Jump to content



Google Wallet + Play store + Τράπεζα


papajim

Recommended Posts

Πήγα να αγοράσω μια εφαρμογή κι είχα στην κάρτα τα διπλάσια τουλάχιστον, αλλά η αγορά σύμφωνα με το google checkout δεν πραγματοποιήθηκε. Όμως η τράπεζα (Attica) λέει ότι τραβήχτηκαν λεφτά.

Το πιθανότερο είναι να κράτησε προμήθεια η τράπεζα. Το θέμα είναι γιατί, από τη στιγμή που η συναλλαγή ήταν σε ευρώ;

Επίσης αν και είχα ήδη εισάγει την κάρτα στο Wallet το play μου ζήτησε να βάλω κάρτα, αντί να επιλέξω την default.

Why Google??? :wall:

Αν κάποιος μπορεί να απαντήσει σε κάποιες από τις ερωτήσεις μου θα του ήμουν υπόχρεος. :)

Link to comment
Share on other sites

Το αν κράτησε προμήθεια η τράπεζα μπορείς να το μάθεις πηγαίνοντας είτε σε κάποιο υποκατάστημα είτε κάνοντας ένα τηλέφωνο.

Για τι ποσό μιλάμε btw ;

Από εκεί και πέρα αν δεις ότι η όποια χρέωση είναι αδικαιολόγητη, μπορείς μέσω της τράπεζας να αμφισβητήσεις τη συναλλαγή και πάρεις πίσω το ακριβές ποσό των χρημάτων που έδωσες.

Link to comment
Share on other sites

Το αν κράτησε προμήθεια η τράπεζα μπορείς να το μάθεις πηγαίνοντας είτε σε κάποιο υποκατάστημα είτε κάνοντας ένα τηλέφωνο.

Για τι ποσό μιλάμε btw ;

Από εκεί και πέρα αν δεις ότι η όποια χρέωση είναι αδικαιολόγητη, μπορείς μέσω της τράπεζας να αμφισβητήσεις τη συναλλαγή και πάρεις πίσω το ακριβές ποσό των χρημάτων που έδωσες.

Το ποσό δεν ήταν τπτ. Ήταν 0.69€ κι εγώ είχα στην κάρτα ~1.50€. (είχαν απομείνει δλδ)

Σίγουρα θα τους πάρω τηλέφωνο. Αν πήγαν να πάρουν προμήθεια 1€ για ένα τόσο μικρό ποσό θα φάνε τρελό κράξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Prepaid ήταν η κάρτα ;

Ναι.

Τους πήρα τηλέφωνο και τελικά έκανε η google χρέωση 1€ για "authorization" και φυσικά δεν έφτανε το υπόλοιπο.

Το θέμα τώρα είναι ότι δε λειτουργεί όπως το paypal, αλλά επιστρέφεται μόνο του αργότερα στην κάρτα απ' ότι κατάλαβα.

Anyway ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω ηταν η πρωτη φορα που χρησιμοποιησες την καρτα στο Paypal ? Aν ναι κοιτα το 3...

https://cms.paypal.com/c2/cgi-bin/marketingweb?cmd=_render-content&content_ID=marketing_c2/Additional_PayPal_FAQs#

Δεν ήταν paypal. Ήταν Google Wallet και ναι ήταν η πρώτη φορά, αν και είχα χρησιμοποιήσει και το google checkout παλιότερα...

Link to comment
Share on other sites

Με NFC πλήρωσες;;

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

LOL ρε :hehe:

Στο Play πήγα να αγοράσω κάτι.

Νομίζω δεν υποστηρίζεται ακόμη το wallet στην Ελλάδα για πληρωμές με NFC, αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.