Jump to content



Hyper x εν δραση......


petroSEXtreme

Recommended Posts

Πρωτα απολα οι μνημες ειναι 4χ 256 Kingston Hyper x Pc3500 πανω σε μια P4C800 full modded και εναν P4 3.0 Malay SL6WU full caps.Oι μνημες ηρθαν στα χερια μου μεταχειρησμενες και ο πρωηγουμενος κατοχος τους τις ειχε να δουλευουν ακαφτες για σχεδον ενα χρονο σε λιγοτερο απο DDR400.Μετα απο ενα μετριο καψημο στα χερια μου οι μνημες καταφεραν το παρακατω που αλλο εκτος απο απογοητευτηκο ειναι.Ολα αυτα με ρευμα 3.1 λογο αμονταριστου τροφοδοτικου.Με 3.25 πανε ~246 2-2-2-5.Και αμα χαλαρωσουνε λιγο τα timings πανε 255 χαλαρα.

Στο bios οι ρυθμησεις που εκανα ειναι αυτες:

DRAM CAS# latency 2

DRAM RAS# Precharge 3

DRAM RAS# to CAS# Delay 2

DRAM Precharge Delay 5

DRAM Burst Delay 4

Performance Accelaration Mode Enabled

DRAM Idle Timer 0T

DRAM Refresh rate 15,6 uSec

Graphics Apecture Size 256MB

Spread Spectrum Enabled

ICH Delayed Transaction Enabled

post-1121-1416071168,7105_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kαι τωρα που τελειωσα με την μνημη σειρα εχει ο επεξεργαστης :devil: :devil: :devil: :whip: :whip: .......Τα πρωτα αποτελεσματα ειναι και εδω αρκετα καλα.Με 1.75 και νερακι γρηγορα γρηγορα σχεδον full stable (παιχνιδια παιζει ανετα)....... :clap: :clap: :jump::p:D

post-1121-1416071168,9855_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nos-Dio

3844....ωραιος Πετρο...να σου πω εχεις δοκιμασει διπλο πριμε και αν ναι ποια εκδοση του??

Oχι δεν εχω δοκιμασει τιποτα.Το μονο που εκανα ηταν να τον εχω εκει 2 μερες και να εχω παιξει αρκετα games απροβληματιστα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Elpis [Σήμερα, στις 11:17]

οι μνημες τις κοβω να ειναι ch-5 .. ε ?

Eδω ειναι το τρελο:jump: :jump: :jump: !!!!!!Ουτε ch-x ειναι ουτε bh-x ειναι.Οι μνημες (και οι τεσερις)φορανε τα τσιπακια της kingston:D :D :banging: :banging:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Οι kingston δεν εχει δικα της chips, απλως βαζει το ονομα της πανω οποτε καποιο winbond θα ειναι λογικα

Υπαρχει τροπος να μαθω τι chip ειναι τελικα?Kαι εμενα μου εκανε εντηπωση που ανεβηκανε τοσο σαν Kingston.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τους κωδικούς που έχουν επάνω. Υπάρχουν threads σε διάφορα ξένα forum που αναφέρουν ποιοι κωδικοί αντιστοιχούν σε renamed winbond. Τα παιδιά εδώ έχουν δώσει 1-2 links κατά το παρελθόν. Με λίγη τύχη θα βρεις και τις δικές σου!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shaman

Κοίτα τους κωδικούς που έχουν επάνω. Υπάρχουν threads σε διάφορα ξένα forum που αναφέρουν ποιοι κωδικοί αντιστοιχούν σε renamed winbond. Τα παιδιά εδώ έχουν δώσει 1-2 links κατά το παρελθόν. Με λίγη τύχη θα βρεις και τις δικές σου!!

Μπορεις να δωσεις κανενα link?Καιγομαι....

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειναι BH-5:rofl: :rofl: :rofl: :rofl::D :clap: :clap: :banging: :banging: :banging: :hehe:

Κοιταχτε εδω και εδω

Εμενα ειναι D328DW-45 αρα ειναι renamed Winbond και 0250 Ρ01 (και μερικα Ρ0251 Ρ1) αρα μικροτερα απο 0318 αρα BH-5!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:hehe: :hehe: :hehe: :hehe:

Δεν το πιστευω!Πηρα 1 Giga μνημες BH-5 με μονο 200 ευρω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.