Jump to content



Τηλεχειριστήριο γενικής χρήσης από LIDL


SirDiman

Recommended Posts

Βρε παιδεια βοήθεια.... Το αγόρασα και εγώ, προγραμμάτισσα τηλεόραση, DVD, Homecinema αλλά δεν γίνεται με τίποτα να προγραμματίσω το wd media player (οχι το live αλλα το απλό). Εκανα search code σε όλες τις επιλογές που μου δίνει , τιποτα... Στην λειτουργεία του home cinema προσπάθησα να βαλω τα βασικά κουμπιά του media player, ενω μου βγάζει επιτυχής αντιστοίχιση εντολών μεσο learning, τιποτα. Πειτε μου καμιά ιδέα.....

Επίσης αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως γίνεται στο μενού TV που εκπέμπει σε συγκεκριμμένο κωδικό, να γίνει learning με τηλεκοντρόλ συσκευής που υπακούει σε άλλο κωδικό?????

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάρει κι εγώ από πέρυσι αλλά δεν κατάφερα να τα λειτουργήσω όλα σωστά. Αυτό με την "εκπαίδευση" φαίνεται ενδιαφέρον.

Με PC έχει καταφέρει να το λειτουργήσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

έχω την παλιότερη version και κάνει για απλά πράγματα (tv dvd hifi ) αλλά για πιο σύνθετα όπως dreambox mediaplayers κλπ δεν.... Οι συσκευές αυτές εκπέμπουν πολύ σύνθετους κωδικούς γιαυτό.

Αναγκαστικά πάτε σε USB programmable Tele USB - 300 - BestPrice.gr με μεγάλη database στο internet, αλλά από θέμα πλήκτρων και ποιότητας είναι άθλιο. Βέβαια 5-6Ε κάνει.

Link to comment
Share on other sites

έχω την παλιότερη version και κάνει για απλά πράγματα (tv dvd hifi ) αλλά για πιο σύνθετα όπως dreambox mediaplayers κλπ δεν.... Οι συσκευές αυτές εκπέμπουν πολύ σύνθετους κωδικούς γιαυτό.

Αναγκαστικά πάτε σε USB programmable Tele USB - 300 - BestPrice.gr με μεγάλη database στο internet, αλλά από θέμα πλήκτρων και ποιότητας είναι άθλιο. Βέβαια 5-6Ε κάνει.

Το θέμα είναι ότι κάποιοι κατάφεραν και προγραμμάτισαν wd media player στο συγκεκριμμένο χειριστήριο, για αυτό ζητάω κάποια γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.