Jump to content



Chieftec BA-01 Ressurect (H επιστροφή) 56K warning


Obijuan83

Recommended Posts

Μετά απο πολύ καιρό και αφού είπα να σταματήσω λίγο με το benching και να αρχίσω το folding, είπα να ασχοληθώ λιγάκι με το modding...

Aφορμή στάθηκαν και τα σχόλια του Όμηρου οτι το κουτί μου είναι τρύπιο,σφαγμένο,μπάζει απο παντου και τέτοια...:D

Αποφάσισα λοιπόν να του βάλω μια καλά τοποθετημένη υδρόψυξη με

2 διπλά ψυγεία σε σειρά

Eheim 600l/h σε τανκ

Νexxos XP block

Επίσης επιτέλους έκοψα την πλάτη ώστε να μπορέί να μπεί η τροφοδοσία και τα sata καλώδια χωρίς να φαίνονται.Τελική πινελιά ήταν το βάψιμο με σπρευ ματ μαύρο το οποίο κατα την γνώμη μου έκατσε πάρα πολύ καλά χωρίς να φεύγει με το παραμικρό.

Εnjoy

Μore to come...

dsc00031653.jpg

dsc000321515.jpg

dsc00034267.jpg

dsc00038929.jpg

dsc00039429.jpg

dsc00042208.jpg

dsc00044240.jpg

dsc00045830.jpg

dsc00048224.jpg

dsc00049640.jpg

dsc00050940.jpg

dsc00052645.jpg

dscn0551168.jpg

dscn0552740.jpg

dscn0554957.jpg

dscn0556451.jpg

dscn0559246.jpg

dscn0564991.jpg

dscn0567415.jpg

Link to comment
Share on other sites

τέλειο το εκανες αλλά έχω μία απορία. Γιατί δεν εκανες και μια τρυπα να περασεις και το καλωδιο απο την τροφοδοσια της καρτας γραφικών??

edit:

βρε βαλε παντού την ιδια σωλήνα ακομα δεν ήρθαν οι απόκριες... :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν εβαλα λαστιχο..έκανα ένα περιγραμμα με σπρευ με κατάλληλη μόνωση.

Απο θόρυβο, είναι ανάλογα πως θα έχεις τους ανεμιστήρες...

Ναι Γιώργο απο τα ρακόρ στηρίζονται + στην βάση τους που έβαλα ένα πλαστικό για να έχουν την ίδια απόσταση απο το πλαινό του κουτιού.

Link to comment
Share on other sites

Τα ανεμηστηράκια πάνω στις ψύκτρες της ΜΒ είναι στερεομένα με την πατέντα του xrist?

Καλή φάση πάντως.

Και το κουτί τεράστιο, οτι θες μπορείς να κάνεις εκεί μέσα...

Ωραίος.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο πάρα πολύ καλή δουλειά!:D

Να σε ρωτήσω και εγώ κάτι...:)

Η 600άρα αντλία "ενδεικνειταί" για όλα αυτά που έχει να "σηκώσει"... Μεγάλο ψυγείο και 2 μπλόκς; Γιατί όταν σκεφτόμουν να βάλω υδρόψυξη, είχα (λόγω χαμηλού προυπολογισμού) καταλήξει στη συγκεκριμένη αντλία. Οι περισσότεροι όμως μου πρότειναν να την αποφύγω, ειδικά αν έβαζα και την vga στο κύκλωμα.

Link to comment
Share on other sites

τα σηκωνει ε?

μπραβο η τιμημενη........ !

και εγω την εχω με τα μισα πανω και ελεγα να παω σε αλλη.....

ουτε καν το μεγαλο υψος δεν την ζοριζει?

κανενας φανης στους σκληρους δεν θα παιξει ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

πολυ ωραιο να σε ρωτησω κατι η αντλια αξιζει;;θελω να βαλω μονο σε cpu εγω σε 1 Q6600 ΘΑ ΑΞΙΖΕΙ Η ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΚΑΜΙΑ SWIFTECH; η πεταμενα χρηματα;;με βολευει αυτη που εχεις γιαιτ ειναι βυθιζομενη σε τανκ κ εγω εχω προβλημα χωρου

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.