Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Για αυτο λεμε οχι άπειρα πυρομαχικά και καύσιμα αλλα να αναγκάζεται να κάνει ανεφοδιασμό

Μπορεί να έχεις ένα point σε αυτό αλλά...

 

Τα εργαλεία υπάρχουν για να περιορίσει κάποιος έναν πιλότο που είναι above average... Το ΑΑ πχ, μια φορά να τον βαράει δεν το είδα, είχε επικεντρωθεί σε inf με αποτέλεσμα να βολοδέρνει ανενόχλητος... 

 

Μετά, για να έχει κάνει τόσα kills είμαι σίγουρος θα είχε πολλούς που θα τους είχε φάει και 2 και 3 και 4 φορές για να μην πω πολλές παραπάνω, απ' όλους αυτούς κανένας δεν εκνευρίστηκε αρκετά έτσι ώστε να βγει σαν Engi με stinger ή ακόμα καλύτερα μια squad και να του δείξουν πόσα απίδια χωράει ο σάκος...??? 

 

Από το αποτέλεσμα βγάζουμε το συμπέρασμα ότι ΟΧΙ κανείς δεν έκανε τίποτε από τα παραπάνω οπότε το να ρίχνουμε το βάρος στους Devs είναι η εύκολη λύση... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχεις ένα point σε αυτό αλλά...

 

Τα εργαλεία υπάρχουν για να περιορίσει κάποιος έναν πιλότο που είναι above average... Το ΑΑ πχ, μια φορά να τον βαράει δεν το είδα, είχε επικεντρωθεί σε inf με αποτέλεσμα να βολοδέρνει ανενόχλητος... 

 

Μετά, για να έχει κάνει τόσα kills είμαι σίγουρος θα είχε πολλούς που θα τους είχε φάει και 2 και 3 και 4 φορές για να μην πω πολλές παραπάνω, απ' όλους αυτούς κανένας δεν εκνευρίστηκε αρκετά έτσι ώστε να βγει σαν Engi με stinger ή ακόμα καλύτερα μια squad και να του δείξουν πόσα απίδια χωράει ο σάκος...??? 

 

Από το αποτέλεσμα βγάζουμε το συμπέρασμα ότι ΟΧΙ κανείς δεν έκανε τίποτε από τα παραπάνω οπότε το να ρίχνουμε το βάρος στους Devs είναι η εύκολη λύση... 

Διαφωνώ, οριζοντίως, καθέτως και πλαγίως.

 

Έχεις βγει ποτέ σαν Eng με Stinger ή ακόμα καλύτερα Igla, να πετύχεις Jet ακόμα και στην Paracel που είναι σχετικά μικρή πίστα με απεριόριστο οπτικό πεδίο; Μάλλον όχι. Είναι σχεδόν αδύνατο και το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι απλά να τους παρενοχλείς. Ο χρόνος δε που κάνει να κλειδώσει στο jet είναι τόσο μεγάλος που συνήθως πεθαίνεις πριν προλάβεις να το κάνεις. Μην ξεχνάμε ότι η απόσταση που κλειδώνουν είναι 500μ, κάτι που το jet την κάνει σε ελάχιστα δευτερόλεπτα.

 

Μόνο το ΑΑ μπορεί να κάνει κάτι, αλλά όχι σε αυτή την πίστα όπου ο χώρος που κινείται είναι μερικά μέτρα και περιτριγυρισμένος από κτίρια, όπερ σημαίνει ότι τρώει RPGs εύκολα. Ναι, εδώ το ΑΑ δεν ασχολήθηκε καν, αλλά είναι φυσικό όταν τους πετυχαίνεις δύσκολα.

 

Η μόνη λύση απέναντι σε έναν καλό πιλότο, είναι ένας άλλος καλός πιλότος.

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω στο ότι η καλύτερη περίπτωση είναι ένας άλλος καλός πιλότος αλλά θα διαφωνήσω στο ότι μια συντονισμένη προσπάθεια από Engi's δεν είναι εφικτή λύση...  Δυσκολότερη από AA φυσικά αλλά όχι ανέφικτο...

 

Για να μην αναφέρω ότι ακόμα και με RPG με λίγο απ' όλα (τύχη, ικανότητα κλπ.) είναι εφικτό...  

Link to comment
Share on other sites

Θα ηταν ενδοιαφερον να υπηρχε καποιο βιντεο οπου να δειχνει squad με stinger ή javeline να ριχνει εμπειρους πιλοτους. Θα βλεπαμε αν μυαλο και teamplay  κερδιζει το skill ( infantry vs jet ) :rolleyes:

Έγινε επεξεργασία από xriantw
Link to comment
Share on other sites

Θα ηταν ενδοιαφερον να υπηρχε καποιο βιντεο οπου να δειχνει squad με stinger ή javeline να ριχνει εμπειρους πιλοτους. Θα βλεπαμε αν μυαλο και teamplay  κερδιζει το skill ( infantry vs jet )

Από όσο έχω ψάξει, υπάρχουν ελάχιστα έως καθόλου. Γιατί ή δεν ασχολείται κανείς, ή είναι πολύ δύσκολο όπως πιστεύω εγώ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 1.5 χρόνο, νομίζω δεν έχω παραπονεθεί για το παιχνίδι. Ακόμα και στο launch που τα είχαν πάρει όλοι, είχα υπομονή και δε θεώρησα τόσο τραγικά τα πράγματα. Μετά το τελευταίο patch όμως, το έκαναν μπ@λο!

Έχω video 2 ωρών από εχθές, που αν βρω χρόνο θα κόψω και θα ανεβάσω με πάρα πολλά κουλά.

Το κορυφαίο ήταν που πιάνω έναν από το πλάι, τον μαχαιρώνω και λίγο πριν τελειώσει το animation, ξεκινάει counter knife... Πριν προλάβω να πω "γ@νο counter knife" διαπιστώνω ότι κάνω ΕΓΩ counter και όχι ο άλλος... Σημειωτέον δε, ότι μου έδωσε δύο φορές τα tags του ΙΔΙΟΥ παίκτη και έγραψε και δύο φορές το score από κάτω...  :blink:

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εχθές δεν ήταν πολύ "παραγωγική" ημέρα.

Δείτε τα 2 πρώτα kills. Λες και ρίχνω στα 2000 μέτρα απόσταση...

Το επόμενο, από άλλο match, έχει πλάκα... Το δικό μου μαχαίρι δεν πιάνει, κλασσικά κι ενώ το δικό του δε γίνεται ποτέ, μου δίνει επιλογή για counter και μετά πεθαίνω...

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία οταν κλεινω το bf4 ξεκινάει να κλείσει βγαίνει αυτή η πάυλα δεξια που αναβοσβήνει και τελικα freezeαρει μένοντας η παύλα σταθερή και μόνο με ctrl+alt+del και end task κλείνει τελικά. Εντωμεταξύ μετά το τελευταίο patch δεν μπορώ να αλλάξω από dx11 σε mantle. Δεν μου το εμφανίζει στα graphics options... το έχει άλλος αυτό το freezeαρισμα στο κλείσιμο;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.