Jump to content



Τηλεσκόπιο!! Τα φώτα σας.


Recommended Posts

Χαιρετώ... :)

Χρειάζομαι τα φώτα σας. Ο κουμπάρος μου θέλει να πάρει τηλεσκόπιο, να ασχοληθεί. Όριο τιμής βαριά βαριά 1000 ευρώ. Τι και πώς;;;

Χρειάζεται να ρωτήσω κάτι άλλο;

Επίσης, μιας και έχω την Νikon SLR, αυτά τα δυο πως παντρεύοντε;;;;;

ο κουμπάρος μένει Ολλανδία, η αγορά θα γίνει εκεί.

Όποιος γνωρίζει ας δώσει μια χείρα βοηθείας :)

Έχω δει εδώ φωτος από μερικούς, νομίζω [MENTION=1166]planetman[/MENTION] ???? :D

Link to comment
Share on other sites

Καπου ειχα διαβασει πως θα χρειαστει και ενα καλο σετ κυαλιων αν προκειται να ασχοληθει με αυτο

edit, τελικα το γραφει και στο λινκ, εχω 7 χ35 σου προτεινω να παρεις κατι απο 10χ50 και πανω απαραιτητα με βαση για τριποδο

Link to comment
Share on other sites

πρωτα πρεπει να μαθεις για τι χρηση το θελει κ μετα να αρχισεις να ψαχνεσαι..θα θελει μονιμη εγκατασταση? θα το μετακινει? θα μετραει διπλα αστρα? θα φωτογραφιζει? θα θελει απλα να χαζευει ουρανο? η πολυκατοικιες απεναντι; δεν ειναι ετσι απλο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η γνώμη μου είναι να ξεκινήσει με κάτι οικονομικό αν δεν έχει ξανασχοληθεί και αν τον τραβήξει το αντικείμενο να πάει σε κάτι καλό.Εδώ: SEBEN Online - Fernglser, Fernglas, Fernglaeser, Teleskope, Spektiv, Teleskop, Spektive, Binoculars, Nightvision, Nachtsichtgerte, Nachtsichtgerte μπορεί να δει κάποια μοντέλα.:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.