Jump to content



Toshiba Satellite C855-1QF i3-2328M Αξίζει;


morius

Recommended Posts

Δύο χρόνια μετά από το τέλος του Acer που είχα αποφάσισα να πάρω ένα καινούριο.

Έχω αποκλήσει τελείως τα Acer, hp, για λόγους ζημιών και Sony λόγο τιμής.

Έλεγα να πάω σε Dell, Lenovo και Toshiba γιατί έχω ακούσει από πολλούς καλά λόγια στο θέμα αντοχής.

Το Laptop λοιπόν το θέλω για γενική χρήση. Τίποτα το εξειδικευμένο, αλλά επειδή τα απλά laptopakia έβγαιναν στα 450€ με 500€ έιπα να πάω στα 600€ βρίσκοντας το Toshiba Satellite C855-1QF i3-2328M.

Πείτε μου την γνώμη σας για τα Toshiba γενικά και αν αξίζει (σε θέμα ζημιών κυρίως αναφέρομαι). Αν έχετε να προτείνετε κάτι διαφορετικό δεκτό..

* Κατάστημα παρακαλώ να προτιμήσετε Κοτσόβολο λόγο άτοκων δόσεων που κάνει. Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..

Εχεις δικιο για τα hp με μια μικρη εξαιρεση.. Τα HP Probook δεν εχουν καμια σχεση με τα αλλα hp, η ποιοτητα κατασκευης τους ειναι απιστευτη, και για αναλογη ποιοτητα κατασκευης νομιζω πρεπει να ανεβεις πολυ σε αλλη μαρκα..

Εγω που επισης ψαχνω για λαπτοπ αυτο τον καιρο, μαλλον θα παω σε αυτο το probook που εκτος απο τον επεξεργαστη που ειναι λιγο χειροτερος μαλλον απ του toshiba, στα αλλα νομιζω ειναι αρκετα καλυτερο..

Δισκο εχει 750αρη, καρτα 7650 αντι για την 7610, 2 θυρες usb 3.0 (ασημαντο αλλα ειναι κατι κι αυτο).. Και κοστιζει και 529..

HP ProBook 4540s (B980/4GB/750GB) | Skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

Το φοβάμαι η αλήθεια είναι, αλλά εκτός αυτού δεν είναι σε Κοτσόβολο οπότε λίγο δύσκολο!!!

Θα με ενδιέφερε αν κάτι είχε πχ παραπάνω USB 3.0 ή αν κάποια άλλη εταιρία είναι πιο αξιόπιστη.

Σε γενικές γραμμές τι έχετε ακούσει για την Toshiba;

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο εχει παραπανω usb 3 απ το δικο σου και τα αλλα που σου ειπα συν οτι η ποιοτητα κατασκευης του ειναι φοβερη.. θα σου πω και εντυπωσεις αν το παρω τελικα αυριο..

Καλο ειναι να μην περιοριστεις σε ενα μαγαζι γιατι θα εχεις ελαχιστες επιλογες και οχι πολυ value for money..

Για την toshiba εγω εχω ακουσει πολυ καλα λογια για την εγγυηση της οτι καλυπτει και καποιες υπαιτιοτητες του αγοραστη ακομα αλλα δεν ειμαι σιγουρος.. Το καλο με την εγγυηση τους επισης ειναι πως ειναι απ τις ελαχιστες εταιριες που δινουν 2 χρονια εγγυηση σε λαπτοπ στην Ελλαδα, οι περισσοτεροι δινουν 1..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.