Jump to content



Plexy στο Ηράκλειο???


Shaman

Recommended Posts

Χαιρετώ τα ομορφόπαιδα!

Θα ήθελα να παρακαλέσω κάποιο μέλος απο το Ηράκλειο Κρήτης να μου υποδείξει μαγαζί που να πουλάει plexy (ακόμα καλύτερα αν έχει και μία σχετική ποικιλία σε χρώματα, ποιότητες και διαστάσεις)!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα που είχα ρωτήσει εδω στη γειτονιά μου είχε ζητήσει ένα εξωφρενικό ποσό (15) για ένα κομμάτι 40x40!!!Γι'αυτο ζητάω να μάθω κανέναν λιγότερο μαυραγορίτη...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shaman [Χθες, στις 16:33]

Σε ένα που είχα ρωτήσει εδω στη γειτονιά μου είχε ζητήσει ένα εξωφρενικό ποσό (15) για ένα κομμάτι 40x40!!!Γι'αυτο ζητάω να μάθω κανέναν λιγότερο μαυραγορίτη... [/Q

Η τιμή του plexy, όπως καί οποιοδήποτε υλικού τέτοιου είδους (τζάμια,καθρέπτες κ.τ.λ.π) καθορίζονται από το πόσο μεγάλο κομμάτι πρέπει να κόψει ο "μάστορας" για να σου βγάλει το δικό σου.Αν δηλαδή πρέπει να "χαλάσει" μια πλάκα 150Χ90 για να σου δώσει το 40Χ40 θα του μείνει μεγάλη φύρα.Γιά αυτό σου ζήτησε αυτά τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από wrong methodΗ τιμή του plexy, όπως καί οποιοδήποτε υλικού τέτοιου είδους (τζάμια,καθρέπτες κ.τ.λ.π) καθορίζονται από το πόσο μεγάλο κομμάτι πρέπει να κόψει ο "μάστορας" για να σου βγάλει το δικό σου.Αν δηλαδή πρέπει να "χαλάσει" μια πλάκα 150Χ90 για να σου δώσει το 40Χ40 θα του μείνει μεγάλη φύρα.Γιά αυτό σου ζήτησε αυτά τα λεφτά.

Ή μπορεί απλά να πρόκειται για μαυραγορίτη :) Εμένα ποτέ δεν μου ζήτησαν τόσα λεφτά γι plexi (έχω αγοράσει 5-6 φορές)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georgeadams

Ή μπορεί απλά να πρόκειται για μαυραγορίτη :) Εμένα ποτέ δεν μου ζήτησαν τόσα λεφτά γι plexi (έχω αγοράσει 5-6 φορές)

Σε τέτοιους καιρούς όλα να τα περιμένεις.Από την άλλη,μπορεί να ζήτησε το ποσό γιά να τον ξεφορτωθεί,γιά να μην χαλάσει μεγάλο κομμάτι υλικού.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου βγήκε φτηνά η όλη φάση!Πήρα ένα κομμάτι 42x42 και ένα 15x15, στα 2mm πάχος με 4!!Για όποιους μπορεί να ενδιαφέρει τo κατάστημα λέγεται Arakryl και βρίσκεται στο δρόμο που οδηγεί στο αεροδρόμιο, δεξιά, 100 μέτρα περίπου πριν την αντιπροσωπεία της Chrysler!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.