Jump to content



ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ Battlefield


Snake

Recommended Posts

Μάλλον θα υπερφορτώνεται με τον ήχο και θα κολά.Στις απαιτήσεις του παιχνιδιού λέει πως θέλει κάρτα ήχου που να υποστηρίζει directx9.0b.Επειδή δεν ξέρω,μπορείτε να μου πείτε άμα η κάρτα που έχω το υποστηρίζει?(Creative soundblaster live!)Αυτό μπορεί να φταίει!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σας φαίνεται παράξενο? Η κάρτα ήχου που έχεις μίνιμουμ καταναλώνει 12-16% της υπολογιστικής δύναμης του επεξεργαστή για να αναπαραγάγει τους ήχους. Το Battlefield στα default ο ήχος του είναι πολύ βαρύς οπότε γι'αυτό φορτώνει μια χαρά και όταν αρχίζεις να παίζεις κολλάει. Απλά κατέβασε τις απαιτήσεις του ήχου και θα είσαι τζετ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos

Βαλε 34, αλλα σε low settings...

(Παντως κουφο αυτο.Δεν το εχω ξανακουσει...)

Αρχική απάντηση από YDinopoulos

Το γεγονος οτι δεν τρεχει λογω του ηχου....

Εμενα αντιθετα δεν μου φαινεται παραξενο. Αρκετες φορες στο παρελθον εχω δει να μην τρεχει καποιο παιχνιδι λογω της καρτας ηχου. Μερικα παιχνιδια που θυμαμαι προχειρα ειναι το broken shord 3, καποιο NBAlive , το sanitarium, και το undying .

Η λυση ηταν να ελαττωθει το "hardware sound acceleration level" στο Direct X diagnostic tool ( start/run/dxdiag )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.