Jump to content



Aποστολή από overclockers.co.uk


kbilly13

Recommended Posts

Ρε παιδιά από τότε που πούλησα το epox kt600, και τον mobile, και είπα να δοκιμάσω την τύχη μου με nf3-250 και Α64, τίποτα δεν πάει καλά!.. :mad:

Πρώτα η μεγάλη καθυστέρηση να μου έρθουν τα πράγματα από Γερμανία (20 μέρες, και κυρίως λόγω μαμακίας της ACS)

Δεν πρόλαβα να το χαρώ και η μητρική παρέδωσε το πνεύμα πολύ γρήγορα..

Δεν το βάζω κάτω και παραγγέλνω αμέσως το gigabyte k8ns pro από overclockers.co.uk

Eπρεπε να το έχω ήδη... πήρα τα ΕΛΤΑ και αφού τους έδωσα το tracking number, μου είπαν ότι έφτασε Ελλάδα στις 8/8.... Ωραία λέω και ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ???

"Α, λέει η τελευταία ενημέρωση δείχνει ότι είναι στα κεντρικά και από κει και πέρα τίποτα!"

"δεν παραδίδουμε λέει εμείς πλέον τα δέματα από εξωτερικό!"

και ποιος τα παραδίδει... "δεν ξέρουμε κύριε... κάποια ταχυμεταφορική.."

παίρνω στο κέντρο διανομής των ΕΛΤΑ και μου λέει ένας τύπος "α, δεν έχουμε εμείς δέμα με αυτό το tracking number εδώ!

Πάω στο γραφείο ΕΛΤΑ της περιοχής μου μήπως και ξεχάστηκε εκεί... Τιποτα... δεν υπάρχει τίποτα στο όνομά μου!

Επικοινωνώ με Royal Mail και μου λένε τα γνωστά περί "Greek Post office"... δεν συνεργάζονται με κάποια άλλη ταχυμεταφορική εταιρεία - και όντως τελευταία φορά που είχα παραγγείλει μου ήρθε ειδοποίηση από τα ΕΛΤΑ και πήγα και το πήρα μέσα σε 2 μέρες!

Με λίγα λόγια δεν ξέρω, και δεν μπορώ να βρω που είναι η παραγγελία μου!!

Τι μπορώ να κάνω?

Όσοι έχετε παραγγείλει από overclockers πως σας έρχονται τα πράματα?!

Μα την ΠΑΝΑΘΑ, άμα το ήξερα, θα κρατούσα το KT600 και τον Mobile, θα έβαζα 1gb ram και θα έπαιρνα και Ati X800 XT και θα πετούσε το εργαλείο!

Αλλά που να το ξέρω ο π@#στης!!?? :whip:

Link to comment
Share on other sites

Kαλοσώρισες και εσύ στο Club των ΕΛΤΟΠΑΘΩΝ......

Δεν ξέρω αλλά έχω την εντύπωση ότι τα EΛΤΑ πάνε κατά ΔΙΑΟΛΟΥ....

Και εγώ τα ίδια τράβηξα με την ABIT από Γερμανία .....

ΕΚΑΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 13 Εργάσιμες για να παραλάβω.....

Και το κακό είναι ότι σήμερα μου στέλνουν και πάλι από Γερμανία το RMA του ABIT....

Nα δώ πότε θα έρθει.......:hehe: :hehe: :hehe: :hehe:

Τεσπά .... ΤΑ ΕΛΤΑ ΜΑΜΙΟΥΝΤΑΙ ΓΕΝΙΚΑ........

Link to comment
Share on other sites

Βασιλακη εμπλεξες με τους φωστηρες των ΕΛΤΑ!Εμενα μου ηρθαν ευτυχως σε δυο μερες μεσω ΕΛΤΑ αλλα με ταλαιπωρησαν επειδη καποιος αμορφωτος δεν μπορεσε να συλλαβισει το ονομα Βαγγελης στην αγγλικη (λατινικη γραφη) κι εγραψε Βασιλης.Το τι επακολουθησε δεν λεγετε.Κι αν δεν ειχα κοπιαρει τα mail-αποδειξεις του καταστηματος ωστε να ελεγχθει το ταμπελακι του δεματος (σημειωτεον δακτυλογραφημενο με Arial Bold!) ακομη εκει θα ημασταν.Υπομονη το μπερδεμα πιστευω οτι ειναι στα κεντρικα πριξε τους συνεχως μεχρι να βρεθει.

Link to comment
Share on other sites

Αφού έπεσαν τα απαραίτητα καριο@#$κια, όταν είδα ότι δεν μπορώ να βγάλω άκρη και άκουγα απίστευτα πράγματα, την Πέμπτη μου ήρθε το ειδοποιητήριο από τα ΕΛΤΑ! Κατά τ'άλλα δεν κάνουν αυτοί τις παραδόσεις δεμάτων από το εξωτερικό πλέον! Και εγώ έψαχνα να βρω ποιο courier έχει την παραγγελία μου...

Πήγα να το πάρω την Πέμπτη αλλά δεν μου το έδωσαν! "Πρέπει την επόμενη μέρα να έρθετε κύριε" ... Δηλ. Παρασκευή αργία, πάμε για Δευτέρα...

Με λίγα λόγια... 4/8 έφυγε από Αγγλία, 6/8 ήταν Ελλάδα (Τελικά.. ), και εγώ παραλαμβάνω 16/8!

Αρρώστησα! (Αλήθεια.. είμαι με ίωση)

Τουλάχιστον την Δευτέρα θα τελειώσει το θέμα..

Και το συμπέρασμα?

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ!

πρώτη και τελευταία φορά που κάνω το λάθος!..

Link to comment
Share on other sites

δεν σε βλέπω off topic! μέσα είσαι..

Σου εύχομαι μόνο να μην σου κάτσει όπως η δική μου περίπτωση!

Πάρε τηλ. στα ΕΛΤΑ και δώστους το tracking number να δούμε τι θα σου πουν...

(πάντως το "Royal mail" σε ότι μου είπε έπεσε μέσα! μου έδωσε άμμεσα, ακριβείς πληροφορίες όταν επικοινώνησα μαζί τους με mail... - "οι εδώ" μαλ$%#@νται!)

Link to comment
Share on other sites

Τα ΕΛΤΑ είναι G.T.P. ..... Δεν το μεταφράζω ελληνικά γιατί θα φάω ban αν το δούνε!!!

Εγώ είχα παραγγείλει ένα βιβλίο από Αμερική, πέρασαν 2 μήνες και ακόμα να έρθει και προχτές μου στείλανε mail ότι γύρισε πίσω το βιβλίο από τα ΕΛΤΑ και το καλύτερο οι άνθρωποι μου βάλανε τα λεφτά όλα πίσω στην κάρτα.....

Καλό κουράγιο παιδιά.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κοιτα θεωρητηκα για να εισαι η δυνατον καλυτερα μπορεις στον τροπο αποστολης που επιλεγεις στο εκαστοτε σαιτ να διαλεξης αποστολη με Fed-Ex, Lynx κλπ και να εισαι πιο ασφαλης με tracking number και με το βασικο ( φαδαζομε ) με τα ΕΛΤΑ εκτος παιχνιδιου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blade_pan

Η πληρωμη πως γινεται απο εκει?

Παντως kbilly13 σε βλεπω πλεον οκ,ισως και να το εχεις ξεχασει ηδη....:p

Αρχική απάντηση από Dolly

......

blade_pan ολες οι πληρωμες σε τετια σαιτ γινονται με πιστωτικες καρτες.

Οχι απαραιτητα....εγω που δεν εχω πιστωτικη,2 φορες τους ζητησα αριθμο τραπεζης κτλ κ τα εβαλα στον λογαριασμο τους....απλα εδωσα 15ευρα παραπανω στην τραπεζα για την μεταφορα τους σε αλλα τραπεζα κτλ....οπως τους ζητησεις μπορεις να πληρωσεις....!Μονο σε ειδος δεν μπορεις...!

:p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.