Jump to content



Run Forrest...run!


Ταμτάκος

Recommended Posts

Μα το τεστ Cooper δεν είναι για μία φορά; :p

δε το πιεζω τερμα απλα να βγουν σε ιδιο ρυθμο πχ 2300 και τα 3 δεντο σκιζω.

Για να ξεσκαει λιγο ο οργανισμος απο το συνεχομενο αεροβιο κανω κανα κουπερ καμια

πυραμιδιτσα και τετοια

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply
Το έχω παρατήσει τελείως το τρέξιμο, από τότε που έπιασαν οι ζέστες. Λίγο το διάβασμα για την εξεταστική, πολύ η ζέστη που δε την συμπαθεί ο οργανισμός μου, δεν το ρισκάρω να πάω για τρέξιμο. Τώρα που θα πάω Κεφαλονιά, κολύμπι, και ίσως τρέξιμο πριν βγει ο Ήλιος (αστειάκι :p)

Πεύκη - Μαρούσι - Κηφισιά (εκεί κοντά στο ΚΑΤ δηλαδής), έχει κανένα ΒΠάκι να μου προτείνει διαδρομή ή μέρος να τρέχω; Πηγαίνω στο γήπεδο της Πεύκης κανονικά, αλλά αν υπάρχει κάτι άλλο καλύτερο -με λιγότερο κόσμο, και να μη μυρίζει τόσο έντονα το ταρτάν- θα ήταν ιδανικό

αλσος συγγρου.

τα συνδιαζει ολα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ειχα ρα αιρ μαξ 2011 για κανα χρονο, μου βγαλανε ενα κουφο ελαττωμα η σολα του αριστερου, ακριβως κατω απτο δαχτυλο του μικρου ποδιου, εκανε ενα τραγικο καρουμπαλο, σαν να ξεκολλησε απο την αεροσολα....δεν ξερω αν φταιει που ειμαι 100 κιλα, τρεχω 8μιση χμ καθε μερα σε ασφααλτο...

απο περιεργεια πηγα για εγγυηση στα ιντερσπορτ θεμιστοκλεους και ξηγηθηκαν σπαθι...μου εδωσαν αμεσα αιρ μαξ 2012, παρολο που τους ειπα να δωσω διαφορα και μου εκοψαν πιστωτικο στην τιμη αγορας των μαξ 2011 (170 ευρα)..να δουμε τωρα τι θα καταφερουν τα 2012...παντως και τα αντιντας μαικρο-μπαουνς τα ειχα διαλυσει πανω στον χρονο...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να τρεχεις με ερ μαξ και τετοια παπατζιλικια, τα σωστα ειναι τα 4motion τα vomero κατι gel κτλπ.

έχω τα formotion adidas ενα περσινο μοντελο εχουν κανει καμια 400αρα χιλιομετρα και δε

νιωθουν ειναι σκυλια, τι στιβο τι ασφαλτο τι χωμα. Μονο παραπονο οτι στο υψος

του μικρου δαχτυλου εχουν σκιστει, υφασμα ειναι ποσο να αντεξει, αλλα νταξει λιγο κλωστη και το δενεις μονταρισμα μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

αν είσαι ελαφρύς/φυσιολογικός, τα 400 χλμ είναι το μίνιμουμ που πρέπει να αντέχουν τα παπούτσια για το τρέξιμο. Όταν είσαι 100 κιλά, και χαλάνε και πιο εύκολα, και θες και αερόσολα για να μη διαλυθούν τα γόνατα.

Link to comment
Share on other sites

αν είσαι ελαφρύς/φυσιολογικός, τα 400 χλμ είναι το μίνιμουμ που πρέπει να αντέχουν τα παπούτσια για το τρέξιμο. Όταν είσαι 100 κιλά, και χαλάνε και πιο εύκολα, και θες και αερόσολα για να μη διαλυθούν τα γόνατα.

Ποσα;;;;; Τα αντιντας τα ειχα παρει μαιο 2010, και μαιο 2011 κλαταρανε και πηρα τα αιρ μαξ, επι ενα χρονο αντε να εχασα 3-4 φορες το τρεξιμο, εφαγαν στην μαπα μινιμουμ 360*11.2 που ετρεχα τοτε... Κατι λιγοτερο απο 4.000 χμ;;;;! Δηλ αμα τρεχω καθε μερα 8.5 χμ σε 2 μηνες θελω παπουτσια;;;;; Ποιος αρκουδεας τα σχεδιαζει ετσι;;;;

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5299]Tsakonas[/MENTION] H γυναικα μου, τρεχει καθε μερα 8-10 χλμ με ασφαλτο. Αυτο εδω κ 6-7 χρονια. Λεει τα καλυτερα παπουτσια ειναι τα asics τα οποια εχουν καποιο gel μεσα κ βοηθαει στην αποροφηση των κραδασμων! Οποτε αλλαξεις ζευγαρια δοκιμασε τα. (Τα 'for men' φυσικα, εκτος κ αν σου αρεσει να φορας γυναικεια...)

Link to comment
Share on other sites

Ποσα;;;;; Τα αντιντας τα ειχα παρει μαιο 2010, και μαιο 2011 κλαταρανε και πηρα τα αιρ μαξ, επι ενα χρονο αντε να εχασα 3-4 φορες το τρεξιμο, εφαγαν στην μαπα μινιμουμ 360*11.2 που ετρεχα τοτε... Κατι λιγοτερο απο 4.000 χμ;;;;! Δηλ αμα τρεχω καθε μερα 8.5 χμ σε 2 μηνες θελω παπουτσια;;;;; Ποιος αρκουδεας τα σχεδιαζει ετσι;;;;

αυτο που με φανηκε περιεργο ειναι ο ρυθμος που τρεχεις, γιατι αν οντως τρεχεις τοσο εχει

γινει η καρδια σου σαν απο λεοπαρδαλη. Σε ποση ωρα τα κανεις τα 11.2;

Link to comment
Share on other sites

αυτο που με φανηκε περιεργο ειναι ο ρυθμος που τρεχεις, γιατι αν οντως τρεχεις τοσο εχει

γινει η καρδια σου σαν απο λεοπαρδαλη. Σε ποση ωρα τα κανεις τα 11.2;

Το καλυτερο πουχω πετυχει ειναι γυρω 80 λεπτα... Τελευταια πουχω πεσει πολυ χρειαζομαι γυρω 1 ωρα και 10 λεπτα για 8.5 χμ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.