Jump to content



Συνδεση Xbox 360 με οθονη (χωρις ηχεια)


syma

Recommended Posts

οχι ρε παιδια μαλλον με παρεξηγησατε.η οθονη εχει dvi.την μανα του και τον πατερα του εχει.

νομιζα με ρωταγε το παλικαρι αν εχει το xbox 360 dvi.

δικο μου λαθος μην βαρατε!

λοιπον η συνδεση που θελω να γινει ειναι hdmi στην οθονη και οπτικη απο κονσολα σε ηχεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Πρέπει όπως και δηποτε να είναι με HDMI η σύνδεση; Γιατί με το combo καλώδιο component + optical μάλλον θα είχες λύσει το πρόβλημά σου.

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Εχεις μια επιλογή με αυτό Optical Audio Adapter for Xbox 360 (15cm-Length) - Free Shipping - DealExtreme να βγάλεις τον ήχο, προς τα ηχεία του pc ,χρησιμοποιώντας το καλώδιο hdmi , διαφορετικά μπορείς αναλογικά [ATTACH]50432[/ATTACH]

επιδη δεν το εχω το καλωδιο αυτο ,με το av καλωδιο που σου δινει μαζι με το xbox δεν γινεται?στο βιντεο που ποσταρα στην αρχη το παλικαρακι λεει οτι βγαζεις το καλυμα απο το καλωδιο και παιζει.ελα ντε ομως που εμενα δεν μου βγαζει ηχο...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει όπως και δηποτε να είναι με HDMI η σύνδεση; Γιατί με το combo καλώδιο component + optical μάλλον θα είχες λύσει το πρόβλημά σου.

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk 2

ειναι η εσχατη λυση για μενα...δεν ειναι κριμα να εχεις το hdmi και ναμην το χρησιμοποιεις?

Link to comment
Share on other sites

ειναι η εσχατη λυση για μενα...δεν ειναι κριμα να εχεις το hdmi και ναμην το χρησιμοποιεις?

Ε ναι, όντως, απλώς ρωτάω για να είμαι σίγουρος.

Άν το καταφέρεις τελικά με HDMI + optical, πες μου κι εμένα που θέλω να το κάνω :)

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

ανταπτορας απο hdmi->(dvi με καλωδιο ηχου μαζι) θα δουλεψει?

just saying

και το dvi που φανταζομαι παει στην οθονη πως θα βγαιενι ο ηχος?η dell δεν εχει ηχεια...

Link to comment
Share on other sites

θα βάλεις το av component ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ Η ΕΙΚΟΝΑ σε σχέση με το hdmi.

φανταζομαι εννοεις οτι δεν εχει διαφορα στο ματι. γιατι σαν καλωδιο νομιζω φτανει μεχρι τα 1080ι ενω to hdmi 1080p

Link to comment
Share on other sites

θα βάλεις το av component ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ Η ΕΙΚΟΝΑ σε σχέση με το hdmi.

Αυτο.

To ΧΒΟΧ360 που χω σπιτι εχει αυτο

Di8zV.jpg

H οθονη δεν δινει ηχο απο καπου?

Κανα optical /3,5 (out) ?

Απο κει τελως παντως που δινει ηχο στο sound bar.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα audio out για το sound bar, αλλά θέλει 5.1 το παλικάρι, αρα πάμε σε optical. Κι εγω το ίδιο καλώδιο έχω και για αυτό του το πρότεινα.

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι εννοεις οτι δεν εχει διαφορα στο ματι. γιατι σαν καλωδιο νομιζω φτανει μεχρι τα 1080ι ενω to hdmi 1080p

Component video is capable of carrying various signals, such as 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p and beyond.

Μια χαρα ειναι το component .

Ειχα κανει δοκιμη μεταξυ HDMI και component διαφορα ΔΕΝ ειδα.

Απλως το HDMI ειναι πιο "ευελικτο".

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το component .

Ειχα κανει δοκιμη μεταξυ HDMI και component διαφορα ΔΕΝ ειδα.

Απλως το HDMI ειναι πιο "ευελικτο".

Ακριβώς. Έτσι είχα κι εγω το Xbox με component στην 40αρα. Κανένα απολύτως πρόβλημα.

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.