κατι παντως...Απο μετρησεις εκει που ηταν λιγο κατω απο 500 στο read.

αυτο παρουσιαζει κι ενας Vertex3 ενος γνωστου μου

Το περιμενω προσεχως να δω ki απο κοντα τι παιζει.

To παλικατι δοκιμασε ηδη hdd erase, επανεγκατασταση κτλ αλλα ματαια so far.

Link to comment
Share on other sites

diablo..... εμενα απο χθες παθενει frozen screen συνεχεια παγωνει και μετα πρεπει να κρατησω πατημενο το power του pc για να σβηση , ισος ειναι bug σε cpu η σκληρο δισκο απο το diablo 3 με το patch που εβαλαν

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.