Jump to content



ΑΓΟΡΑ LAPTOP ME 1200�..


fleamarker

Recommended Posts

Μανία να λέτε όλοι σας, Celeron με τίποτα, Celeron με τίποτα, Celeron με τίποτα........ Σε φορητό θα κάνετε OC??? Θα τρέχετε Doom3 με όλα στο full??? Έπεξα FarCry, δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα αλλά ήταν πολύ γρήγορη η ανταπόκριση.....

Εγώ μόλις πριν μια εβδομάδα πήρα τον παρακάτω φορητό, με 960... Του έβαλα και άλλα 256MB, έχει μεγάλη οθόνη 15", η μπαταρία του κρατάει 5 ώρες με όλα στο full και έχει δώρο τσάντα μεταφοράς με πάρα πολλές θήκες και 12 μήνες Internet με Forthnet 56k.....

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=54&Nav_Section_Id=6&Catalog_Id=1&Product_Id=191659&Merchant_Id=1&sts_cid=3

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DMylonas

Μανία να λέτε όλοι σας, Celeron με τίποτα, Celeron με τίποτα, Celeron με τίποτα........ Σε φορητό θα κάνετε OC???

ένας λόγος παραπάνω να μη πάρεις Celeron. 5 ώρες λειτουργίας πάνω κάτω έχουν όλα τα notebook όπως και αυτά με XP-M πάνω.
Αρχική απάντηση από fleamarker

mallon pros ibm eimai!!:cool:

βρε μη γράφεις greeklish απαγορεύονται! διόρθωσε τώρα το post σου.
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

ένας λόγος παραπάνω να μη πάρεις Celeron. 5 ώρες λειτουργίας πάνω κάτω έχουν όλα τα notebook όπως και αυτά με XP-M πάνω.

Εγώ τον πήρα και είμαι Super ευχαριστημένος..... Με Celeron Northwood είναι επάνω 100x26...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DMylonas

Εγώ τον πήρα και είμαι Super ευχαριστημένος..... Με Celeron Northwood είναι επάνω 100x26...

Aκόμα χειρότερα δηλαδή, ένας 2600+XP-M θα έκανε καλύτερα τη δουλεία του.
Link to comment
Share on other sites

Σιγά να μη έπερνα φορητό με AMD.... Δεν σκοπεύω να βάλω νερό τον φορητό για ψύξη.... Εγώ τον φορητό τον δουλεύω με Office και βασικά το PowerPoint και με FrontPage-Photoshop για να κάνω παρουσιάσεις Ιστοσελίδων..... ’ντε και κάνα Colin4 αν βαριέμαι να κάτσω στην καρέκλα και θέλω να παίξω στον καναπέ.... ’ντε και επειδεί είναι φορητός και πουλάω μούρη στην σχολή.....

Αυτός που λες έχει 2 ώρες Αυτονομία, γιατί άραγε??? Εγώ σου μιλάω για 5ώρες Αυτονομία... Και μετά το 5ωρο δεν ζεματάει από κάτω.....

Link to comment
Share on other sites

πρώτον η Acer στο site της αναφέρει για το travelmate ότι έχει αυτονομία σε idle 3.5 ώρες (λόγω disconnect) σε full load ή έστω σε κανονική χρήση η διάρκεια θα πάει κάτω από τις 2.5 ώρες στο απαλό. Τις 5ώρες που τις βρήκες? Το bechάρες?. Ο Celeron δεν είναι καν M δηλαδή χωρίς speedstep. Ο XP-M έχει μέγιστη κατανάλωση 35W σε full load και έχει PowerNow, εξάλλου στο site της ACER αναφέρει ότι διαρκεί γύρω στις 2.5 ώρες max σε full load.

Link to comment
Share on other sites

Ναι άμα είχα από κατω να τρέχουνε όλες οι μλκς της Acer σίγουρα θα τον είχα για κάνα 3ωρο το πολύ.... Εγώ αυτό που βλέπω λέω..... Σε Bench είναι απαράδεκτος... Αλλά ξαναλέω, ότι δεν πρόκειτε να κάνεις OC σε φορητό αν δεν θέλεις να τον χάσεις γρήγορα, ούτε να χτυπήσε σε super-pi...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DMylonas

Ναι άμα είχα από κατω να τρέχουνε όλες οι μλκς της Acer σίγουρα θα τον είχα για κάνα 3ωρο το πολύ.... Εγώ αυτό που βλέπω λέω..... Σε Bench είναι απαράδεκτος... Αλλά ξαναλέω, ότι δεν πρόκειτε να κάνεις OC σε φορητό αν δεν θέλεις να τον χάσεις γρήγορα, ούτε να χτυπήσε σε super-pi...

Τεκμηριωμένη απάντηση για το πρώτο. Όσο για το δεύτερο αφού δεν γίνεται να κάνεις oc σε φορητό και να θέλεις, αλλά η διαφορά απόδοσης ενός XP-Μ με ένα Celeron Νοrth είναι μεγάλη και στην τιμή λίγο ακριβότερος ο Celeron

εννούσα αν benchάρες την διάρκεια της μπαταρίας του με ανάλογο bench (pcmark π.χ.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DMylonas [Σήμερα, στις 18:57]

Πρωσοπικά δεν θα έπερνα ΠΟΤΕ AMD σε φορητό..... Σε desktop θα το σκεφτόμουνα.....

Το κάναμε πολύ :OT:

Τέρμα το διάλημα τα κεφάλια μέσα :tw:

Για 64άρη εγώ θα έπαιρνα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.