Jump to content



P4 3.0C - Η ΜΟΝΗ CPU ΠΟΥ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΚΑΛΗ


TROIDX

Recommended Posts

Δεν θα έλεγα ότι με 1.87v είναι ότι καλύτερο!!! Το καλύτερο θα ήταν με default τάση να φτάσεις τα 3.75GHz σταθερά....

Εμένα ο 3.0C μου με AirCondition αναμένο και 23C στο δωμάτιο πάει stable στα 3.9GHz (1.7v) με αέρα και μια GlobalWin CAT4-88T με τον 8cm Delta SHE στα 12v. Χωρίς AirCondition και θερμοκρασία δωματίου 26C πάει stable στα 3.8GHz (1.6v), στα 12v ο Delta και χωρίς AirCondition, θερμοκρασία δωματίου 30C και ο Delta στα 8v, πάει stable στα 3.7GHz (1.6v) και 3.6GHz με default ρεύμα.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DMylonas [Σήμερα, στις 15:22]

Δεν θα έλεγα ότι με 1.8v είναι ότι καλύτερο!!! Το καλύτερο θα ήταν με default τάση να φτάσεις τα 3.75GHz σταθερά....

Εμένα με default ρεύμα (λόγο καλοκαιριού) πάει μέχρι 3.6GHz....

Συμφωνω αλλα εμενα με ικανοποιησε οτι πηγε μεχρι εκει με αερα,ευχομενος μολις βαλω νερο να δουλευω εκει που λες σταθερα.Επισης θελω να βελτιωσω κατα δευτερον τις επιδοσεις σε spi και sandra.Απο οτι φαινεται πρεπει να ψαχτω με μνημες και με τα Vmods της μητρικης.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DMylonas

Δεν θα έλεγα ότι με 1.87v είναι ότι καλύτερο!!! Το καλύτερο θα ήταν με default τάση να φτάσεις τα 3.75GHz σταθερά....

Εμένα ο 3.0C μου με AirCondition αναμένο και 23C στο δωμάτιο πάει stable στα 3.9GHz (1.7v) με αέρα και μια GlobalWin CAT4-88T με τον 8cm Delta SHE στα 12v. Χωρίς AirCondition και θερμοκρασία δωματίου 26C πάει stable στα 3.8GHz (1.6v), στα 12v ο Delta και χωρίς AirCondition, θερμοκρασία δωματίου 30C και ο Delta στα 8v, πάει stable στα 3.7GHz (1.6v) και 3.6GHz με default ρεύμα.....

Αληθεια πως το εννοεις το stable? αλλου μας λες οτι η cpu σου παει σταθερα μεχρι 240 και τωρα παει μεχρι 260? 15χ20=300mhz διαφορα με το κλιματιστικο? Δειξε μου ενα screenshot με μονό prime και cpuz στα 3900 plzzz... :flower:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.