Jump to content



Ati 9800pro .....Προβλημα !!


WeaseL

Recommended Posts

Μετα το τελευταιο Format δεν μπορω να παιξω κανενα παιχνιδι (ενω πριν δεν ειχα κανενα προβλημα)

μετα απο λιγα λεπτα παιχνιδου παγωνουν τα παντα ... καποιες φορες καταφερνω να γλητοσω το reset και με βγαζει στην επιφανεια εργασειας και βρισκω αυτο το μηνημα

(εχο δοκιμασει ολους τους οδηγους για ατι )

post-737-1416071135,1387_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

to ιδιο προβλημα εχει και ενας φιλος μου με 9700 τελευταια . Αφου δοκιμασαμε πολλα πραγματα καταληξαμε στο οτι ειναι θερμοκρασια και μαλλον ειχαμε δικιο αφου χαμηλονοντας αρκετα το oc ηταν ενταξει. Χωρις το VPU απλως κολλαγε και δεν επανερχοταν

Link to comment
Share on other sites

Prescott ..... η πιο πυθανη αιτια νομιζω οτι ειναι αυτη που λες ... εχω προβληματα με τις θ ερμοκρασιες ο Prescott μου χτηπαει κατι 75αρες !!! ξεγυριζμενες !! εχω και πολλους δισκους μεσα στο κουτι ....... τεσπα

θα ριξω οτι ανεμιστιρα εχω εσω-εξω και βλεπουμε

ea6gka .... Αν ητανε λυση θα το εκανα :worship: :worship:

Link to comment
Share on other sites

ΠΩ ΠΩ !!!

φιλε μου εχεις 4 η 5 δισκους ,9800προ,2 οπτικα 3 pci καρτες και δεν ξερω τι αλλο.

ΔΕΝ παιρνει αερα απο πουθενα η καρτα γραφικων να μη πω ολο το μηχανημα και ειδικα εαν το δουλευεις με το καπακι κλειστο.

Το τροφοδωτικο τι ειναι ??? κανα 400αρι??....λολ ...αν ειναι απορω πως κανει και boot...

Μιαζει ομως για φτηνο antec...

Λοιπον στο θεμα μας..............Δυο αιτιες βλεπω...

Α) θερμοκρασια-------------λυση = αλλαξε cooler στην καρτα,μαζεψε τα καλωδια,ανοιξε καμια τρυπα για fan sto καπακι.

β) τροφοδοσια δεν επαρκει ....λυση ..μονο μια...αλλαξε το..

και κατι ακομα...

Οταν εχεις καποια βλαβη..καλο θα ηταν να αναφερεις απο τι αποτελειται το μηχανημα σου για να μπορει ο αναγνωστης να εχει μια πιο ολοκληρωμενη εικονα για να σου κανει μια πιο σωστη διαγνωση.

Link to comment
Share on other sites

Οταν παιζω παιχνιδια συμβαινει καμια φορα και σε μενα αυτο που λες και ας εχω απενεργοποιησει το VPU Recover.Στην δικια μου περιπτωση πιστευω οτι ειναι απο υπερβολικη θερμοκρασια λογω του οτι το εχω σε αρκετα ζεστο δωματιο θα ελεγα και χωρις AC.Δεν πιστευω οτι ειναι απο τροφοδοτικο η δικια μου περιπτωση γιατι πρεπει να ειναι αρκετο το antec smartpower 450W που εχω.Τωρα στην περιπτωση σου απο τροφοδοσια δεν μπορω να δω τι ακριβως PSU εχεις στην foto αλλα σιγουρα εχεις προβλημα θερμοκρασιας απ' οτι βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Με 20 ευρω μονο μπορεις να βελτιωσεις και τη θερμοκρασια της καρτας αλλα και το θορυβο εχω κι εγω 9800 pro και χωρις να κανω o/c ψιλοψηνοταν και ειχε και πολυ θορυβο το φαν της μ αυτο βρηκα την ηρεμια μου.

http://www.hacshop.gr/hac/servlet/gr.hac.display.Visualiser?action=showproduct&item=1501

Link to comment
Share on other sites

.....:worship: Ευχαριστω ολα τα παιδια για τη βοηθεια

Το προβλημα πραγματι ειναι η θερμοκρασια , βρηκα μια προσωρινη λυση , με εξωτερικο ανεμιστηρα (τουλαχιστον οταν θελω να παιξω game )

εχω προβληματα με τις θερμοκρασειες αλλα θα το συζητησουμε σε αλλο επιπεδο του Forum οπου σιγουρα θα ξαναχρειαστω την βοηθεια σας

;)

post-737-1416071150,3784_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.