Jump to content



Crucial M4 128gb


amdnikos

Recommended Posts

αποσυρομαι, μου φαίνεται ακριβώς για μεταχειρισμένος (προσωπικη εκτίμηση - επιλογη καθαρα)

Παντως ο Crucial M4 ειναι ο top. Κατι OCZ εχουν failure rate μεχρι και 40%

Εγώ δεν τον παίρνω αλλα προτιμήστε τον.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παλι

Υπαρχει περιπτωση να τον θελει ενας φιλος. Αλλα μου ειπε αν ειναι να ανεβασεις benchmarks να δει ταχυτητα και ποσο εχει μειωθει μετα απο 9 μηνες συνεχους χρήσης.

Σε ποια περιοχή εισαι ακριβώς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παλι

Υπαρχει περιπτωση να τον θελει ενας φιλος. Αλλα μου ειπε αν ειναι να ανεβασεις benchmarks να δει ταχυτητα και ποσο εχει μειωθει μετα απο 9 μηνες συνεχους χρήσης.

Σε ποια περιοχή εισαι ακριβώς;

Να μειωθεί? :haha: SSD είναι, όχι μηχανικός δίσκος. Όπως πηγαίνει όταν πρωτομπαίνει στο pc το ίδιο πηγαίνει μέχρι να αφήσει το μάταιο τούτο κόσμο. Αν αποσυρθεί ο bafokrator δικός σου.

Link to comment
Share on other sites

καλα αν δεν τον παρει ο bafokrator αν μπορεις ανεβασε benchs

Αλλα ειμαστε μακρυα. Μονο καπου που να εχει μετρο μπορω να ερθω.

Αλλα μαλλον δεν τον προλαβα τον δισκο οποτε...χαχα

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Στους μηχανικους ΔΕΝ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ. Απλως καποια στιγμή χαλανε. Στους SSD οσο περναει ο καιρος πέφτει η ταχύτητα και χαλανε σταδιακα. Γινονται πιο αργοι και πιο αργοι.

Ψαξτο και θα δεις

Link to comment
Share on other sites

Να τος.

asssdbenchatam4ct128m4s.png

Uploaded with ImageShack.us

Και εδώ ο αντικαταστάτης :inlove:.

(όλοι οι 256gb είναι ταχύτεροι από τους αντίστοιχους 128gb)

asssdbenchatam4ct256m4s.png

Uploaded with ImageShack.us

ΥΓ. Στους μηχανικους ΔΕΝ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ. Απλως καποια στιγμή χαλανε. Στους SSD οσο περναει ο καιρος πέφτει η ταχύτητα και χαλανε σταδιακα. Γινονται πιο αργοι και πιο αργοι.

Ψαξτο και θα δεις

Δεν το έχω ξανακούσει, σε αυτό ποιο ειδικοί είναι σίγουρα οι [MENTION=129]Chosen[/MENTION] και [MENTION=51]jax7480[/MENTION]

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Στους μηχανικους ΔΕΝ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ. Απλως καποια στιγμή χαλανε. Στους SSD οσο περναει ο καιρος πέφτει η ταχύτητα και χαλανε σταδιακα. Γινονται πιο αργοι και πιο αργοι.

Ψαξτο και θα δεις

Μάλλον θα πρέπει να το ψάξεις εσύ λίγο παραπάνω.

Παρακάτω ο Vertex 4 128GB που έχω στο HTPC.

Δουλεύει εδώ και 6 μήνες κάθε μέρα. Το πρώτο screenshot είναι όταν τον πήρα.

Το 2ο πρίν 1 μήνα περίπου.

Τέλη Μαϊου.

73050ba24fa53e47.jpg

Αρχές Οκτώβρη με περίπου 1200 ώρες λειτουργίας:

73050ba24fa64bcf.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.