Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Battlelog Update, Ma - Forums - Battlelog / Battlefield 4

ANNOUNCEMENTS

- Since only Rented Server owners can edit the server's banner, server admins will no longer be able to see servers in the Rented Servers list on Battlelog

FEATURES & IMPROVEMENTS

- Added SPM and KPM to the Stats -> Details page

- The "Away" status is now displayed in the Chat windows

- Added a few more BB Code buttons to Forums: Headline, Quote and Center

FIXES

- Fix for the Premium icon not showing properly on the Soldier and Profile pages for Premium players

- Fixed an issue with inviting friends to a game, which resulted in only the first invitee to receive invitations

- Fixed an issue where the text for stats in Unlocks -> Kits wasn't shown

- Fixed an issue with few weapons in Unlocks -> Weapons to show an infinite loading icon in the Accessories area

- Turning off invisible mode will now properly show your presence afterwards, without having to re-login

- Fixed an issue in Battle Reports, where the pie chart for players in the scoreboard wasn't shown

- Fixed an issue with server images not being shown for rented Xbox 360 servers

- Fixed an issue with K/D ratio not being correctly displayed in the Share Battle Report view or in the feed

- Added missing texts for some emblem shapes

- Various minor fixes

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να καταλαβω τι παιζει με τα βληματα των τανκ.. Παιζω με sabot, active protection και reactive armor αλλα παρολαυτα μου εχει τυχει πολλες φορες να με σκοτωνουν οταν εχω ξεκινησει εγω τη μαχη (ριχνω, ριχνει, ριχνω, ριχνει, ριχνω, ριχνει boom). Χθες μου ετυχε με τυπο που του εριχνα στα πλαγια κι αυτος μπροστα. :S

Link to comment
Share on other sites

Παίζει μεγάλο ρόλο η γωνία που ρίχνεις. Όσο πιό κάθετα, τόσο μεγαλύτερη η ζημιά. Το ίδιο ισχύει και τα RPGs

Ρίξε μια ματιά εδώ, δε θυμάμαι αν είναι αυτό το video που τα εξηγεί καλά.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=rJEmV1cDKpc]Battlefield 4 How To Use A Tank And Survive Tutorial Guide! (BF4 Tank Gameplay) - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να ξέρεις τα sabot κάνουν το λιγότερο damage απ'ολα και αν ο άλλος έχει τα HE τότε δύσκολα να τον φας...Άμα έχεις συνηθίσει με τα sabot προσπάθησε να παίζεις από πιο μακριά τα αντίπαλα τανκ...

Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι να παίζουμε με botάκια, το δανειζόμαστε από το θείο και παίζουμε offline, δε χρειάζεται να δίνουμε τόσα λεφτά :TD:

Φιλε Γιώργο, Γιώργο φίλε, θελω η μια ωρα που σπαταλαω απο την ξεκούραση μου να ειναι ευχαριστη, ανεμελη και ασφιχτη απο καντήλια για τα bugs. Αν και εφοσον βελτιωθει θα επιστρεχωμεν στα πατρια εδαφη, για την ωρα είμαι μεταναστης με τους υπολοιπους παροικους του bf :baby:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να ξέρεις τα sabot κάνουν το λιγότερο damage απ'ολα και αν ο άλλος έχει τα HE τότε δύσκολα να τον φας...Άμα έχεις συνηθίσει με τα sabot προσπάθησε να παίζεις από πιο μακριά τα αντίπαλα τανκ...

Αυτο δεν το ηξερα.. Νομιζω ετσι εξηγουνται ολα :)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που τους επιτρέπουν να "ανεβάσουν" video από το CTE και να σχολιάσουν τις αλλαγές λένε ότι έχουν βελτιώσει πολύ το gameplay, ήδη βρίσκονται στο τέταρτο patch με το πρώτο να είναι πολύ κοντά να δοθεί στο κανονικό παιχνίδι...

Γενικά είμαι της άποψης "Όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα μικρό καλάθι" αλλά ακόμα και στο επίπεδο που γράφουν να έχει βελτιωθεί πιστεύω ότι θα αλλάξει δραματικά, προς το καλύτερο, το παιχνίδι... :happy2:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που τους επιτρέπουν να "ανεβάσουν" video από το CTE και να σχολιάσουν τις αλλαγές λένε ότι έχουν βελτιώσει πολύ το gameplay, ήδη βρίσκονται στο τέταρτο patch με το πρώτο να είναι πολύ κοντά να δοθεί στο κανονικό παιχνίδι...

Γενικά είμαι της άποψης "Όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα μικρό καλάθι" αλλά ακόμα και στο επίπεδο που γράφουν να έχει βελτιωθεί πιστεύω ότι θα αλλάξει δραματικά, προς το καλύτερο, το παιχνίδι...

Ειναι σαφως πιο βελτιωμενο το game.

Εχουν γινει προσθηκες και αλλαγουλες που επρεπε να υπηρχαν απο την αρχη.

Πολλα bugs τα συναντας ακομα (οπως και τους εχουν προκυψει αλλα), αλλα νομιζω οτι αυτο που τους ενδιαφερει κυριως αυτη τη στιγμη ειναι το θεμα του netcode, που τουλαχιστον εχει επιστρεψει στα επιπεδα του bf3 :hmm: , αλλα σε ενα περιβαλλον "ελεγχομενο" απο θεμα servers.

Το θεμα ειναι να περναει σχετικα συντομα στην κανονικη version οτι βελτιωνεται και δουλευει πλεον σωστα.

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=xgq7-_pbNdY]Battlefield 4 CTE Footage - BF4 is quickly changing! - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=opAATQpe9wQ]CTE Gameplay - What is Being Fixed & How it Will Help (Battlefield 4 CTE Gameplay) - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.