Jump to content



NVIDIA GRAPHICS CARDS !!


Stealth12

Recommended Posts

Παιδιά θελω ενα link με τιμες για καρτες γραφικων Nvidia !! Αν μπορειτε να μου προτεινετε καποια καλυτερη απο την Nvidia Geforce 9400 GT ?? Και αν μπορειτε να μου πειτε αν ειναι καλη η Geforce GT 525M .Ευχαριστω !!

Link to comment
Share on other sites

Toυτο εδω ειναι Toshiba Satellite L750-1NJ (i7-2670QM/6GB/750GB) | Skroutz.gr απλα θελω να παρω αποψεις για τις καρτες γραφικων...

Για το σταθερο pc μου εχω την geforce 9400 gt Και θα ηθελα να αγορασω καποια καλυτερη αλλα δεν ξερω ποια ... αν μπορειτε στειλτε κανα link παιδια ..

Link to comment
Share on other sites

Ρε jesus δεν ειπα να τις ποσταρεις ολες !! Απλα προτεινε μου 5-6 να τελειωνουμε, μην το παιζεται εξυπνοι !! Εχω να διαθεσω γυρω στο 300 αρι ... !! Το pc εχει καιρο να φτιαχτει..

Ψαχνω για κανουρια καρτα και το συστημα εχει

Εχει Ιntel Core 2 CPU 6420 2.13 GHz¨, 4 GB RAM , Nvidia Geforce 9400 GT .

Link to comment
Share on other sites

Από nvidia το πιο δυνατό που μπορείς να βάλεις(μετά bottleneckιάζει το cpu σου)είναι 280GTX.

Για κάτι αντίστοιχο αλλά πιο καινούριο γιατί δύσκολο να βρεις new 280GTX , θα ήταν καμμιά 560 GTX λίγο κάτω απο 200€.

skroutz

Link to comment
Share on other sites

Και με τετοιες καρτες μια χαρα bottleneck θα εχει με τετοια cpu.

Καλυτερα να βρει καναν Q9ΧΧΧ μεταχειρισμενο και μετα να παρει καρτουλα.

300ευρω διαθετει ετσι και αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

Λετε να παρω επεξεργαστη ??? Σκεφτόμουν να παρω αργοτερα επεξεργαστη που θα μαζεψω περισσοτερα χρήματα ... Λετε να βαλω κανα 50αρι με 100 αρι να παρω εναν επεξεργαστη ??

Θελω να ειναι ενα καλο μηχανημα ... γιατι φοιτητης χωρις καλο pc δεν λεει ...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το Toshiba Satellite L750-1NJ είναι laptop

Έψαξα λίγο σε internet αλλά δεν φαίνεται να έχει αποσπώμενη κάρτα γραφικών (και να είχε πάλι η αναβάθμιση θα ήταν δύσκολη). Όλα δείχνουν να είναι όλα ενσωματωμένα πάνω στην μητρική.

Δεν αναβαθμίζεται η κάρτα γραφικών σου.

Link to comment
Share on other sites

Για το σταθερο pc μου εχω την geforce 9400 gt Και θα ηθελα να αγορασω καποια καλυτερη αλλα δεν ξερω ποια ... αν μπορειτε στειλτε κανα link παιδια ..

Mάλλον ρωτούσε και για τα 2 :)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θελω να αλλαξω στο laptop την καρτα απλα ρωτησα αμα ειναι καλη γιατι βλεπω οτι πολλα laptop κουβαλαν την συγκεκριμένη ..

Η αλλαγες που θελω να κανω ειναι για το σταθερο !!

Τωρα αν καταλαβα καλα απο τον grathk και virus777 μου λετε να πουλησω οτι υπαρχει στο pc δηλαδη επεξεργαστη, ram και καρτα γραφικων και να κανω τι μετα , αυτο δεν επιασα... τι εννοειται νεα πλατφορμα ??? εννοειται νεο επεξεργαστη ???

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Νέο cpu (θα σου πρότεινα κάτι σε s1155 - ανάλογα πόσα θα διαθέσεις), motherboard &ram.

Όταν βρεις επιπλέον χρήματα, αλλάζεις και κάρτα.

Μια καινούργια κάρτα γραφικών δε θα μπορεί να σου δώσει αυτά που πρέπει με τον 6420. Θα είναι πεταμένα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω φίλε , θελω να σε ρωτησω να βαλω 8GB RAM δηλαδη 4GB Και 4GB και ποιες συγκεκριμενα σε τι τιμες να κυμανθω (στειλε αν μπορεις 1 Link να δω πως ειναι περιπου οι καλες ) και motherboard αν μπορεις 1 link !! Επισης γενικη ερωτηση αναλογα με τον επεξεργαστη που αγοραζει πρεπει να αγοραζεις συγκεκριμενο τυπο RAM και Μοtherboard για να εχεις την μεγιστη αποδοση του υπολογιστη ??Δηλαδη εννοω δεν γινεται να εχεις εναν τοπ επεξεργαστη και να εχεις 1 καρτα γραφικων των 50 ευρω ?? Προτεινετε 1 πακετο cpu,ram και Motherboard !! Ευχαριστω !!

Link to comment
Share on other sites

Εγω για να μεινεις και εντος budget θα σου προτεινα κατι που χαλβαδιαζα και για εμενα αλλα το αφησα λογω οικονομικων... Μην περιμενεις βεβαια να ειναι και το uber gaming pc αλλα θα ειναι εντος προυπολογισμου και νομιζω αξιολογο παραυτα...

1) CPU - Intel Core i3-2130 --> 120e

2) M/B - Gigabyte GA-Z77-DS3H --> 100e

3) Mem - Corsair Vengeance 4GB Dual Channel DDR3 Memory Kit --> 29e ή παιρνεις το kit με το 2x4gb στα 44e

4) GPU - nvidia 260gtx - μεταχειρισμενη γυρω στα 50e

και νομιζω πως εχεις μια αξιολογη κ οικονομικη αλλαγη πλατφορμας με 300e

Απο την αλλη νομιζω πως και μια πλατφορμα 775 με μια αναβαθμιση επεξεργαστη και μια μεταχειρισμενη καρτα γραφικων της ταξης της gtx260 ή gtx280 θα σου βγει πιο οικονομικα και θα μπορει να ανταπεξελθει στα σημερινα games (αν εισαι playa δηλαδη ;) Εκτος και αν ασχολησε με CAD και επεξεργασια εικονας/βιντεο... Εγω δηλαδη ειμαι 5 χρονια τωρα με 775 και αλλαξα μια φορα καρτα γραφικων και ειμαι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Nα σου προτείνω, αλλά πρώτα πρέπει να απαντήσεις στα παρακάτω ερωτήματα:

1) Το pc γιατί χρήση το θέλεις?

2) Τί τροφοδοτικό έχεις?

3) Ο σκληρός σου είναι sata η ide?

4) Πόσα χρήματα ακριβώς διαθέτεις για το πακέτο cpu-motherboard-ram?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον:

1)Το θελω κυριως για multimedia οπως εγγραφη μουσικης απο διαφορα sound interfaces για ηχογραφηση μουσικης οχι κατι professional αλλα σε ερασιτεχνικο επιπεδο προς το παρον, για επεξεργασια βιντεο,μουσικη μετα κυριως για internet και για ελαχιστα παιχνιδια π.χ Lineage

2)Το τροφοδοτικο ειναι ενα Spire Sp-atx 420 W C1 pec

3)Eιναι sata

4)Τα χρηματα που μπορω να διαθεσω για ολο το πακετο γυρω στα 500-600 ευρα

Ευχομαι να βοηθησα ....:flag::flag:

Link to comment
Share on other sites

Αρα θες σιγουρα και τουλαχιστον ενα 60αρι για καινουργιο τροφοδοτικο. Αφου λοιπον αυξησες το budget σου και ψηθηκες απο οτι βλεπω για αλλαγη πλατφορμας τοτε λοιπον εχουμε και λεμε...

1) CPU - Intel Core i5-3570K - 220e

2) M/B - Gigabyte GA-Z77-DS3H - 100e

3) Τροφοδοτικο - XFX PRO550W Core Edition - 65ε

4) Καρτα Γραφικων - Asus GeForce GTX560 1GB - 150e

5) RAM - Corsair Vengeance 8GB Dual Channel DDR3 Kit - 42e

Καπως ετσι το φανταζομαι εγω... και εισαι γυρω στα 560e νομιζω...

Καλο θα ηταν να βαλεις και κανεναν SSD αν κανεις επεξεργασια video και με τα 40 σχεδον ευρω που υπολοιπονται μπορεις να παρεις εναν μεταχειρισμενο 60gb και εισαι αρχοντας!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.