Jump to content



@_@ Laptop Dell XPS L502x ΤΟΥΜΠΑΝΟ και ΟΘΟΝΕΣ για Laptop @_@


Recommended Posts

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=aJRmjMiNLv8]Dell XPS 15 Gen2 (L502x) Overview/Initial Impressions - YouTube[/ame]

Δίνω το πολυαγαπημένο μου λαπτοπάκι που έχω 5μήνες και αγοράστηκε στα 900ευρώ. Το μοντέλο είναι ΑΚΡΙΒΩΣ όπως φαίνεται.

Dell Studio XPS L502x (i7-2630QM/4GB/500GB) | Skroutz.gr

Πλήρη εγγύηση Dell next business day για 2χρόνια παρά 5μήνες (μέχρι Δεκέμβριο 2013).

Στην αρχική του μορφή δίνεται στα 700ευρώ.

Έχω όμως και έξτρα αναβαθμίσεις αν σας ενδιαφέρουν.

α) φωτιζόμενο πληκτρολόγιο (original Dell αξίας 50ευρώ)

β) 8gb ram (2x4gb) ddr3 Gskill με εγγύηση lifetime από memoryc (αξίας 50ευρώ)

γ) θηκούλα για μετατροπή της θέσης του αντιγραφικού σε θέση για σκληρό δίσκο [το δούλευα με ssd για OS και τον 500άρη για αποθήκη] (αξίας 20ευρώ)

πακετάκι με τα έξτρα στα 750ευρώ!

Έχω συσκευασίες σακουλάκια κούτα και γενικά τα πάντα όλα όπως ακριβώς αγοράστηκε. ΜΟΝΟ ΣΟΒΑΡΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ για συνάντηση και τεστάρισμα από κοντά ή για επαρχία μετά από κατάθεση σε λογαριασμό τραπέζης και ΔΙΚΑ σας έξοδα αποστολής.

Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΠΑΖΑΡΙΑ ή ΑΝΤΑΛΛΑΓΕΣ

Επίσης δίνονται οθόνες για laptop από αρκετά παλιές μεταχειρισμένες έως ΚΑΙΝΟΥΡΙΕΣ με τις ζελατίνες τους και ΑΦΟΡΕΤΕΣ που μου έχουν ξεμείνει στο εργαστήρι.

Αναλυτικά μοντέλα με φωτογραφίες παρακάτω

1) Καινούρια Samsung LTN170CT05

samsungLTN170CT05_b.jpg

samsungLTN170CT05.jpg

70euro

2)Καινούρια ChiMei N150x3-L08 Revision C2

chimei150x3_f.jpg

chimei150x3.jpg

50euro

3) Καινούρια AU Optronics B170PW01

AuoptronicsB170PW1final.jpg

AuoptronicsB170PW1_f.jpg

60euro

4) Καινούρια Hitachi IPS panel από Sony Vaio X-Black με 2 λάμπες με κωδικό TX39D80VC1GAA

hitachiTX2lamps.jpg

hitachiTX2lamps_f.jpg

50euro

5) Μεταχειρισμένη ChiMei 154L2-L02 Revision C2

chimei15412_f.jpg

chimei15412.jpg

40euro

6) Μεταχειρισμένη LG-Philips LP150E05 Revision A2

lp150e05.jpg

lp150e05_f.jpg

70euro

έχω κι άλλες αλλά είναι σε άγνωστη λειτουργική κατάσταση και πρέπει πρώτα να τις τεστάρω.σε περίπτωση που κάποιος πάρει παραπάνω από 1 θα γίνει καλύτερη τιμή αλλά κατόπιν συνεννόησης. Επίσης υπάρχει δυνατότητα επίσκεψης στο χώρο μου και δοκιμής στο λάπτοπ που θέλετε να κουμπωθεί ωστέ να είστε απόλυτα ασφαλείς στο θέμα συμβατότητας και απόδοσης. Οι ενδιαφερόμενοι εκτός Αθήνας θα βρίσκονται σε χαμηλότερη προτεραιότητα ακόμα και αν στέλνουν πρώτοι για να δηλώνουν ενδιαφέρον. Σε περίπτωση που κάποια οθόνη ελεγχθεί οτι είναι οκ, συμβατή και σας κάνει μετά επιστροφές ΔΕΝ θα γίνονται δεκτές. Το λέω εξαρχής ξεκάθαρα να μην χαλάμε τις καρδιές μας.

Δεν βιάζομαι να δώσω ΚΑΝΕΝΑ κομμάτι από τα παραπάνω. Επίσης οι τιμές ξαναλέω είναι ΑΠΑΖΑΡΕΥΤΕΣ και αν θελήσω να τις κατεβάσω θα το κάνω μόνος μου!

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποια από αυτές full hd και ταιριάζει δοκιμασμένα στο xps?

καμία από όσες έχω στη λίστα δεν είναι full hd. Επίσης δεν έχω καμία που να ταιριάζει στο xps. Η Dell όμως σε τηλεφώνημά μου για το κόστος full hd οθόνης για το λάπτοπ μου έδωσε πριν 3 μήνες μια πάρα πολύ καλή τιμή 140ευρώ. (δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα βέβαια)

Έχω ένα SONY VAIO VGN-AR11B με προβληματική οθόνη ταιριάζει καμμία απο αυτές ;

[MENTION=3449]zerocool[/MENTION]

ναι οι 2 17άρες που βλέπεις στην αγγελία κάνουν για το λάπτοπ σου και είναι με ανάλυση 1440x900. WXGA+ :)

Link to comment
Share on other sites

Δίνω το πολυαγαπημένο μου λαπτοπάκι που έχω 5μήνες και αγοράστηκε στα 900ευρώ. Το μοντέλο είναι ΑΚΡΙΒΩΣ όπως φαίνεται.

Dell Studio XPS L502x (i7-2630QM/4GB/500GB) | Skroutz.gr

Πλήρη εγγύηση Dell next business day για 2χρόνια παρά 5μήνες (μέχρι Δεκέμβριο 2013).

Στην αρχική του μορφή δίνεται στα 700ευρώ.

Έχω όμως και έξτρα αναβαθμίσεις αν σας ενδιαφέρουν.

α) φωτιζόμενο πληκτρολόγιο (original Dell αξίας 50ευρώ)

β) 8gb ram (2x4gb) ddr3 Gskill με εγγύηση lifetime από memoryc (αξίας 50ευρώ)

γ) θηκούλα για μετατροπή της θέσης του αντιγραφικού σε θέση για σκληρό δίσκο [το δούλευα με ssd για OS και τον 500άρη για αποθήκη] (αξίας 20ευρώ)

πακετάκι με τα έξτρα στα 750ευρώ!

Έχω συσκευασίες σακουλάκια κούτα και γενικά τα πάντα όλα όπως ακριβώς αγοράστηκε. ΜΟΝΟ ΣΟΒΑΡΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ για συνάντηση και τεστάρισμα από κοντά ή για επαρχία μετά από κατάθεση σε λογαριασμό τραπέζης και ΔΙΚΑ σας έξοδα αποστολής.

Έχω ακριβώς το ίδιο Laptop και θα ήθελα να ρωτήσω αν δίνεις ξεχωριστά το Φωτιζόμενο πληκτρολόγιο και αν ναι πόσο το δίνεις...

Σ' ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1109]ckbond[/MENTION]

Αναμένω το τελικό οκ από τον YDinopoulos το βράδυ. Αν δε κάτσει μαζί του θα με ενδιέφερε να δώσω μόνο του το keyboard στα 35ευρώ. Σε ενδιαφέρει σε αυτή τη τιμή ή θα προσπεράσεις? Η τιμή δεν κατεβαίνει άλλο. Είναι ήδη παραπάνω από καλή για όλα.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1109]ckbond[/MENTION]

όλα είναι σε άριστη κατάσταση

Δώσε μου σε παρακαλώ διορία μέχρι την Κυριακή όμως γιατί μου το ζήτησε ολόκληρο το λάπτοπ και κάποιος άλλος.

Με τον Ydinopoulos τελικά άκυρο.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1109]ckbond[/MENTION]

Κατά πάσα πιθανότητα ελευθερώνεται αλλά ας περιμένουμε ως τη Δευτέρα το πρωί. Συγγνώμη για την καθυστέρηση αλλά προφανώς καταλαβαίνεις οτι με ενδιαφέρει να φύγει ολόκληρο :)

Link to comment
Share on other sites

Αφού βγάλαμε κυβέρνηση ξανά τη ΝΔ.....πάμε για νέες τιμές!

Το λάπτοπ στα 650ευρώ στην στοκ μορφή του και στα 700με όλα τα έξτρα.

Επίσης πάμε και ξεχωριστές τιμές για τα εξής:

πληκτρολόγιο 35ευρώ (κρατημένο για [MENTION=1109]ckbond[/MENTION])

8gb (2x4gb) gskill ddr3 από memoryc στα 50ευρώ

θήκη caddy για αντικατάσταση του αντιγραφικού με σκληρό δίσκο ωστέ να βάλετε ssd για OS στα 20ευρώ.

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΟΘΟΝΕΣ -10ευρώ

ΠΑΖΑΡΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΓΕΣ ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ και ΔΕ ΘΑ ΑΠΑΝΤΑΩ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ! ΠΡΩΤΑ ΕΚΔΗΛΩΝΕΤΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΕ ΠΜ ΜΟΝΟ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.