Jump to content



Τα ζώα στη ζωή μας (PetLab)


jdrogas

Recommended Posts

Προτιμώ την Victoria, μερικές φορές αυτός εδώ είναι κάπως βίαιος με τα σκυλιά ενώ η άλλη κάνει manipulation για πλάκα οτιδήποτε της δώσουν.

H Victroria έχει φάει τρελό κράξιμο παγκοσμίως... Δεν έχω ακούσει κανέναν εκπαιδευτή να μην την κράζει, Έλληνες και ξένοι. Αντίθετα ο Ceasar χαίρει ιδιαίτερης εκτίμησης από όλο τον κόσμο. Όσον αφορά για το "βίαιος", δώσε μου σε παρακαλώ ένα παράδειγμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι πουθενά βίαιος αντιθέτως,μπορεί να σου φαίνονται απότομες μερικές φορές οι κινήσεις του η οτι πονάνε τον σκύλο αλλα τα μεγαλόσωμα σκυλιά δεν καταλαβαινουν απο χαδάκια....

Link to comment
Share on other sites

Αγρια μάχη μεταξύ πιτ μπουλ...πολύ σκληρές εικόνες!

https://www.facebook.com/photo.php?v=716353021724717

:hm::TD:

Με έκανες κομμάτια ρε...που να πεθάνουν από καρκίνο...σοκαρίστηκα για άλλη μια φορά από την χυδαιότητα του είδους μας.:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

είδα χθες έναν άσπρο -κάτασπρο- λυκόσκυλο στη γειτονιά της γιαγιάς μου. Έπαθα πλάκα, τι όμορφο σκυλί; Αν είναι σαν τα γερμανικά ποιμενικά σε όλα τα άλλα (συμπεριφορά, εκπαίδευση, δύναμη), θέλω ένα τέτοιο :p

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα για μενα πολυ καλοι σκυλοι φυλακες ειναι

τα Βελγικα Μαλινουα δεν τους ξεφευγει τιποτα.

Ναι, αλλά είναι πολύ δύσκολα σκυλιά. Ατίθασα, δεν κάνουν πολύ καλή παρέα με την υπόλοιπη οικογένεια και χρειάζονται πολύ έμπειρο εκπαιδευτή και χειριστή. Αν το πάρει κάποιος και το βάλει στον κήπο, χωρίς σωστή και πολύ πειθαρχημένη εκπαίδευση, θα έχει σοβαρό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά είναι πολύ δύσκολα σκυλιά. Ατίθασα, δεν κάνουν πολύ καλή παρέα με την υπόλοιπη οικογένεια και χρειάζονται πολύ έμπειρο εκπαιδευτή και χειριστή. Αν το πάρει κάποιος και το βάλει στον κήπο, χωρίς σωστή και πολύ πειθαρχημένη εκπαίδευση, θα έχει σοβαρό πρόβλημα.

νταξει μπορει καποια να μην ειναι σωστα με αποτελεσμα να μην

μπορει να κανει παρεα ουτε με μωρο συμφωνω αλλα

αν ειναι σωστα κανουν καλη παρεα δεν υπαρχει προβλημα σ'αυτο

θα συμφωνησω ομως σε ολα τα υπολοιπα, πραγματι ειναι πολυ

δυσκολη ρατσα και γενικα τετοια ρατσα ακουγεται πολυ η λεξη

"πρεπει να ειναι σωστο", αλλα απο την αλλη "πολυ ατιθασο" οπως

ανεφερες στην αρχη, αλλα σαν φυλακας δεν συγκρινεται.

Link to comment
Share on other sites

νταξει μπορει καποια να μην ειναι σωστα με αποτελεσμα να μην

μπορει να κανει παρεα ουτε με μωρο συμφωνω αλλα

αν ειναι σωστα κανουν καλη παρεα δεν υπαρχει προβλημα σ'αυτο

θα συμφωνησω ομως σε ολα τα υπολοιπα, πραγματι ειναι πολυ

δυσκολη ρατσα και γενικα τετοια ρατσα ακουγεται πολυ η λεξη

"πρεπει να ειναι σωστο", αλλα απο την αλλη "πολυ ατιθασο" οπως

ανεφερες στην αρχη, αλλα σαν φυλακας δεν συγκρινεται.

Δε διαφωνώ, ήταν μία από τις επιλογές μου. Κατέληξα στο λυκόσκυλο σαν καλύτερο "all round" σκυλί. Λιγότερα ρίσκα, χωρίς να έχεις τον καλύτερο φύλακα. Προτίμησα όμως ένα 80-90%, αλλά να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.