Jump to content



Ποια LG απο αυτές τις 3?


JiMk

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από jax7480

Μαλλον δεν εχεις δει ομορφες οθονες....

Το μονο που μου αρεσε ειναι το χρωμα της.

έλα βρε Ζαχούλι τώρα, εμένα όλες οι TFT ίδιες μου φαίνονται, καλα να δείχνουν και όλα τα άλλα είναι δευτερέυοντα... (πρέπει να έχει και καλό on-site η LG τώρα, 1 χρόνο απ ότι είδα κάπου...) Αnyway με γειές jimάκο :)
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

H LG απο οτι ξερω δεν εχει ακομα δικο της panel με 12ms, οποτε υποθετω οτι φοραει το AU-Optronics 12ms panel που εχει η BenQ FP767-12, οποτε μπορεις να διαβασεις συγκριτικα/reviews για αυτην και να βγαλεις συμπερασμα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JiMk

Στο περίπου δηλαδή η benq και αυτή που έχω είναι το ίδιο πράγμα?

Αν πραγματι η LG εχει το AU-Optronics 12ms panel οι διαφορες τους θα ειναι ελαχιστες.

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και εγώ κάτοχος της 1730. Ακόμα πάντως δεν ξέρω αν είμαι ικανοποιημένος ή όχι. Μάλλον φταίει ότι δεν έχω δουλέψει σε tft και η αλλαγή (από philips 105 MB) μου φάνηκε λίγο απότομη. Ειδικά στην προτεινόμενη 1280Χ1024 στα 60 Hz μου τρεμοπαίζει σε κάποια σημεία. Όταν πάω στα 75 είναι οκ. Μήπως σε αυτό ευθύνεται και η κάρτα μου, που είναι παλιά (Geforce 2 MX400); Αν άλλαζα και κάρτα θα είχα καλύτερα αποτελέσματα;

Όσο για καμένα πίξελ, έχω ένα μπλεδάκι, στο κέντρο και αριστερά. Όμως δεν με πειράζει καθόλου. Το βλέπω μόνο στο άνοιγμα και μόνο επειδή ξέρω ότι βρίσκεται εκεί. Και δεν σκέφτομαι καν την αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για την 1730s διαβασα οτι χαλαει την εικονα οταν δεν παιζει στην αναλυση 1280*1024. Αυτο συμβαινει κυριως στα παιχνιδια. Ξερετε κατι για αυτο. Αυτο το διαβασα για την BENQ, δεν ξερω αν ισχυει και για την LG

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.