Jump to content



Run Forrest...run!


Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

εγώ πάω που και που σε ένα σταδιάκι που έχουμε εδώ στο πέραμα

και κάνω 3km 1,5km περπάτημα και άλλο 1,5km jogging γρήγορο,

μην νομίζεται το πιάνω και το ξεσκίζω σπαστά ακόμα δεν μπορώ :X: θέλω να φτάσω να κάνω τουλάχιστον 5km συνεχόμενα :flag:

Link to comment
Share on other sites

πολλα χιλιομετρα....αλλα τωρα καλοκαιρακι μια ειναι η λυση,κολυμπι παιδια, γιατι ο οργανισμος θελει να αναπληρωσει ιδρωτες βιταμινες νερα και θελει πολυ προσοχη η διατροφη στο τρεξιμο. Αλλιως 4-5 χιλιομετρακια χαλαρο ρυθμο μια φορα καθε 2- 3 μερες και σωστη διατροφη χωρις ηλιο, με ηλιο εχουμε υπερθερμανση και ειναι κακο στον οργανισμο. Απο αυγουστο σοβαρα ξανα.

Link to comment
Share on other sites

ωραιο θεμα! :T:

τρξιμο 2-3 φορες την βδομαδα (αναλογως δουλειας και καιρου) περιπου 8 χλμ...

Εχει μια ωραια διαδρομη απο το σπιτι μου μεχρι μια λιμνη εδω πιο πανω και μετα πισω! Πολυ δεντρο, πρασινο, πολλοι συν-δρομεις και λιγο off-road :)

ειδικα τωρα το καλοκαιρι, αρχισα να κανω και ενα γυρο της λιμνης (+3 χλμ)!

παπουτσια Asics Gel GT-2120 (μετα απο αρκετο ψαξιμο βρηκα τα τελεια παπουτσια για την διαδρομη και για τον τυπο ποδιου μου :) )!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τρέχω στο Συγγρού 4-5 φορές την εβδομάδα. Στην αρχή με παλμογράφο αλλά με τον καιρό δεν τον χρειάζεσαι. Τώρα με Sportstracker-GPS-μουσική από το τηλέφωνο. Συνήθως κάνω 6-10 χλμ σε ρυθμό 9-10 χλμ/ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξεκινήσει περίπου εδώ και 2.5 μήνες τρέξιμο (στην αρχή περπάτημα), δεν είχα

ασχοληθεί ποτέ ιδιαίτερα με αυτό.. έκανα περιστασιακά ποδήλατο μέχρι τώρα.

3 φορές την εβδομάδα, συνήθως Υμηττός -> στα 4 (2+2) χιλιόμετρα ίσιωμα πάνω από το

νεκροταφείο παπάγου

Οι αγώνες είναι ότι καλύτερο πάντως!

asics και εδώ (cumulus 14) και endomondo!

Έγινε επεξεργασία από g1ann1s
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πείτε καμία πρόταση για κοντομάνικο. Επίσης όποιος φοράει και μη-κλασσικό σορτς ας το δηλώσει. Έβλεπα κάτι κολλάν με σορτς απ' έξω και το σκεφτόμουν.

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια με την ποσότητα του ιδρώτα. (σίγουρα κάτι θα υπάρχει και για μας)

Χειμώνα, ισοθερμικό και φούτερ μπλούζα. Απλά είναι μακρυμάνικο και δεν μπορώ να το βάλω τώρα.

[MENTION=1446]Dolly[/MENTION] κάτι σαν την μπλε μπλούζα που είχες στο Αχλάδι θέλω, αλλά σε κοντομάνικο. Κάνει, δεν κάνει; Ρίξε κανα λινκ.

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Το τεστ για τον πρηνισμό. Πριν αγοράσει κάποιος αθλητικά παπούτσια θα πρέπει να γνωρίζει τον τύπο του πέλματός του. Επειδή πολλά καταστήματα αθλητικών ειδών δεν έχουν τον εξοπλισμό που χρειάζεται για να μετρήσουν το αποτύπωμα του ποδιού (και άρα την ανατομική μορφολογία του πέλματος) έτσι ώστε να αγοράσει ο καταναλωτής τα σωστά παπούτσια, μπορεί κάποιος εναλλακτικά να το κάνει και στην άμμο. Βρέχουμε τα ποδαράκια μας και πατάμε στην άμμο για να αποκαλυφθεί η έκταση της καμπύλης της καμάρας.

Η καλύτερη βέβαια λύση είναι να κάνει κάποιος πελματογράφημα.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παρατήσει τελείως το τρέξιμο, από τότε που έπιασαν οι ζέστες. Λίγο το διάβασμα για την εξεταστική, πολύ η ζέστη που δε την συμπαθεί ο οργανισμός μου, δεν το ρισκάρω να πάω για τρέξιμο. Τώρα που θα πάω Κεφαλονιά, κολύμπι, και ίσως τρέξιμο πριν βγει ο Ήλιος (αστειάκι :p)

Πεύκη - Μαρούσι - Κηφισιά (εκεί κοντά στο ΚΑΤ δηλαδής), έχει κανένα ΒΠάκι να μου προτείνει διαδρομή ή μέρος να τρέχω; Πηγαίνω στο γήπεδο της Πεύκης κανονικά, αλλά αν υπάρχει κάτι άλλο καλύτερο -με λιγότερο κόσμο, και να μη μυρίζει τόσο έντονα το ταρτάν- θα ήταν ιδανικό

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.