Jump to content



Msi NX6800gt Οι Πρωτες εντυπωσεις!!


Lewnidas

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Πολυ καλη η καρτουλα καλοριζικη και απο μενα.Οταν βγαλεις και τους nForce οπως σου λεει ο endu ειναι πιθανον να σου κολλαει και αυτο γιατι γιατι θα θελει να ξαναπερασεις το service pack 1a των xp.Αυτο μου εχει συμβει εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αν και αργοπορημενος στο ραντεβου μου,οριστε αλλο ενα 3dmark με 427 nforce drivers,61,77 dipslay drivers,9c directx,image quality-quality,1gb ram high performance 2-2-3-5 ,winxpsp1.kαι η καρτα στα 401/1050 το αποτελεσμα ειναι εκπληκτικο , η καρτουλα φτανει ανετα clocks ultra ...:T: :T: :T:

Eπισης να σας πω οτι 8ερμοκρασιες φτανουν το πολυ 65 και σε ηρεμια ειναι 55,to image quality sta games ειναι απιστευτο ειδικα οταν το εχω sto high quality,η επενδυση που εκανα παιδες 8α μου ηρεμησει το κεφαλι για τουλαχιστον 1 με 2 χρονια στο 8εμα παιχνιδιων

post-1074-1416071134,7816_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Lewnidas

φιλε με αλλα 50 mghz στη μνημη γινεται ουλτρα..η με ενα bios ,εμενα γινεται ανετα απλως στη παρουσα φαση δεν με ενδιαφερει να τη κανω ουλτρα

mhz οχι mghz :) ......aντε κανε την μια ουλτρα να δουμε benches κ μετα ξαναγυρνα την σε gt...

Link to comment
Share on other sites

Και αλλο ενα τελευταιο μαρκ στα 410/1110 με 10 μεγακυκλους ¨@:) βασιλακη παραπανω απο την ουλτρα ,το score oμως δεν ανεβηκε πολυ ,το γιατι δεν το γνωριζω,μαλλον απο τα 400/1050 δεν κερδιζεις πολλα.

post-1074-1416071134,9973_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Lewnidas

Δεν το γνωριζω γιατι δεν εχω φτασει σε υψηλα επιπεδα

Αρκετοι ειχαν προβλημα και σε τετοιες συχνοτητες, υπαρχει ενα προγραμμα που σου δειχνει σε real time τα clocks, δοκιμασε το αν θες.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εγω χρησιμοποιω το riva tuner to opoio μου δειχνει τα κλοκς απο εκει ,8α το ψαξω παντως γιατι και εμενα μου φαινεται παραξενο στα 1100 τη μνημη να μου δινει μονο 100 πομτους παραπανω.

Εγκατεστησα το 1.1 πατσ για to far cry και το επαιξα λιγο και ηταν ολα τελεια ,με ολα στο max ο παιχνιδι τρεχει νερακι ,αλλα για να ειμαι και ειλικρινης σε καποια τοπια σε 360 κινηση πσιλο αργουν τα frames αλλα δεν ειναι ανοχλητικο κα9ολου!εξαλου εχω βαλει και high quality που εκει νομιζω ριχνει λιγο τα frames αν δεν κανω λα8ος.

Μια ερωτηση 8ελω να κανω αν βαλω 1.6v sthn agp 8α με βοη8ησει κα9ολου στο oc ths vga?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.