Jump to content



Να το σπάσω το NetMod ή να το πάω στην INTRACOM να τους το βάλω .....


backgman

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από DMylonas [Σήμερα, στις 20:39]

Το άσχημο είναι ότι η μάνα μου δουλεύει στον ΟΤΕ (Τμήμα πωλήσεων Internet-Κινητής) και δεν μπορώ να πάω αύριο με το NetMod στο χέρι και να τους το πετάξω στην μάπα....

Δουλεύει η μάνα σου στον πΟΤΕ και δεν έχεις DSL; Αίσχος!!!!! :hehe::p

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στους υπαλλήλους του ΟΤΕ τα δίνουνε τσάμπα τα DSL??? Το ότι έδωσα λεφτά να πάρω 12μηνο ISDN OTEnet ακόμα τα κλαίω...

Και εκτός αυτού στην περιοχή μας δεν έχει άλλα διαθέσιμα DSL :(

Και εκτός από αυτό το τηλ είναι στο όνομα της μάνας μου, αλλιώς θα είχα vivodi τώρα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DMylonas

Γιατί στους υπαλλήλους του ΟΤΕ τα δίνουνε τσάμπα τα DSL??? Το ότι έδωσα λεφτά να πάρω 12μηνο ISDN OTEnet ακόμα τα κλαίω...

Από όσο ξέρω (μπορεί να μου πουλήσαν και φίδια, δε ξέρω) οι υπάλληλοι του ΟΤΕ δικαιούνται κάποια έκπτωση στις παρεχόμενες απο αυτόν υπηρεσίες

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα το άλλο με τον τοτό το ξέρεις??? Το DSL είναι υπηρεσία της OTEnet, άρα δεν δικαιούμαστε καμία έκπτωση, ούτε στην γραμμή, ούτε στα πάγια, ούτε στον provider.... Μόνο με ISDN έχουμε έκπτωση 600μονάδες το δίμηνο, τις οποίες όμως η εφορία μας τις φορολογεί σαν εισόδιμα... ’ρα παλι πληρωμένα τα έχουμε....

Σε ένα δίμυνο μόνο Internet κάνω..... άρα τίποτε δεν είναι οι 600μονάδες....

post-419-1416071130,0017_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενας με προβληματα με το NetMod.

Πολλες φορες δεν με συνδεει αμεσως στο Internet και αναγκαζομαι να πληκτρολογησω παλι τον κωδικο μου.... και καπου καπου εχω κουφες επανεκινησεις.

Θα δοκιμασω σειριακα και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell [Χθες, στις 22:07]

Βρε βάλτε Vivodi DSL Access 256 αυτή την στιγμή πληρώνω 46,02 τελική το μήνα (όλα μέσα) :hehe:

Ειναι αξιόπιστη η Vivodi ??

Ποσο καιρό το έχεις, με πόσο κατεβάζεις και πόσες φορές εχει κρεμάσει ??

Link to comment
Share on other sites

το έχω αν θυμάμαι καλά από το Οκτώβριο ή αργότερα. Δεν έχει κρεμάσει ποτέ, μια φορά μου στείλαν e-mail ότι η σύνδεση δε θα λειτουργεί για 4-5 ώρες την τάδε ημερομηνία αλλά δεν ήμουν σπίτι να δω τι παίζει (όταν γύρισα όλα παίζαν καλά), και μια άλλη φορά με πήραν τηλέφωνο στο κινητό μου να μου πουν ότι δε θα παίζει για 4-5 ώρες λόγο αναβάθμισης την τάδε ημερομηνία αλλά σε μένα έπαιζε :p Ότι να ναι δηλαδή, κατεβάζω με 27.5Κb/sec βρέξει χιονίσει 24/7 δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το 256/128 πακέτο. Το modemάκι της Sagem που δίνει μαζί με την σύνδεση παίζει άψογα, υπήρχαν κάποια προβλήματα όπου δε μπορούσες να δεις εικόνες από το pathfinder αλλά λύθηκαν, και φυσικά δεν έχει καλά pιng εσωτερικού (έχω βέβαια καιρό να το checkάρω οπότε δε ξέρω αν άλλαξε κάτι) Αυτά είναι με DSL Access φυσικά, μη βάλεις μέσω OTE θα τραβάς τα μαλλιά σου, κοίτα και στο ΑDSLgr.com για δεύτερες γνώμες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.