Jump to content



Βρήκα 12000 κομμάτια BH-6 chips "σκέτα"....


hipro5

Recommended Posts

  • Replies 208
  • Created
  • Last Reply

Το θεμα ειναι φυσικα το κοστος γιατι εστω οτι εχεις μια μνημη που πιανει 80 μεταχειρισμενη, αν το κοστος ειναι πανω απο π.χ. 80 για νεα chips δεν συμφερει αφου με 160 μπορεις να βρεις κατι ισαξιο.

Link to comment
Share on other sites

πολυ extreme γιωργο....βεβαια σε κοβω να τα μονταρεις τετοια τρελα που εχεις.απο ματια καλα εισαι αλλα αν αρχισεις να τα κολας, και με τους ρυθμους που φαινεται οτι ζητανε,σε βλεπω σε κανα 3μηνακι για γυαλουμπες....:boxed:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από antonisk7 [Σήμερα, στις 11:56]

Λοιπόν αν κάθε μνήμη έχει 12 τσιπάκια επάνω, τότε κάθε ένας μας θέλει 24 τσιπάκια (για dual).Βάλε ότι είμαστε πάνω από 500 άτομα που βλέπω να ενδιαφερόμαστε οπότε...πάρε και τα 24*500=12.000 chip:banging:

16 θα εννοεις. 8 single sided για 256 16ds για 512. 32 για 2χ512..για 500κοσους δεν το κοβω αλλα καμια κατοστη μαλλον θα ψηθουν να τους μονταρει ο hipro bh-6..καλα κανεις και ξεκινας με 1000 γιατι μπορει κολλησει καπου το πραγμα και να σου μεινουν κονκαρδες.....:jump: τους βαζεις και μια παραμανα και θα φευγουνε αερα(σαν κονκαρδες.....):p:D :D

Link to comment
Share on other sites

....Hipro εισαι απιστευτος.....εχω και γω μια twinmos single side (που βγαζει errors)και περιμενει να ντυθει με ΒΗ-6......και διαφορες αλλες 400ρες που πολυ θα ηθελαν να φορεσουν τα καλα τους:D :D :woot: ........go for it man......:T: :T:

Link to comment
Share on other sites

Όλοι θα πάρετε..........Ένας - ένας............ΜΗΝ σπρώχνετε ρεεεεε.......... :D

Κόλλημα - ξεκόλλημα το κάθε τσιπάκι κάνω περί τα 30sec(ούτε Super-Pi να ήμουν) αν κρίνω απ'το τσιπάκι Winbond Hardware Monitor πού βρίσκεται στις μητρικές ABIT και ASUS - "W83627HF" πού είναι στην μία γωνία της μητρικής και έχει ΚΑΙ γύρω-γύρω ποδαράκια , όχι μόνο στις δύο πλευρές σαν τις μνήμες.........΄Αρα γύρω στα 2.5 άντε 3 λεπτά το 256-άρη......Όχι κι άσχημα......... :D

Πώς σας φαίνεται να κτιστούν πάνω σε αυτό το PCB???....... :D

saaya wrote on 07-30-2004 11:38 AM:

should i ask my friend at twinmos if we can buy pcb from them or where we can buy pcb from? :D

Link to comment
Share on other sites

θέλω μνήμες..........:confused:

θέλω μνήμες..........:confused:

:confused: θέλω μνήμες..........

θέλω μνήμες..........

θέλω μνήμες..........:confused:

θέλω μνήμες..........:confused:

:confused: θέλω μνήμες..........

θέλω μνήμε:confused: ς..........

θέλω μνήμες..........

θέλω μνήμες..........:confused:

θέλω μνήμες..........:confused:

θέλω μνήμες..........

θα παραμιλάμε για πολύ μου φαίνεαι.....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

Κόλλημα - ξεκόλλημα το κάθε τσιπάκι κάνω περί τα 30sec(ούτε Super-Pi να ήμουν) ΄Αρα γύρω στα 2.5 άντε 3 λεπτά το 256-άρη......Όχι κι άσχημα......... :D

Xm καλό ακούγεται σαν χρόνος αλλά πιστεύω αν ανεβάσεις λίγο το fsb σου και χαμηλώσεις τα timmings θα πέσεις μερικά sec στο σουπερ κολλημα -ξεκολλημα bench

Παντως μιλάμε για σούπερ φάση αν κάτσει σωστά το όλο θέμα :T:

Αρε Ελληνες ...........................:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.