Jump to content



Προβλημα με SSD.


Lucio

Recommended Posts

Το γραφω εδω για να μην ανοιγω αλλο θεμα.Απεκτησα τον ssd μου και τον συνδεσα , εβαλα στο bios επιλογη για ata device AHCI . Εβαλα μεσα το dvd των windows , κανω format ton παλιο δισκο που ειχα τα windows , τον ssd mου τον ελεγε σαν unalocated space , παταω σε αυτον και αρχιζει η πρωτη διαδικασια του ινσταλλ.Μετα το πρωτο ρεσταρτ η οθονη κολισε στο σημα τον windows και δεν εκανε τπτ , το κλεινω το pc και παλι τπτ.Παω να ξανακανω απο την αρχη φορματ , τπτ . Στο μεταξι με το που ανοιγει το pc μου λεει : no drive found ενω στο bios Μου τους αναγνωριζει ολους.:help:

Link to comment
Share on other sites

Το γραφω εδω για να μην ανοιγω αλλο θεμα.Απεκτησα τον ssd μου και τον συνδεσα , εβαλα στο bios επιλογη για ata device AHCI . Εβαλα μεσα το dvd των windows , κανω format ton παλιο δισκο που ειχα τα windows , τον ssd mου τον ελεγε σαν unalocated space , παταω σε αυτον και αρχιζει η πρωτη διαδικασια του ινσταλλ.Μετα το πρωτο ρεσταρτ η οθονη κολισε στο σημα τον windows και δεν εκανε τπτ , το κλεινω το pc και παλι τπτ.Παω να ξανακανω απο την αρχη φορματ , τπτ . Στο μεταξι με το που ανοιγει το pc μου λεει : no drive found ενω στο bios Μου τους αναγνωριζει ολους.:help:

Βγαλε ολους τους δισκους εκτος απο τον SSD και βαλε τον SSD στην Sata 00-01 εαν μπορεις και ξανακανε instal. Κοιτα εαν εχεις σωστες ρυθμισεις για τους σκληρους σου! Βασικα δοκιμασε να κανεις instal εχοντας μονο το ενα στικακι ram μηπως και φταιει η μνημη σου για τα κολληματα.

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε ολους τους δισκους εκτος απο τον SSD και βαλε τον SSD στην Sata 00-01 εαν μπορεις και ξανακανε instal. Κοιτα εαν εχεις σωστες ρυθμισεις για τους σκληρους σου! Βασικα δοκιμασε να κανεις instal εχοντας μονο το ενα στικακι ram μηπως και φταιει η μνημη σου για τα κολληματα.

Απλα να ρωτισω και κατι τελευταιο πριν προβω στην διαδικασια που μ ειπες .Παιζει κανενα ρολο που η mobo μου εχει μονο sata 2 και οχι sata 3 ? πρεπει να κανω τπτ updates? Γιατι κατι τοπικ που διαβασα σχετικα με τους ssd τους προτειναν να περασουν κατι drivers και τετοια περιπλοκα...η τους βγαζω τους παλιους δισκους απο πανω αλλαζω και τα καλωδια sata και δοκιμαζω?

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας , παει και αυτο επιτελους...Απλα αποσυνδεσα ολους τους παλιους σκληρους και εβαλα τον ssd στην sata 1 θυρα και περασα τα windows χωρις κανενα προβλημα.Μετα απλα συνδεσα τους αλλους πανω παλι χωρις κανενα προβλημα.Μχερι στιγμης ολα καλα.Τεραστια διαφορα στο boot time και ειδικα τωρα πλεον οι πιστες του bf3 φορτωνουν αμεσως.Ευχαριστω και παλι .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.