Jump to content



μεγάλο δίλημμα!!!


tsakali

Recommended Posts

Λοιπών μου έχει καρφωθεί η ηδέα να δώσω το pc που έχω για games και να πάρω ps3 κ μια τηλεόραση, κ όταν θέλω pc να έχω το κατεβαστιρη συνδεδεμένο!!! τι λέτε?? αξίζει??

το pc μου My PC α η κάρτα έχει αλλαχτεί κ έχω βάλει μια GTX570!!!

Η βλακεία είναι πως έχω ψηθεί αλλά έτσι όπως παν τα πράγματα αν το μετανιώσω δεν νομίζω πως θα έχω την δυνατότητα να κάνω ένα ανάλογο μηχάνημα!!! :shout:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη λες να σκασεις 3 κατοσταρικα για Ps3+δεν ξερω και γω ποσα για τβ,

πες δλδ 600-700 ευρα min, για μια κονσολα που θα ειναι ακομα στην αγορα 1,5-2 χρονια μονο?

Ελεος ρε φιλε.Κρατα τα λεφτα σου.

To pc που εχεις ακομα κτηνακι ειναι δεν παιρνει χαμπαρι τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ότι λέει και ο jesus κράτα το,διαφορετικά μάζεψε λεφτά και πάρε ένα ps3 αν το θες τόσο πολύ και αν έχεις monitor με HDMI ακόμα καλύτερα πέτα το εκεί πάνω..Θες να παίξεις συγκεκριμένα games σίγουρα τα οποία μόλις τα τελειώσεις θα θες pcάκι μετά πίστεψε με ,είχα φίλο που έκανε το ίδιο πάνω κάτω και τώρα το ps3 του έχει πιάσει αράχνες

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας η αλήθεια είναι πως δίκιο έχετε αλλά. να σας πω τη με έφερε σ'αυτην τη σκέψη. . με έχει κουράσει μετά από κάθε format η εγκατάσταση των παιχνιδιών όσο δεν φαντάζεστε!!! τουλάχιστον γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να αποφύγω αυτήν τη διαδικασία??:(

Link to comment
Share on other sites

Ναι,μην κανεις φορματ!:woot:

οπ!!! ωραίος!!! και πω θα επιτευχθεί αυτό??? σχεδόν κάθε 3-4 μήνες κάνω format!!! κατεβάζω διάφορα κ μετά με δημιουργούνται προβλήματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κανεις φορματ καθε 3-4 μηνες?????

WTF dude.

Εχω να κανω format κανα 2 χρονια και ειμαι καλα.

Προσεξε λιγο το pc σου...

A clean pc is a happy pc:yes4:

Αν δεν μπορεις να το αποφυγεις φτιαξε ενα image του σκληρου σου και περνα αυτο καθε φορα που κανει φορματ.

Δεν ξερω πως γινεται ακριβως αλλα ξερω οτι γινεται.

Ανοιξε αλλο θεματακι να σε βοηθησει καποιος που ξερει.:)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας η αλήθεια είναι πως δίκιο έχετε αλλά. να σας πω τη με έφερε σ'αυτην τη σκέψη. . με έχει κουράσει μετά από κάθε format η εγκατάσταση των παιχνιδιών όσο δεν φαντάζεστε!!! τουλάχιστον γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να αποφύγω αυτήν τη διαδικασία??:(

Στο επόμενο φορματ που θα κάνεις κράτα ένα καθαρό image με το Acronis και θα είσαι άρχοντας στο μεθεπόμενο που θα προκύψει :shout:

Link to comment
Share on other sites

Την εγκατάσταση από ότι ξέρω δεν την γλιτώνεις αλλά να ξέρεις ότι και στο ps3 έχει install η πλειοψηφία των παιχνιδιών και μάλιστα χρονοβόρο οπότε μην το σκέφτεσαι καν αν αυτός είναι μόνο ο λόγος.Τόσα πολλά games κάνεις install μετά από κάθε format?:p

Link to comment
Share on other sites

Στο επόμενο φορματ που θα κάνεις κράτα ένα καθαρό image με το Acronis και θα είσαι άρχοντας στο μεθεπόμενο που θα προκύψει :shout:

οκ βρήκα κ οδηγό!! μια τελευταία ερώτηση αν κάνω image αφού έχω εγκαταστήσει τα παιχνίδια?? θα γίνει??:look:

Link to comment
Share on other sites

Την εγκατάσταση από ότι ξέρω δεν την γλιτώνεις αλλά να ξέρεις ότι και στο ps3 έχει install η πλειοψηφία των παιχνιδιών και μάλιστα χρονοβόρο οπότε μην το σκέφτεσαι καν αν αυτός είναι μόνο ο λόγος.Τόσα πολλά games κάνεις install μετά από κάθε format?:p

ναι ε? δεν το γνώριζα αυτό :worship: !!! αρκετά παιχνίδια αλλά είναι χρονοβόρα κ η εγκατάσταση κ αυτά τα update δεν παλεύονται!!! εχθές το μεσημέρι έβαλα το Bf2 όταν ξεκίνησε το update πήγα για καφέ :-P !!!

Link to comment
Share on other sites

Το image θα ειναι οπως ακριβως ηταν ο σκληρος σου την στιγμη που το εκανες.

Παιχνιδια προγραμματα τα παντα.:yes4:

άντε άλλη μια ερώτηση οπότε βάζω τα παιχνίδια σε 2ον σκληρό κανό image τον σκληρό των win και οπότε γουστάρω πετάω το image κ ούτε γάτα ούτε ζημιά!!! ετσι? :woot:

Link to comment
Share on other sites

αν τα παιχνιδια που θελεις απαιτουν κανονικο install (δηλαδη δεν παιζουν με απλο unzip), τοτε πρεπει να τα εγκαταστησεις στον δισκο (για την ακριβεια, στο ιδιο partition) που θα παρεις με το acronis. Αυτο το partition θα ειναι προφανως και το λειτουργικο

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από image και cloning του δίσκου αντί του χρονοβόρου format που σου πρότειναν και παραπάνω έχω να προσθέσω 2 εργαλεία που θα βοηθήσουν:

wise disk cleaner

wise registry cleaner

Αφού τρέξεις αυτά και καθαρίσουν ότι μπορέσουν τραβάς και ένα καλό defrag στο δίσκο αν δεν είναι SSD και είσαι κομπλε. Αν είναι SSD τρέχεις από το toolbox του και ένα trim και είσαι άρχοντας. Ότι εγκαταστάσεις και να κάνεις θα σε βγάλει τουλάχιστον 1-2 χρόνια πριν ξεκινήσουν τα προβλήματα.

ΕDIT: Εναλλακτικά του wise disk cleaner και του wise registry cleaner μπορείς να δοκιμάσεις και το CCleaner που είναι αρκετά καλό και κάνει σχεδόν και τα 2 tasks μαζί.

Link to comment
Share on other sites

ωραία ως εδώ. 1 πράγμα μόνο αυτην τι στιγμή εχω 2partition στο 1 είναι προφανώς το λειτουργικό κ ότι έχει να κάνει με hardware κ στο 2ο προγράμματα κ παιχνίδια, κ σκέφτομαι τώρα που τα εχω όλα μέσα κ είναι καθαρός ο υπολογιστής αν κάνω image το 1ο part, όταν χρειαστεί να κάνω ανάκτηση δεν θα παίζει ότι είχε το 2ο part? σας πριζω λίγο αλλά δεν θα την γλύτωσετε έτσι απλά! :D α και κάτι άλλο πόση ώρα παίρνει το acronix?

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά αν δεν έχεις πειράξει κάτι στο δεύτερο partition και κάνεις ανάκτηση του πρώτου θα είσαι κομπλέ.

Όσο για το χρόνο που θέλει για να κάνει αυτή τη διαδικασία εξαρτάται από το μέγεθος των δεδομένων και την ταχύτητα των δίσκων. Συνήθως κοντά στο μισάωρο ίσως και λίγο παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.