Jump to content



Προσφορές παιχνιδιών PC


xtrmsnpr

Είδος προσφορών  

134 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Κι εδώ το ίδιο. Μόλις το ενεργοποίησα

Δε το προλαβα... :(

You just missed this one!

Thank for your interest, however, due to huge demand we’ve now run out of game codes!

Apologies that on this occasion you were unable to claim a free game from us. You can still earn great credit and codes for simply playing your Steam games with Playfire Rewards - play games, earn rewards.

Link to comment
Share on other sites

Πολύς κόσμος έχει "φαγωθεί" με το GMG + Playfire :no:

Τα λεφτά τα παίρνεις στο χέρι ή τα ξαναρίχνεις στο site ? :p

ΥΓ: Μην αρχίστε "έχω πάρει αυτό" κι "έχω πάρει το άλλο". Ξέρω πως δουλεύει το παραπάνω σύστημα :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Πολύς κόσμος έχει "φαγωθεί" με το GMG + Playfire :no:

Τα λεφτά τα παίρνεις στο χέρι ή τα ξαναρίχνεις στο site ? :p

ΥΓ: Μην αρχίστε "έχω πάρει αυτό" κι "έχω πάρει το άλλο". Ξέρω πως δουλεύει το παραπάνω σύστημα :tomato:

έχω πάρει αυτο:happy2:και το άλλο..

τα ρίχνεις μέσα στο gmg και αγοράζεις παιχνίδια..απόταν ξεκίνησε η υπηρεσία έχω βγάλει 15€,μια χαρά για μένα και όσα achievements έχω κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναπεί και σε παλαιότερο post ότι, τα online μαγαζιά τύπου GMG έχουν ένα μεγάλο μειονέκτημα:

Ακολουθούν την regional τιμολογιακή πολιτική του Steam και δεν μπορούν να ξεφύγουν από αυτή.

Για παράδειγμα, ένα παιγνίδι που έχει 10€ στο Steam, ποτέ δεν θα το βρεις κάτω από τα 2,5€ (στην περίοδο προσφορών τύπου 75%).

Αντίθετα σε άλλο μαγαζί του Steam μπορείς να το βρεις από $2,5 (όφελος - όχι κέρδος - 80% λόγω ισοτιμίας) έως και με $1.

Άρα γιατί να παλεύω να αγοράσω κάποιο παιγνίδι φθηνά, αφού μπορώ να βρω ακόμα φθηνότερα ? :happy:

Βέβαια, αν κάποιος δεν θέλει να βγει από το "καβούκι" του, δεκτόν χωρίς καμία αντίρρηση. :T:

Από την άλλη, το ρίσκο έχει και μεγαλύτερα κέρδη αλλά και μεγαλύτερες απώλειες. ;)

Link to comment
Share on other sites

Για τη συντριπτική πλειονότητα όσων χρησιμοποιούν το Steam, το trading και η αναζήτηση της υπερ-ευκαιρίας είναι μια υπόθεση λίγο απόκρυφη και μυστικιστική. Όλοι ξέρουμε κάποιον που ασχολείται, αλλά οι περισσότεροι προτιμούν να αποφύγουν το ρίσκο ή απλά βαριούνται να μπουν στη διαδικασία για μια μικρή διαφορά στην τιμή.

Για τους πιο συντηρητικούς εξ ημών, το Playfire είναι απλά κίνητρο για να παίξεις ένα συγκεκριμένο παιχνίδι και έξτρα έκπτωση για μια μελλοντική αγορά.

Προσωπικά, παρότι θα είχα βγάλει το κατιτίς μου τόσον καιρό, δεν το έχω συνδέσει με το Steam, αφού δε μου το ζήτησε ούτε την τελεταία φορά με το XCOM. :T:

Link to comment
Share on other sites

Η μικρή διαφορά τιμής που αναφέρεις, είναι περίπου το 50% πάνω το 75% :D

Αν κάποιος αγοράζει 1-2 παιγνίδια το δίμηνο, καλώς κάνει :T:

Επειδή εγώ δεν είμαι τυχερός να βρίσκω χρήματα στο δρόμο, "κόβω" από όπου μπορώ.

Και δεν εννοώ από φαγητό, ντύσιμο, γάλατα και πάνες :p

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχάσετε να προσθέσετε το παρακάτω στη βιβλιοθήκη σας.

Θα διατίθεται δωρεάν από τις 20:00 (αν έκανα σωστά την μετατροπή της ώρας) σήμερα το βράδυ και για 24 ώρες :D

Μετά θα είναι για πάντα δικό σας. (δεν χρειάζεστε playfire rewards :p)

header.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναπεί και σε παλαιότερο post ότι, τα online μαγαζιά τύπου GMG έχουν ένα μεγάλο μειονέκτημα:

Ακολουθούν την regional τιμολογιακή πολιτική του Steam και δεν μπορούν να ξεφύγουν από αυτή.

Για παράδειγμα, ένα παιγνίδι που έχει 10€ στο Steam, ποτέ δεν θα το βρεις κάτω από τα 2,5€ (στην περίοδο προσφορών τύπου 75%).

Αντίθετα σε άλλο μαγαζί του Steam μπορείς να το βρεις από (όφελος - όχι κέρδος - 80% λόγω ισοτιμίας) έως και με

Άρα γιατί να παλεύω να αγοράσω κάποιο παιγνίδι φθηνά, αφού μπορώ να βρω ακόμα φθηνότερα ? :happy:

Βέβαια, αν κάποιος δεν θέλει να βγει από το "καβούκι" του, δεκτόν χωρίς καμία αντίρρηση. :T:

Από την άλλη, το ρίσκο έχει και μεγαλύτερα κέρδη αλλά και μεγαλύτερες απώλειες. ;)

έχει τύχει να βρω στο gmg παιχνίδι φτηνότερα απ'ότι kinguin κτλ ( μαζί με κουπόνι έκπτωσης)

Link to comment
Share on other sites

έχει τύχει να βρω στο gmg παιχνίδι φτηνότερα απ'ότι kinguin κτλ ( μαζί με κουπόνι έκπτωσης)

Πόσες φορές το έχεις πετύχει αυτό ?

Το Steam έχει πολύ περισσότερα παιγνίδια απ' όσες φορές κι αν έχει συμβεί αυτό :p

αλλά μάλλον δεν κατάλαβες τι ήθελα να πω, οπότε ας το πάρει το ποτάμι :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.