Jump to content



Στατιστική μέσω excel


wesker

Recommended Posts

Kαλησπέρα παιδάκια! Μια ερώτηξη! Εχει κανεις υπ'οψιν του κάποιο site με βοήθεια σε στατιστική μέσω excel (διωνυμικές κατανομές, παλινδρόμηση, πιθανότητες,solver) ή έστω να σου λέει τα βήματα "τυφλοσούρτη" γιατι εχω ενα μαθημα που το χρωστάω και δεν το πολυέχω το συγκεκριμένο....

Link to comment
Share on other sites

επισης αν εισαι ελευθερος με το software, για στατιστικες και κατανομες etc.. μπορεις να χρησιμοποιησεις το spss που ειναι πολυ ευκολο και παιζουν αρκετα how to..

Kαλησπέρα φίλε μου και thanks για την απάντησή σου! Όχι δεν είμαι ελευθερος απο θέμα software, μιας και η εξέταση του μαθήματος γίνεται πάνω στο MS-Excel.

Link to comment
Share on other sites

άσχετο, αν δεν μπορείς να παρακολουθήσεις το μάθημα (που για μένα είναι η καλύτερη λύση) και να κρατήσεις σημειώσεις, γιατί δεν αναζητάς κάποιο παιδί που να το παρακολουθεί και να του ζητήσεις σημειώσεις; Είναι και αυτό μια λύση.

Link to comment
Share on other sites

άσχετο, αν δεν μπορείς να παρακολουθήσεις το μάθημα (που για μένα είναι η καλύτερη λύση) και να κρατήσεις σημειώσεις, γιατί δεν αναζητάς κάποιο παιδί που να το παρακολουθεί και να του ζητήσεις σημειώσεις; Είναι και αυτό μια λύση.

Το να το παρακολουθήσω δύσκολο γιατι πρωτον τελειωσαν τα μαθηματα και δευτερον ειναι μεταπτυχιακό, οπότε το πρόγραμμα του καθε εξαμήνου δεν φτιάχνεται με βαση το τι χρωστάς, και στο τρεχον εξαμηνο εχεις απουσιες, ενώ σε αυτα που χρωστάς δεν εχεις υποχρέωση παρακολούθησης. Για σημειώσεις βρήκα καποιες αλλα όχι τόσο αναλυτικές όσο θα ήθελα. Ο μόνος που κράταγε αναλυτικές σημειώσεις στο στυλ που θα ήθελα (δηλ. πάτα αυτο το κουμπάκι, βαλε τωρα αυτη την στήλη εδώ, αυτή την στήλη εδώ, αυτή την στήλη εδώ-τα έκανες; μπραβο παιδάκι- πατα τωρα αυτο το κουμπακι να παρεις το αποτέλεσμα) απο την τσατίλα του για το μαθημα τις πεταξε όλες οταν το πέρασε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.