Jump to content



Arcade Cabinet DIY


pontium

Recommended Posts

Μπορείς να ανεβάσεις τα "πατρόν" των ξύλων ?

Αυτό είναι το σχέδιο που βασίστηκα πάνω:

blueprint1.gif

Έχω κάνει αρκετές τροποποιήσεις πχ θέση/κλίση οθόνης,κλίση πάνω μέρους,ύψος κτλ.Μόνο τα πλαϊνά έφτιαξα πατρόν,τα άλλα τα έβγαλα επιτόπου.

Συγχαρητήρια pontium! Δείχνει επαγγελματική δουλειά!

Μπορείς να ποστάρεις κανά link απτο ebay με arcade κουμπιά?

Τον βρήκα και στο ebay με άλλο όνομα(arcade world uk).Πιστεύω ότι ένα τέτοιο σετάκι να σε καλύπτει

2 x BALLTOP JOYSTICKS & 20 ARCADE BUTTONS KIT #9 - NEW | eBay

Θα σου πρότεινα buttons με microswitch που μπορεί να αντικατασταθεί αλλά πας πιο ψηλά κοστολογιακά.Ο ίδιος έχει και το i-pac controller

Link to comment
Share on other sites

Είσαι αρχηγός!!!!

Και όσο για τη θέση κουμπιών - μοχλού είναι μια χαρά και έτσι όπως τα τοποθέτησες.

Πολλές καμπίνες στα "ηλεκτρονικά" είχαν τέτοια διάταξη και δεν μας χαλούσε καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

πολυ ωραια δουλεια! πως και δεν εβαλες μεγαλητερη οθονη σε ιντσες, φοβηθηκες το βαρος? τωρα πια ειναι πιο φτηνες κ απο τα λαχανα.

Θα συμφωνησω και εγω με τους φιλους παραπανω, οτι θες φωτισμο διαφηστικο πλεξι, και αυτοκολλητα.

εχω κρατησει και εγω μια τρινιτρον 29'' για αυτον το σκοπο, ειναι ισως το προτζεκτ που θα αρχισω το καλοκαιρι, κυριως γιατι δεν αντεχω αλλο να εχω αυτο μπαουλο μες τη μεση!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.