Jump to content



Πήρα ATi!!! (Αλλά τι πήρα τελικά;)


astrolabos

Recommended Posts

Πάνω στα τσιπάκια γράφει infineon. Δε ξέρω αν σε βοηθάει αυτό. Η κάρτα δεν έχει τισ μνήμες L-Shaped, είναι 4 chipάκια στη σειρά. (btw ευχαριστώ, γιατι η ερώτηση σου με έκανε να ανοίξω το κουτί και επι την ευκαιρία - Κυριακή, καλός καιρός, βγήκα έξω στο παράθυρο και με το πινέλο έκανα το κουτι καινούργιο :):hehe: )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Λογικα μιλαμε για infineon 3.6ns, και 128Bit μνημη τελικα αφου ειναι στην σειρα τα chips. Μην περιμενεις να ανεβει αλλο η μνημη καπου εκει τερματιζει.

Έλεγε ακριβώς

Infineon

HYB250128323C-3.3

Δε ξέρω αν σε βοηθάει καθόλου αυτό....

128 Mb είναι η κάρτα.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Μια κανονικη 9700προ ξεκιναει απο 325 περιπου πυρηνα και 310 μνημες. οι 9500 γινονται 9700 και οι 9500προ > 9700προ. Αν ο προηγουμενος χρηστης πηρε 9500προ για να τη κανει 9700προ και επαιζε με τα βιος. Καλο πιστευω θα ηταν να βαλεις το οριτζιναλ βιος της καρτας και να τη κανεις 9700προ με τους drivers και μετα να δοκιμασεις oc . Εμπειρεια απο 9500 > 9700 δεν εχω, αλλα ειχα μια Gigabyte maya 9700προ και τωρα μια hercules 9800pro. Παντως στειλε ενα μηνυμα στον χρηστη muse, ειχα περασει καποια μερα απο το σπιτι του και μου εδειχνε την 9500 που ειχε και την ειχε κανει 9700 και μαλιστα ετρεχε πιο γρηγορα απο 9700, Αν θυμαμαι καλα επεσε και hardmod αργοτερα με καποιο αλλο παιδι απο το φορουμ

Link to comment
Share on other sites

το πιο πιθανο ειναι αμα βαλει το original bios ....να μην μπορει να την πειραξει ......καποιος λογος πρεπει να υπαρχει που ο προηγουμενος την ειχε φλασαρει.......ειχα 3χ9500pro (non L)

καιηταν ολες κλειδωμενες (GPU/MEM) καιμονο με φλασαρισμα μπορουσες να τις ανεβασεις.....και εννοειται οτι δεν επιανε το softmod.....οποτε θα σου πρωτεινα να την αφησεις ως εχει ...μονο κοιταξε να βρεις τα ορια τις και θα εισαιμια χαρα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.