Jump to content



Recommended Posts

καλησπερα!

εχω το microsoft intellimouse 1.1 εδω κ 10 χρονια κ ημουν πολυ ευχαριστημενος,καθως με βολευε απολυτα μεχρι που αρχισε το φαινομενο πριν λιγες μερες,του double click,δλδ κανω ενα κλικ κ αυτο κανει 2...καταλαβαινετε..

αν καποιος εχει να προτεινει κατι παρομοιο,γιατι δε το βρισκω στην αγορα,ας το πει

ευχαριστω προκαταβολικα ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω τρελες απαιτησεις..να ειναι βολικο οπως ηταν αυτο πχ βλεπω πολλα καινουρια που εχουν το back πλαινο κουμπι,εκνευριστικα μπροστα...

θελω 5 κουμπια,ενσυρματο κατα προτιμηση..αυτα :p

απο λεφτα,δεν εχω ιδεα..φθηνα οσο γινεται δε θελω να δωσω παρα πολλα..

Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου,θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και για pad μαζί, παίζει μεγάλο ρόλο η επιφάνεια που κάθεται το ποντίκι,και εκτός αυτού θα δεις διαφορές που δεν φανταζόσουν,με ένα καλό και άνετο mouse pad

Link to comment
Share on other sites

zowie AM, ειναι λιγο πιο στενο αλλα μοιαζει αρκετα με αυτο που ψαχνεις, κανει ~ 60 ευρω βεβαια :)Zowie AM Pro Gaming Mouse

Το ειχα για αρκετο καιρο μαζι με G-TF speed αλλα τα σκοτωσα για να παρω artisan hayate και zowie EC2 evo :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

εχω το microsoft intellimouse 1.1 εδω κ 10 χρονια κ ημουν πολυ ευχαριστημενος,καθως με βολευε απολυτα μεχρι που αρχισε το φαινομενο πριν λιγες μερες,του double click,δλδ κανω ενα κλικ κ αυτο κανει 2...καταλαβαινετε..

αν καποιος εχει να προτεινει κατι παρομοιο,γιατι δε το βρισκω στην αγορα,ας το πει

ευχαριστω προκαταβολικα ;)

μια απο τα ιδια. intellimouse ισως παραπανω απο 10 χρονια. Με ειχε βολεψει τοσο πολυ (ειδικα τα πλαϊνα κουμπια σε διαφορετικες πλευρες) που ειχα στοκαρει! Εχω αλλαξει 3 ποντικια εκτοτε και μου εχει μεινει αλλη μια αλλαγη! keep walking..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πραγματικα κ γω δε μπορουσα να το φανταστω και γω,μακαρι να επαιρνα κανα 2 να βρισκονται.απλα εξαιρετικο mouse ,ξεκουραστο κ βολικο..

Ξεχασα να σου πω οτι υπαρχουν πιο φτηνες λυσεις απτο zowie AM στο amazon.co.uk

steelseries kinzu v2 pro και steelseries kana

Το πρωτο ειναι καλυτερο σε ολα απτο intellimouse optical αλλα ΔΕΝ εχει πλαινα.

Το kana εχει πλαινα αλλα οι μικροδιακοπτες κατω απτο πληκτρα του ειναι ΠΟΛΥ σκληροι, ( TTC αντι για omron που εχει το v2 pro) επισης τα ποδαρακια εχουν μπολικη τριβη, η ιδια η steelseries για να τα μπαλωσει προσφερει καινουργια δωρεαν Free pedicure for your Kana

Δεν ξερω αν οι πιο προσφατες παρτιδες του kana ειναι με τεφλον, νταξει και τα μαμησια στο intellimouse μουφα ειναι οποτε δεν νομιζω να εχεις μεγαλο προβλημα :p

Link to comment
Share on other sites

Μια απ' τα ίδια κι εγώ με intellimouse, είχα 2 αλλά πέθαναν εδώ και αρκετό καιρό, ίδια συμπτώματα~. Το κοντινότερο που βρήκα ήταν το logitech lx8 (τότε). Έχει 2 επιπλέον πλήκτρα στη ρόδα και είναι ασύρματο.

Το ωραίο με το intelli (και το logitech) είναι πως τα πλαϊνά τα χτυπούσα κατευθείαν με αντίχειρα και παράμεσο χωρίς να αλλάζω θέση στο κράτημα του ποντικιού. Τα περισσότερα πλέον είναι μισά σε μέγεθος και τα έξτρα κουμπιά πολύ μικρά.

Πρόσφατα κοίταζα σε κατάστημα γνωστής αλυσίδας, η μία πλευρά είχε τα μικρά σε μέγεθος σε λογικές τιμές. Από την άλλη πλευρά, υπήρχαν τα κανονικά μεγέθη, δυστυχώς όμως ήταν τα gaming mice και ξεκινούσαν από τα 40€. :suicide: Τόσο δύσκολο είναι να φτιάξουν ένα ποντίκι σε λογικό μέγεθος και τιμή ~30€;

[MENTION=2162]GruntGR[/MENTION] 37€ για 2 πλήκτρα+ρόδα; :nothing:

Αν μιλάτε για gaming καταστάσεις, dpi lags κλπ, πάσο.

Έγινε επεξεργασία από Raider
Link to comment
Share on other sites

Δειτε στο ebay για Intelli 3.0

Και τιμες >30€

Μια απ' τα ίδια κι εγώ με intellimouse, είχα 2 αλλά πέθαναν εδώ και αρκετό καιρό, ίδια συμπτώματα~. Το κοντινότερο που βρήκα ήταν το logitech lx8 (τότε). Έχει 2 επιπλέον πλήκτρα στη ρόδα και είναι ασύρματο.

Το ωραίο με το intelli (και το logitech) είναι πως τα πλαϊνά τα χτυπούσα κατευθείαν με αντίχειρα και παράμεσο χωρίς να αλλάζω θέση στο κράτημα του ποντικιού. Τα περισσότερα πλέον είναι μισά σε μέγεθος και τα έξτρα κουμπιά πολύ μικρά.

Πρόσφατα κοίταζα σε κατάστημα γνωστής αλυσίδας, η μία πλευρά είχε τα μικρά σε μέγεθος σε λογικές τιμές. Από την άλλη πλευρά, υπήρχαν τα κανονικά μεγέθη, δυστυχώς όμως ήταν τα gaming mice και ξεκινούσαν από τα 40€. :suicide: Τόσο δύσκολο είναι να φτιάξουν ένα ποντίκι σε λογικό μέγεθος και τιμή ~30€;

[MENTION=2162]GruntGR[/MENTION] 37€ για 2 πλήκτρα+ρόδα; :nothing:

Αν μιλάτε για gaming καταστάσεις, dpi lags κλπ, πάσο.

Ξεχασα να σου πω οτι υπαρχουν πιο φτηνες λυσεις απτο zowie AM στο amazon.co.uk

steelseries kinzu v2 pro και steelseries kana

Το πρωτο ειναι καλυτερο σε ολα απτο intellimouse optical αλλα ΔΕΝ εχει πλαινα.

Το kana εχει πλαινα αλλα οι μικροδιακοπτες κατω απτο πληκτρα του ειναι ΠΟΛΥ σκληροι, ( TTC αντι για omron που εχει το v2 pro) επισης τα ποδαρακια εχουν μπολικη τριβη, η ιδια η steelseries για να τα μπαλωσει προσφερει καινουργια δωρεαν Free pedicure for your Kana

Δεν ξερω αν οι πιο προσφατες παρτιδες του kana ειναι με τεφλον, νταξει και τα μαμησια στο intellimouse μουφα ειναι οποτε δεν νομιζω να εχεις μεγαλο προβλημα :p

σας υπερευχαριστω για τις προτασεις...θα τις κοιταξω κ θα καταληξω σε καποιο απο αυτα μαλλον...που φτασαμε ομως ε?να ξοδευομαστε για mouse...πανακριβα τα περισσοτερα..

Link to comment
Share on other sites

σας υπερευχαριστω για τις προτασεις...θα τις κοιταξω κ θα καταληξω σε καποιο απο αυτα μαλλον...που φτασαμε ομως ε?να ξοδευομαστε για mouse...πανακριβα τα περισσοτερα..

Κάτι το οποίο το κρατάμε κάθε μέρα περισσότερα απο το ...... μας αξίζει να είναι και ποιοτικό, don't you think ? :whistling

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.