Jump to content



Αγορά ψηφιακής φ/μ!


HgetisTK

Recommended Posts

Επειδή νομίζω πως έφτασε η ώρα να αποκτήσω κι εγώ μια ψηφιακή φωτογραφική μηχανή, θα ήθελα να ακούσω μερικές συμβουλές για το ποια να προτιμήσω! Βασικά με ενδιαφέρει :

1ον) ο μικρός όγκος,

2ον) το όσο το δυνατόν μεγαλύτερο ζουμ,

3ον) η λογική τιμή (όχι πάνω από 500ευρά είναι πολλά!)

4ον) σαφώς η ποιότητα λήψης εικόνας τόσο στο manual όσο και στο auto!

5ον) ότι άλλο καλούδι έχει!!

Από ότι διάβασα η Canon A80 είναι πολύ καλή αλλά δεν ξέρω κατά πόσο καλύπτει τις παραπάνω προϋποθέσεις. Στην εμφάνιση και στον όγκο μοιάζει με την Α75??

Εγώ κοιτούσα και τις Olympus C-60, C-760(λόγω του ζουμ) αλλά δεν ξέρω τι να προτιμήσω καθώς δεν μαρέσει να κάνω επιπόλαιες αγορές τις οποίες να μετανοιώνω μετά! Γι αυτό ζητάω μία μικρή βοήθεια από όσους γνωρίζουν!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από HgetisTK [Σήμερα, στις 21:49]

Επειδή νομίζω πως έφτασε η ώρα να αποκτήσω κι εγώ μια ψηφιακή φωτογραφική μηχανή, θα ήθελα να ακούσω μερικές συμβουλές για το ποια να προτιμήσω! Βασικά με ενδιαφέρει :

1ον) ο μικρός όγκος,

2ον) το όσο το δυνατόν μεγαλύτερο ζουμ,

3ον) η λογική τιμή (όχι πάνω από 500ευρά είναι πολλά!)

4ον) σαφώς η ποιότητα λήψης εικόνας τόσο στο manual όσο και στο auto!

5ον) ότι άλλο καλούδι έχει!!

........

προτεινω την σονυ σαιμπερσοτ π43 μικρη βολικη και κατω απο 300Ε αλλα δεν εχει μακρο την πηρα πριν λιγες μερες και ειμαι ευχαρηστιμενως. δεν σου την προτεινω αν εχεις τρελλες απαιτησεις

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

φιλε HgetisTK εγω εχω την canon a75 μετα απο πολυ ψαξιμο. ειμαι αρκετα ευχαριστημενος για τα χρηματα της. Η Α80 ειναι ιδια αλλα στα 4 megapixel. εγω θα σου προτεινα canon.

Οτι και να αποφασισεις παντως για αγορα δες εδω

Αψογο καταστημα απο Γαλλια. Απο εκει την πηρα και εγω. Δεν Θα βρεις καλυτερες τιμες. Και ειναι και verified by visa οσον αφορα την ασφαλεια των συναλλαγων.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.