Jump to content



CPU o/c database


Recommended Posts

Παρακαλώ να ποστάρετε μόνο stable αποτελέσματα απο orthos/prime 95 small ffts/blend απο 3 ώρες και πάνω,την ψύξη που έχετε , καθώς επίσης και FPO/BATCH του cpu σας και το vid(απο core temp) .

Παράδειγμα.

Orthos 7h34m

Cpu E8500 @ 4500 1.448v

FPO Q740A519

Vid 1.0500v

Custom Phase

9ofnh65exyruzz37jidt.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 191
  • Created
  • Last Reply
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

E8500 @ 4218Mhz 1.37Vcore ( Bios ) 1.42Vcore ( cpu z ) 1.36Vcore ( με πολύμετρο ) άντε βγάλε άκρη τώρα....

1.23VTT

VID 1.1000

FPO/Batch Q807A067

C0 stepping

Prime95 64Bit 3ώρες και κάτι

Custom water ( Cpu, Vga, Chipset ) θέλω ψυγείο το ξέρω μην με κράξετε :D

η photo είναι απο tight Vnc γιατί είμαι στην δουλειά...

37205898uh1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Ερωτηση για τους γνωριζοντες.

Εχω φιλο ο οποιος προσφατα αγορασε επεξεργαστη Ε8500. Λογω του οτι προκειται να παει σε 4πυρηνο τον δινει. Δεν με ενδιαφερει το θεμα της τιμης.

Το θεμα ειναι οτι τον συγκεκριμενο τον εχει για καθε μερα στα 4GHz με αερα(οχι στοκ ψυκτρα, μια Scythe) και ρευμα 1.117 (1.2 απο BIOS). Αξιζει σαν CPU να τον παρω για κανενα bench?

Ή ολοι καπου εκει παιζουν????

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για τους γνωριζοντες.

Εχω φιλο ο οποιος προσφατα αγορασε επεξεργαστη Ε8500. Λογω του οτι προκειται να παει σε 4πυρηνο τον δινει. Δεν με ενδιαφερει το θεμα της τιμης.

Το θεμα ειναι οτι τον συγκεκριμενο τον εχει για καθε μερα στα 4GHz με αερα(οχι στοκ ψυκτρα, μια Scythe) και ρευμα 1.117 (1.2 απο BIOS). Αξιζει σαν CPU να τον παρω για κανενα bench?

Ή ολοι καπου εκει παιζουν????

Σχεδον ολοι οι νεοι Ε0 πανε καλα..;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.