Jump to content



ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ?????????


Snake

Recommended Posts

Μπορείτε να μου πείτε άμα αυτές οι θερμοκρασίες είναι φυσιολογικές?Αν όχι,μπορείτε να μου πείτε έναν τρόπο με τον οποίο να τις κατεβάσω?γιατί το PC βράζει!!!!!!!!!!!!:jump: :jump: :jump: :jump: :jump::wall: :wall: :wall:

post-966-1416071170,0713_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

κοίτα επειδή τώρα τελευταία (λογικό είναι) παραπονιούνται πολύ χρήστες για τις θερμοκρασίες τους, θα σου πω ότι δε χρειάζεται να πειράξεις τίποτα αν το rig σου είναι rock stable (Prime. 3Dmark, και γενικά ότι τρέχεις), αν δεν έχεις σκοπό να ocάρεις. Οι περισσότεροι χρήστες εδώ κατεβάζουν τις θερμοκρασίες για να ocάρουν, και όχι απλά να τις βλέπουν χαμηλά και να χαίρονται... (τα P4 ανάλογα τη σειρά κλείνουν από τα 75°C και πάνω εξάλλου) εκτός και αν έχεις πρόβλημα με το θόρυβο στο PC σου και θες να τον ελαττώσεις.

Από κει και πέρα αν αυτές οι θερμοκρασίες είναι σε idle τότε ή δε πατάει καθόλου καλά η HSF και γενικά έχεις πρόβλημα καλης ψύξης (αν και οι θερμοκρασίες ATX είναι normal) ή το BIOS δίνει ότι να ναι

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως με P4 στα 2.4 δεν συκώνει τοσο μεγάλες θερμοκρασίες!!!!Αντε μέχρι τα 60 τώρα που ειναι και καλοκαιράκι.Θα έλεγα να καθαρίσεις το εσωτερικό του πισιου σου γιατι οι σκόνες μου ανέβαζαν και εμένα τρελέσ θερμοκρασίες.Τώρα αν είναι o/cled νομίζω πως είναι κανονικές αν δεν σου κολάει

Link to comment
Share on other sites

Το καθάρησα του μάζεψα τα καλώδια και τώρα με ανοιχτό το κουτί έχει 42 και με κλειστό το κουτί μεγιστή 60.Τι σημαίνει rounded?(Είμαι ολίγον αρχάριος).Σχετικά με τους ανεμιστήρες.Εχω έναν ακόμαεκτώς τουτροφοδοτικού και του CPU.Βρίσκεται πάνω από την κάρτα γραφικών αλλά δεν ελέγχεται.(Δεν ξέρω γιατί)

Link to comment
Share on other sites

Καλωδια atapi που δεν ειναι πλατια ειναι μαζεμενα σε κυκλο.μαλλον ο εξαερισμος του κουτιου σπυ παιζει σπουδαιο ρολο,πρεπει να υπαρχει ροη του αερα...μερικοι απο μπροστα να βαζουν και απο πισω να βγαζουν...:)

Link to comment
Share on other sites

Ανεμιστήρες μπροστά και πίσω δηλ?πόσους περίπου?Και μπροστά ο ανεμιστήρας που θα μπεί?Και από πίσω?Θα πρέπει να κάνω τρύπες?Τότε καλύτερα θα είναι να το έχω ανοιχτό!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω τι να κάνω! Το καθάρισα το ξεσκόνισα του μάζεψα τα καλώδια αλλά τίποτα. Οι θερμοκρασίες είναι σχεδόν οι ίδιες. Με μονή διαφορά ότι έχουν πέσει 4-5 βαθμούς. Το πισι αυτό είναι τεσσάρων χρονών. Μήπως η θερμοαγωγική πάστα του επεξεργαστή έχει διαλυθεί και θα πρέπει να βάλω καινούρια? Ο υπολογιστής δεν είναι over clocked άρα λογικά δεν θα έπρεπε να ανεβάζει τέτοιες θερμοκρασίες. Αν κλείσω το κουτί μετά από λίγο άμα θες και πεινάς τηγανίζεις και αυγά πάνω του! ’μα χρειάζεται τέτοια πάστα μπορείτε να μου πείτε ποσό κάνει και πως την βάζουμε γιατί δεν έχω ξανακάνει τίποτα τέτοιο. Σας παρακαλώ βοηθήστε με!

Υ.Γ. Το MacAfee είναι καλό anti virus?

:help: :help: :help: :help:

Link to comment
Share on other sites

Γ@μει το mcafee?Καλά δεν μας νοιάζει αυτό τώρα.Γιαύτο έτσι απλά ρώτησα.Επιδή δεν ξέρω τι να βάλω αυτό η το κασπερσκαι.Ας ασχοληθούμε λιγο με το κυρίως θέμα.Μπορεί κανείς να μου απαντήσει σε αυτό?:cry: :help:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.