Jump to content



Wireless, απειλη για την υγεια μας?


ea6gka

Recommended Posts

Παιδες αναρωτιεμαι αν τα ασυρματα δικτυα μπορουν να εχουν παρενεργειες στην υγεια μας. Ηδη τα σπιτρια μας "σκαναρονται" απο εκατομμυρια ραδιοκυματα κλπ δεν ειναι ανοητο εμεις να επιβαρυνουμε τη κατασταση με κεραιες μεσα στα σπιτια μας? Τι γνωσεις εχετε πανω σε αυτο το θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι και εγώ το ίδιο πολλές φορές

Οι ποιο πολλοί θα σου πουν ότι η ακτινοβολία που δέχεσαι με τα κινήτα ειναί "τάξη μεγέθους μεγαλύτερη"

Τωρα με τις μικροκυματικές κεραίες δεν ξέρω τι γίνεται ..... όπως για να συνδεθείς σε κάποιο δίκτυο τύπου awmn ???????

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ξαναπέστο. Και είναι πολλά πράγματα μέσα στο σπίτι μας που εκπέμπουν ακτινοβολία. Όσο μπορούμε να ελλατώσουμε την χρησιμοποίηση κάποιων είναι πολύ καλό και κυρίως του κινητού, το οποίο είναι κινητός θάνατος.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα είχε κυκλοφορήσει ένα κείμενο το οποίο είχε διαδοθεί πολύ μέσω mail. Αυτό λέγεται πως είχε γίνει από κάποιους επιστήμονες για λογαριασμό εταιρειών κινητής τηλεφωνίας. Αυτές μόλις είδαν τα αποτελέσματα τα οποία φυσικά και δεν ήταν αυτό που περίμεναν, δεν την δημοσιεύσανε. Οι επιστήμονες τότε αποφάσισαν να δημοσιεύσουν ο καθένας χωριστά τον τομέα έρευνά τους για να μην έχουν νομικά προβλήματα.

Η μελέτη πάνω κάτω έλεγε πόσο βλαβερή είναι η χρήση του κινητού για τον οργανισμό και για να μην έχει κάποιος πρόβλημα θα πρέπει να μιλάει με κινητό το πολύ 3 λεπτά το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Φούρνο μικροκυμμάτων έχετε σπίτι; Τότε σιγά μην σας κάνει την διαφορά το κινητό.....

Από τότε που έκανε την εκπομπή ο Κούλογλου στο ΝΕΤ μας έχουν ζαλίσει όλοι για τον αμύαντο, τα χημικά και τις ακτινοβολίες. Αυτό είναι το τίμημα της προόδου και της τεχνολογίας. Τώρα πόσο μεγάλο είναι αυτό το τίμημα κανείς δεν ξέρει. Εγώ θα τρώω την ακτινοβολία μου και τα χημικά μου, θα ζήσω την ζωούλα μου όσο πάει και βλέπουμε.

Λες και θα ζήσω 2 αιώνες.... και πάλι θα πεθάνω κάποια στιγμή....

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο καμμιά 30αριά χρόνια θα ξέρουμε τις πραγματικές επιπτώσεις όλων αυτών στην υγεία μας...Πάντως υπάρχει ραγδαία αύξηση των κρουσμάτων της ακατανόμαστης ασθένειας. Μπορεί να το δει ο καθένας γύρω του. Λέτε να είναι τυχαία όλα αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dfragos

Φούρνο μικροκυμμάτων έχετε σπίτι; Τότε σιγά μην σας κάνει την διαφορά το κινητό.....

Από τότε που έκανε την εκπομπή ο Κούλογλου στο ΝΕΤ μας έχουν ζαλίσει όλοι για τον αμύαντο, τα χημικά και τις ακτινοβολίες. Αυτό είναι το τίμημα της προόδου και της τεχνολογίας. Τώρα πόσο μεγάλο είναι αυτό το τίμημα κανείς δεν ξέρει. Εγώ θα τρώω την ακτινοβολία μου και τα χημικά μου, θα ζήσω την ζωούλα μου όσο πάει και βλέπουμε.

Λες και θα ζήσω 2 αιώνες.... και πάλι θα πεθάνω κάποια στιγμή....

Κοίτα να πεθάνω γρηγορότερα επειδή γ@μησα την ομορφότερη γυναίκα του κόσμου και να μου το είχε πει κι όλας, να πάει στο διάολο, αλλά επειδή φτιάχνω το φαί μου στον φούρνο μικροκυμάτων όχι.

Ούτε αυτή το αξίζει, αλλά λέμε τώρα. Τρόπος του Λένιν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JimmyFox

:D :D :D

Να δω την παντιέρα ρόσσα να ανεμίζει στην Πλατεία Ομονοίας κι ας πεθάνω....

Πίσω έχει η αχλάδα την ουρά.

Έχουσιν γνώσιν οι φύλακες.

Στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό.

Μηδέ α προ του τέλους μακάριζε.

Και άλλη μια που μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή.

Έχουμε ξεφύγει τελείως έτσι;

Link to comment
Share on other sites

ειδικά αν γίνει εγκατάσταση κεραίας-access Point στην ταράτσα και συνεδθείς μέσω κάρτας δικτύου με αυτά είναι σαν να μην υπάρχει η ακτινοβολία.

σκέψου ότι όλα τα κύματα εξασθενούν με το τετράγωνο της απόστασης και τι απόσταση έχει η ταράτσα απο το κεφάλι σου και τι απόσταση έχει το κινητό απο τον ακουστικό πόρο.

Link to comment
Share on other sites

Ο Skinny 13 το ειπε παιδια, ενα κινητο βγαζει απηρη ακτινοβολια σε σχεση με ενα ασυρματο δυκτιο.

Παντος εχουν ακουστει πολλα, πως ειναι εργαλιο του σατανα, τραβαει τα ufo και εχει και ραδιενεργεια,,, Χαζομαρες:nuke:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sisman

Ο Skinny 13 το ειπε παιδια, ενα κινητο βγαζει απηρη ακτινοβολια σε σχεση με ενα ασυρματο δυκτιο.

Παντος εχουν ακουστει πολλα, πως ειναι εργαλιο του σατανα, τραβαει τα ufo και εχει και ραδιενεργεια,,, Χαζομαρες:nuke:

Ουυυυυυ 666 666 666 666 666!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.winnetmag.com/Article/ArticleID/21090/21090.html

But it's amazing how many anecdotal problems this technology has. Some people report dizziness or headaches when working around wireless networks, for example. And I suppose that suspicions about such technologies will always exist. But it seemsgiven the research to datethat you have little to fear. Stay tuned, however; I'll let you know if I hear anything different.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.