Jump to content



προσαρμογη remote control


haris1984

Recommended Posts

παιδια...εχω την leadtek dv 2000 και χρησιμοποιει το ιδιο τηλεκοντρολ με την tv2000xp που πολλοι εχετε...εχει 4 κουμπακια που δεν κανουν τπτ...ακριβως κατω απο τα: τελετεξτ,sleep,bosskey &mute...ξερει κανεις αν και πως γινεται να χρησιμοποιηθουν αυτα σε προσαρμοσμενες λειτουργειες?παραδειγμα για σβησιμο του υπολογιστη?γιατι το βραδυ οταν ξαπλωνω και βλεπω τιβι βαριεμαι να σηκωθω και κλεινω το πισι το πρωι...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν διαφορα προγραμματα οπως το Girder που ισως να μπορεσεις να κανεις τιποτα.....

Εγω ειχα φτιαξει δικο μου υπερυθρο δεκτη και δουλευε με ενα κοντρολ απο TV. Λογικα μπορεις να χρησιμοποιησεις και της καρτας.

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμαζω επι τοπου...παρεπιπτωντος...εχω ενα universal remote control...θα δουλεψει με αυτο το προγραμμα για να ελεγχω media player,power dvd χρησιμοποιωντας το δεκτη της καρτας τηλεορασης ή αυτος ο δεκτης που εχω κανει μονο για το συγκεκριμενο ρεμοτι κοντρολι?

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω με τιποτα να σεταρω το remote....δεν εχει plugin για την καρτα μου...τι να κανω?

μπορεις τουλαχιστον να μου πεις πως να το βαλω να κανει shut down απο ενα απο 4 κουμπια που δεν χρησιμοποιουνται?

Link to comment
Share on other sites

Εχω να χρησιμοποιησω αυτα πραγματα κανα χρονο τουλαχιστο και δεν θυμαμαι πολλα πραγματα.

Οταν το δουλευα ειχα για client το Girder και τα σηματα τα λαμβανα με το Winlicr......

Θελει πολυ ψαξιμο παντως αν εχεις την διαθεση ψαξε οδηγιες για αυτα τα προγραμματα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.