Jump to content



Τι μηχανακι ??


Elpis

Recommended Posts

παιδια θελω τη βοηθεια σας ... αυτες τις μερες θα παρω μηχανακι αλλα δεν ειμαι σιγουρος ακομα τι... μαλλον θα ειναι 125 κυβικα .. σκεφτομαι το crypton R το καινουτγιο που ειναι 115 κυβικα.. μαλλον το μπλε.. (μπορειτε να μου πειτε τι μπορω να κανω για να το κανω πιο ομορφο αν τελικα το παρω) ??

ακομα μηπως ξερετε τι γινετε ας σας πιασει καποιος μπατσος με 125αρι και εχετε διπλωμα για 50αρι η καθολου..? το προστιμο με ενδιαφερει πιο πολυ

thxxx

Link to comment
Share on other sites

Δικαστηριο πας

Ετσι την ειχα πατησει κ γω καποτε με ενα Kaze-r 115(ακομα το εχω κ γ@μει!)

Ειμουνα 17 κ κατι ψηλα τοτε κ ειχα διπλωμα απο 50αρη.Ειναι μερικοι που σε αφηνουν(αμα κλαφτεις λιγο) αλλα παιζετε οπως καταλαβαινεις.

Τελικα το δικαστηριο ηρθε μετα απο κανενα χρονο κ ειχα βγαλει διπλωμα εν το μεταξυ.Οπωτε το εδειξα στη προεδρο κ εφυγα....τοσο απλα....:D

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται τι θες.αν γουσταρεις διχρονο τοτε τσιμπα το Z to 125 αν βγαινει ακομα γιατι ειχα ακουσει οτι θα σταματησει.αν θες τετραχρονο παρε ενα εκ των kaze r ή το crypton Που λες.εγω προτεινω καζε ρ.τελεια φρενα και τρλεη ανεση το μηχανακι.

Link to comment
Share on other sites

Aφου σου ειπα ΟΧΙ βρε!

Απλα δειχνεις το διπλωμα.Κ αν εισαι κ πολυ μικρος(δε ξερω ποσο εισαι) κ σε γραψουν ας πουμε την 1η μερα που θα κανεις βολτα(χτυπα ξυλο) θα τραβιξεις 1-2 αναβολες λογο ιατρικου προβληματος κ θα βγαλεις κ το παλιο διπλωμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω κατι?

Ποσο εχει ενα καινούργιο crypton/kazer...??? Περιπου 2500? καλα δεν θυμάμαι?

Ξέρεις τι άλλο μπορείς να πάρεις με 2500? Αν θες μηχανή, που σίγουρα θέλεις μπορεις να βρεις πολλά καλα μηχανάκια στην κατηγορία των 400 κυβικών, πχ honda cb, ή το πιο αργό bros, και γενικά ανάλογα το στυλ που σου αρέσει, street, on-off, enduro etc...

Προσωπικά τα μισώ τα παπάκια, με πονάει η μέση μου και δεν νιώθω ασφαλής, εχω συνηθήσει βέββαια με το τανκς μου, ενα 750 bmw...

Παρε ενα ΜΟΤΟ και χάζεψε... δες τι σου αρεσει!...

Α και τέλος, γραφεις πιο πάνω, τι να του κανω να το κάνω πιο όμορφο???

ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΛΙ ΠΑΠΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael [Σήμερα, στις 21:52]

θα τραβιξεις 1-2 αναβολες λογο ιατρικου προβληματος κ θα βγαλεις κ το παλιο διπλωμα ;)

τι ενοεις θα βγαλεις και το παλιο??

nycos τι 2500 ? το κρυπτον κανει 1800 ευρεους...

α.. και ειμαι 16,5 ετων λες να παρω 400αρι ??

λιγο δυσκολο.. εδω ο πατερας μου με πριζει να παρω 50αρι..

παντα φιλικα ;)

Link to comment
Share on other sites

mmm εχω μείνει πίσω... φτηνήσανε?

τεσπα, δεν ήξερα οτι εισαι 16,5... Κρητη ε? Ηρακλειο? ποτε θα σε παω μια βόλτα με το bmw???

Εγω απο τα 17 μου την έχω χωρίς δίπλωμα, σήμερα εχω...!

Αλλα ειναι και ο dad στην μέση... πικρα... δεν πειράζει και τα 125 καλα ειναι...

Link to comment
Share on other sites

απο αγιο νικολαο ειμαι... οσο για τη βολτα το συζηταμε... oταν ξαναρθω ηρακλειο η αν ερθεις εσυ αγιο βεβαια!! :D :D :D :D

Υ.Γ. ισως μετα τους ολυμπιακους που δεν θα θελουν τοσα λεφτα να λιγοστεψουν τα γραψιματα η ... αρχιδι@ ?

Link to comment
Share on other sites

αχχ Αγιο Νικόλαο? 33 ευρωπουλα κλήση ο γιδοβοσκομπατσος πριν 3 βδομάδες...

υπερβαση του οριου τάχύτητας και καλα... δεν εβρισκε τιποτα αλλο....

τωρα ειμαι Ευβοια, τελος του μήνα το συζητάμε...! να κανουμε συνάντηση στο Ηρακλειο οι thelabites της Κρητης...

Link to comment
Share on other sites

Αν αντέχεις το θόρυβο από την εξάτμιση,τα λάδια που πετάει καί τη βρώμα που έχουν τα ρούχα σου μετά (καί την υπέρ-αυξημένη κατανάλωση) καί βέβαια επιδόσεις, πάρε δίχρονο.Αν θες κάτι πολιτισμένο (δηλαδή να μην περνάς από γειτονιά μεσάνυχτα καί να σε βρίζει ό κόσμος που τώρα σου'ρθε να βάλεις πιπίνι!) πάρε ένα τετράχρονο.Μάλλον θα κρατήσει καί πολυυυυ περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

το cbr ειναι πολυ ακρινο.. 2800ευρο...

γμτ σημερα εμαθα τα κακα νεα το κρυπτον R δεν μπορω να το παρω απο την πολη μου γιατι εχουν τελειωσει στο μαγαζι με τα γιαμαχα και λογο της κωλο ολυμπιαδας θα φερουν παλι το σεπτεβριοοοο..... σκατ@

λετε αν το παρω απο το ηρακλειο μπορω να το φερω και να κανω εδω σερβις και τα λοιπα ?

Link to comment
Share on other sites

Το οτι θα το πάρεις απο το Ηρακλειο δεν θα πει τπτ, οπου θες το φτιάχνεις, και μόνος σου αμα λάχει!! Αντε Ηρακλειο και πάρε το, δες για κανα μεταχειρισμένο cbr, θα πουλιούντε γυρω στα 2200, μηπως αξίζει? δεν σου αρεσει σαν ιδέα? ποιο άλλο βγαίνει 125? νομιζω το varadero, αν το ψάξεις θα βρεις πολλά να παρεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.