Jump to content



Συνδεση Xbox 360 με οθονη (χωρις ηχεια)


syma

Recommended Posts

Γεια σας παιδες,

εχω το παλιο xbox360 και θελω να τ ο συνδεσω στο pc μου(οθονη).

το προβλημα ειναι οτι δεν εχει ηχεια η οθονη και και η συνδεση ειναι με hdmi.Εψαξα βρηκα μια λυση με οπτικη ινα.ελα ντε ομως που δεν εχει οπτικη ινα το χβοχ 360!!

εχετε καμια λυση πανω στο θεμα γιατι το μουγκο ειναι λιγο σπαστικο....

οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

οχι. απο πισω εχει μονο hdmi και ενα componet.(σαν scart)

επανω στο καλωδιο componet υπαρχει εισοδος για οπτικη ινα. δεν χωραει ομως να βαλεις και το hdmi και το componet πισω απο την κονσολα!(ειναι χοντρο)

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει ακριβός το ίδιο σκηνικό και παρατήρησα ότι το xbox μπορεί να δώσει έξοδο ήχου μόνο από ένα κανάλι. :hm:

Με λίγα λόγια η κονσόλα μπορεί να βγάλει ήχο ή από το HDMI ή από το συγκεκριμένο component που περιγράφεις στο σχόλιό σου.

Κατα την γνώμη μου ο πιο ικανοποιητικός τρόπος στο να μπορέσεις να έχεις το χβοχ με HDMΙ και να έχεις παράλληλα πολύ καλό ήχο είναι να αγοράσεις headset για την συγκεκριμένη κονσόλα.

Προσωπικά επέλεξα αυτά από εδώ

Xbox 360 Gaming Headsets - Buy Xbox Gaming Headphones with Microphone | Tritton Technologies

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αυτο :

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=FptCB_3DOz4]AV Adapter Hack - Optical and HDMI Output on Xbox 360 Simultaneously - YouTube[/ame]

το δοκιμασα χτες εβαλα την οπτικη αλλα δυστηχως δεν ακουγα τπτ .δλδ ο ηχος η απο το hdmi η απο οπτικη θα ερχεται?δεν γινεται ταυτοχρονα και απο τα 2?

η ιδεα των hedset δεν με ενθουσιαζει ιδιαιτερα....

Link to comment
Share on other sites

άνοιξε με ένα ψιλό κατασαβιδάκι το πλαστικό του component και σύνδεσε το.ότι δείχνει το βίντεο. μετα πήγαινε στα settings toy xbox360 και επέλεξε το component σαν έξοδο για τον ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Να έχεις υπόψιν ότι από την περίοδο που δημιουργήθηκαν τα βίντεο το xbox δέχτηκε πάρα πολλά updates.

Μακάρι να βρεις κάποιο τρόπο αλλά το κόβω λιγάκι χλωμό. :(

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες θα κάνω το ίδιο. Component στην οθόνη και οπτική στην κάρτα ήχου αν έχει pass through η αλλιώς στον ενισχυτη.

Τι ακριβώς δεν δουλεύει στην περίπτωσή σου;

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες θα κάνω το ίδιο. Component στην οθόνη και οπτική στην κάρτα ήχου αν έχει pass through η αλλιώς στον ενισχυτη.

Τι ακριβώς δεν δουλεύει στην περίπτωσή σου;

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk 2

οχι εγω εχω hdmi στην οθονη ,και προσπαθω να συνδεσω xbox360 με τα ηχεια μεσω οπτικης ινας.αλλα δεν βγαζει ηχο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.