Jump to content



Firewall


Snake

Recommended Posts

Μπορείτε να μου προτείνετε κανένα καλο firewall?Προς το παρόν εχώ το norton internet security 2003 pro και φαινεται να ειναι πολύ καλό.Καλύτερο και από το 2004!

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις οποιοδηποτε win εκτος 2003, σου προτεινω του McAfee το Personnal Firewall. Το χρησιμοποιω 1 χρονο και ποτε δεν ειχα κανα προβλημα. Αλλιως το Sygate ειναι (για μενα) μια δευτερη πολλη καλη λυση

Link to comment
Share on other sites

Yστερα απο αρκετο ψαξιμο κατεληξα να χρησιμοποιω Zone Alarm Pro και Avast! 4 Pro... Πολυ καλος συνδιασμος αν και δεν εχω δοκιμασει το Sygate... Παντως το Zone εχει κοψει περιπου 300 επιθεσεις σε μια μερα εκ των οποιων οι 6 ηταν high rated...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από trendy

..... Αν είσαι παρανοϊκός Black Ice.

Το ειχα δοκιμασει......Μου βαραγε συνεχεια το Norton Antivirus οτι ειχα trojan. Κατι εχει ενσωματωμενο, και μπερδευεται ο νορτονας !!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos

Το ειχα δοκιμασει......Μου βαραγε συνεχεια το Norton Antivirus οτι ειχα trojan. Κατι εχει ενσωματωμενο, και μπερδευεται ο νορτονας !!!

Το έχω στο pc της αδερφής μου μαζί με Symantec AV 8.1 χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε έναν καλό συνδιασμό antivirus - firewall?Το sygate - mcafee είναι καλό?Random ποιό panta έχεις και είναι τώρα καλά?Έχω να χρησιμοποιήσω το Panta άπο πολύ παλιά.(Τότε ήταν μάπα)Οι υπόλοιποι τι πιστεύετε για το Panta?

Link to comment
Share on other sites

Zone Alarm pro και Spy Sweeper. Δεν περνάει τίποτα ούτε προς τα μέσα ούτε προς τα έξω

Ούτε spies, ούτε worms, ούτε καν περίεργα cookies. Ο συνδυασμός αυτων των δύο σκωτώνει.To antivirus δεν είναι και τόσο αναγκαίο αν και έχω και απ' αυτό.

Link to comment
Share on other sites

το Panda ( no panta) εχει το καλο οτι ειναι πακετο 3 σε 1 (antivirus firewall antidialer).

λεμε για το "Platinum Internet Security 8" ή το "Panda Platinum 7".

oxi to Titanium 2004 (αυτο ειναι μονο anti virus).

τωρα, τι να σου πώ. Αν έχεις ιό, μαλλον ακόμα και το logoff.exe θα μολυνθεί :p:jump:

kai to "ZoneAlarm Security Suite" εχει Antivirus αλλα οι πρωτες εκδοσεις (τον ιουνιο) δεν ηταν αρκετα σταθερες.

βέβαια, γνώμη έχω, αλλα δεν σημαινει οτι τα χρησιμοποιώ κιόλας.

προτιμώ να μην έχω anti-virus, και να ειμαι υπέυθυνος για τις πράξεις μου. και να έχω επεξεργαστή στα 2 Ghz που να αποδίδει για 2 Ghz , και όχι για 800 Mhz. ( Νόρτονα! αντε να δεις αν έρχομαι...)

Εχω ενεργοποιημένο μονο firewall Outpost, συνεχεια.

και εχω και εγκατεστημενα τα spysweeper kai ad-aware αλλα οχι σε συνεχη λειτουργια. ενα σκαν την εβδομαδα φτάνει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.