Jump to content



ενισχυση σηματος wifi


stetsan

Recommended Posts

παιδια καλησπερα,πριν μερικες μερες αναγκαστηκα να αλλαξω θεση στο μοντεμ μου και να το παω σε αλλο χωρο του σπιτιου μου.ετσι χρειαστηκε να παρω μια εσωτεερικη καρτα wifi TP-LINK TL-WN951N DRAFT N WIRELESS PCI ADAPTER - WIRELESS - E-SHOP.GR μεσολαβει καποιος χωρος και ενας τοιχος και δυστυχως μου πιανει μονο μια παυλα στο σημα και δεν μπορω πλεον ουτε περιηγηση απλη να κανω σωστα γιατι αργει πολυ,εχω δει οτι κυκλοφορουν καποιες κεραιες ενισχυσης του σηματος και εδω θα ηθελα να με φωτισετε.ευχαριστω εκ των προτερων.να προσθεσω οτι εχω το thompson tg585 v7 το οποιο δεν εχει αποσπωμενη κεραια

Link to comment
Share on other sites

https://encrypted.google.com/search?q=cantena&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-GB:official&client=firefox-a

Δες μηπως βαλεις ενα cantena πισω απο την κεραία σου

δεν ξερω ρε φιλε για αυτο ειδικα το καστομ δεν θα το εμπιστευομουνα καθλου απλωσ θελω μια λυση απλη να παω να το αγορασω και να εχει εστω και μετριο αποτελεσμα γιατι πλεον ετσι οπωσ ειμαι εχω να κατεβασω ταινια κανα μηνα και πρεπει κατι να κανω.

το μοντεμ αυτο αμα το ανοιξω δεν βγαινει η κεραια του?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις κάτι τέτοιο.[/QUOT

αυτο για να καταλαβω φιλε μου μπαινει στο ρουτερ η στον υπολογιστη μου,ειναι σιγουρο οτι καπωσ θα μου δοσει παραπανω σημα

Στον υπολογιστή σου μπαίνει σίγουρα γιατί είδα τα βύσματα ότι ταιριάζουν. Η κεραία είναι πιο μεγάλη από αυτά που έχει μαμίσια και μπορείς να τη στερεώσεις και πάνω στο γραφείο σου, ώστε να έχει καλύτερο σήμα.

Τσαμπα ειναι ορε, κοψε το μισοφεγγαρο και βαλτο πισω απο την κεραια σου.

Θα δεις 10-20 db παραπανω

Υπερβολικά αισιόδοξο το +10dBi ιδιοκατασκευή καντένας ή ανακλαστήρα.

Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστή σου μπαίνει σίγουρα γιατί είδα τα βύσματα ότι ταιριάζουν. Η κεραία είναι πιο μεγάλη από αυτά που έχει μαμίσια και μπορείς να τη στερεώσεις και πάνω στο γραφείο σου, ώστε να έχει καλύτερο σήμα.

Υπερβολικά αισιόδοξο το +10dBi ιδιοκατασκευή καντένας ή ανακλαστήρα.

και εγω το βλεπω αρκετα υπερβολικο για καντεννα.προχωρησα στην παραγγελια του level one και ελπιζω να ειναι καπως καλυτερα ευχαριστω για το ενδιαφερον και τις απαντησεις σας

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.