Jump to content



τριπλό ψυγείο υψηλής απόδοσης


psyber

Recommended Posts

είμαι κάτοχος του black ice gtx480 και είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος από τις επιδόσεις του. τα πράγματα είναι αρκετά στριμωγμένα όμως στο obsidian και θα ήθελα να μεταβώ σε τριπλό έστω και πιο χοντρό. τι προτάσεις έχετε να μου κάνετε; εγώ σκεφτόμουν το παλιό και καλό TA120.3 της thermochill. τι αποψη έχετε; θα κοντράρει ικανοποιητικά το 4αρι που ήδη έχω; να σημειώσω ότι για να μπει στο obsidian δεν εκμεταλλεύομαι την μία επιφάνεια του (1Χ120).

σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κάποιος για την αντίστροφη τράμπα να μου στείλει pm (να δωσει το τριπλό του και να πάρει 4πλο).

Link to comment
Share on other sites

είμαι κάτοχος του black ice gtx480 και είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος από τις επιδόσεις του. τα πράγματα είναι αρκετά στριμωγμένα όμως στο obsidian και θα ήθελα να μεταβώ σε τριπλό έστω και πιο χοντρό. τι προτάσεις έχετε να μου κάνετε; εγώ σκεφτόμουν το παλιό και καλό TA120.3 της thermochill. τι αποψη έχετε; θα κοντράρει ικανοποιητικά το 4αρι που ήδη έχω; να σημειώσω ότι για να μπει στο obsidian δεν εκμεταλλεύομαι την μία επιφάνεια του (1Χ120).

σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κάποιος για την αντίστροφη τράμπα να μου στείλει pm (να δωσει το τριπλό του και να πάρει 4πλο).

Ως κατοχος ενος 120.3 PA εχω να σου πω προχωρα αφοβα.Το ψυγειο ειναι καταψυκτης ¨:banging:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
έχεις υπόψιν μαγαζί που να το πουλάει; και αυτό το εργαλείο πως σας φαίνεται?

Aquatuning - Der Wasserk

οτι καλυτερο μπορεις να παρεις σε τριπλο ααν εχεις χωρο να το βαλεις!! α! και θελει δυνατο (υψηλης πιεσης fan) 86cm παχος ειναι αυτα...scythe gt 1850 rpm η καλυτερα Noiseblocker NB-eLoop B12-4 Bionic fan 2400rpm

κοιταγα για το διπλο να παρω εγω, ξεπερνουσε σχεδον ολα τα αλλα διπλα της αγορας, δεν θυμαμαι το link με το τεστ να το βαλω να το δεις.Αναλογικα το 3αρι που δειχνεις θα ξεπερνα για λιγο το 4αρι σου.. βαλε και 3 noiseblocker και εφυγες αρκετα μπροστα σε επιδοσεις απο το 4αρι που εχεις, αρκει να βολεψεις τα 86+25 111 εκατοστα παχους!!

http://martinsliquidlab.org/2012/04/12/alphacool-nexxxos-ut60-360-radiator/

Έγινε επεξεργασία από Staba
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει αρκετά ψυγεία και την απόδοση που έχει το GTX480 με δυνατά φανς δεν την έχει κανένα άλλο.

Η μόνη σύγκριση που μπορεί να γίνει είναι με το monsta αλλά και με ένα thermochill 3πλό χοντρό αλλά το gtx να είναι με χαμηλόστροφα φανς, όπου και πάλι...!

Και αυτό ενημερώνω ότι συμβαίνει επειδή μιλάμε για το gtx και όχι το gts.

Link to comment
Share on other sites

venom αν και δεν εχω δοκιμασει πολλά μάλλον θα συμφωνήσω. αυτή τη στιγμή το έχω μόνο με έναν ανεμιστήρα να γυρίζει στις 1450 στροφες και ο επεξεργαστής στους 34. και παρέα με τη d5 το αποτέλεσμα είναι dead silent...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
οτι καλυτερο μπορεις να παρεις σε τριπλο ααν εχεις χωρο να το βαλεις!! α! και θελει δυνατο (υψηλης πιεσης fan) 86cm παχος ειναι αυτα...scythe gt 1850 rpm η καλυτερα Noiseblocker NB-eLoop B12-4 Bionic fan 2400rpm

κοιταγα για το διπλο να παρω εγω, ξεπερνουσε σχεδον ολα τα αλλα διπλα της αγορας, δεν θυμαμαι το link με το τεστ να το βαλω να το δεις.Αναλογικα το 3αρι που δειχνεις θα ξεπερνα για λιγο το 4αρι σου.. βαλε και 3 noiseblocker και εφυγες αρκετα μπροστα σε επιδοσεις απο το 4αρι που εχεις, αρκει να βολεψεις τα 86+25 111 εκατοστα παχους!!

Alphacool NexXxoS UT60 360 Radiator « martinsliquidlab.org

staba είσαι σίγουρος ότι αυτό που δείχνω είναι ίδιο με αυτό που λες εσυ; όσο αφορά το κουτί είναι obsidian 800d.

Link to comment
Share on other sites

staba είσαι σίγουρος ότι αυτό που δείχνω είναι ίδιο με αυτό που λες εσυ; όσο αφορά το κουτί είναι obsidian 800d.

Οχι, ειναι το 60αρι σε παχος, εσυ δειχνεις το 86αρι. απλα το εβαλα σαν μεσο συγκρισης. το 60 ειναι πολυ καλο. η κατασκευη ειναι ιδια με το 86αρι σου,υπολογιζε +20% σε επιδοσεις το ελαχιστο, απο το review του 60αριου.

αν το review ελεγε οτι ειναι μαπα το 60αρι τοτε και το 86 θα ηταν μαπα και καλυτερα να το απεφευγες.

If cost and space is not a major consideration and you simply want minimal restriction, top thermal performance across nearly all RPMs, top quality, and top features…the UT60 is a perfect “all copper” fit! Αυτα ισχύουν για το 60αρι, ποσο μάλλον για το 86αρι. Αν και για μενα ίσως είναι πλεονασμος το θηριο των 86. Αν χωραει στο κουτι σου ομως γιατι να μην το βάλεις!! βάλτο!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

το είχα παρατήσει το θέμα αλλά συνεχίζω το ψάξιμο γιατί από βδομάδα έρχεται benchtable που παίρνει τριπλό. και το τετραπλό που έχω θα μπαίνει λογικά αλλά θα δείχνει λίγο έκτρωμα. εσυ το thermochill το προτείνει ανεπιφύλακτα;

Link to comment
Share on other sites

το είχα παρατήσει το θέμα αλλά συνεχίζω το ψάξιμο γιατί από βδομάδα έρχεται benchtable που παίρνει τριπλό. και το τετραπλό που έχω θα μπαίνει λογικά αλλά θα δείχνει λίγο έκτρωμα. εσυ το thermochill το προτείνει ανεπιφύλακτα;

ΜΑΚΡΙΑ-ΜΑΚΡΙΑ είμαι κάτοχος του είναι κακός συνδυασμός με το Obsidian 800D, διότι οι τρύπες του πλέγματος απο το κουτί δεν συμπίπτουν με του ψυγείου με αποτέλεσμα οι ανεμιστήρες να είναι έξω !! Επίσης η επιφάνεια του δεν είναι επίπεδη μπορείς να κάνεις ζημιά στους ανεμιστήρες !!

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αυτα σε δυο λουπ 1 για cpu και 1 για gpu απο το 2010 νομιζω σε τριπλο οτι καλυτερο Feser TFC X-Changer Triple 120mm Fan PC Radiator και εδω http://skinneelabs.com/tfc-x-changer-360/

Έγινε επεξεργασία από MAKHS LIMENIKOS
Link to comment
Share on other sites

ΜΑΚΡΙΑ-ΜΑΚΡΙΑ είμαι κάτοχος του είναι κακός συνδυασμός με το Obsidian 800D, διότι οι τρύπες του πλέγματος απο το κουτί δεν συμπίπτουν με του ψυγείου με αποτέλεσμα οι ανεμιστήρες να είναι έξω !! Επίσης η επιφάνεια του δεν είναι επίπεδη μπορείς να κάνεις ζημιά στους ανεμιστήρες !!

καλά κάνεις και το αναφέρεις γιατί μπορείς να γλυτώσεις πολλούς συμφορουμίτες από έξοδα και εννοείται εκνευρισμό. πάντως εγώ αναφέρω ότι το τετραπλό που έχω (b.i. gtx 480) και φαντάζομαι και άλλα ΧΩΡΑΝΕ στο 800d απλά δεν μπορούμε να εκμεταλλευτούμε όλη την επιφάνεια με ανεμιστήρες. γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος από την απόδοση του συγκεγκριμένου αλλά φοβάμαι ότι θα δείχνει άσχημο με το bench table που θα έχω από εβδομάδα. έχει βάλει κανείς άλλος 4απλό σε dimastech easy να δούμε καμια φωτογραφία;

Link to comment
Share on other sites

καλά κάνεις και το αναφέρεις γιατί μπορείς να γλυτώσεις πολλούς συμφορουμίτες από έξοδα και εννοείται εκνευρισμό. πάντως εγώ αναφέρω ότι το τετραπλό που έχω (b.i. gtx 480) και φαντάζομαι και άλλα ΧΩΡΑΝΕ στο 800d απλά δεν μπορούμε να εκμεταλλευτούμε όλη την επιφάνεια με ανεμιστήρες. γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος από την απόδοση του συγκεγκριμένου αλλά φοβάμαι ότι θα δείχνει άσχημο με το bench table που θα έχω από εβδομάδα. έχει βάλει κανείς άλλος 4απλό σε dimastech easy να δούμε καμια φωτογραφία;

εδω σε 360 [ame=http://www.youtube.com/watch?v=LZY4UqOlg0w]Project: XT 360° View - YouTube[/ame] δυναμη !

και εδω σε τετραπλο Build log, Dimastech bench 56k warning - Overclockers Australia Forums :T:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

παιδιά είμαι ευτυχής κάτοχος του τριπλού ut60. πολύ αποδοτικό ψυγείο και το προτείνω ανεπιφύλακτα. τώρα ψάχνω ένα μονό 140 mm. τι θα προτείνατε; το monsta το βρίσκετε υπερβολή;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Δεν υπαρχει ψυγείο που να εχει πάνω απο τρεις βαθμούς διαφορα απο ενα αλλο, το θέμα ειναι αν αυτοι οι τρεις βαθμοί πιστεύεις οτι αξίζουν το θόρυβο απο έναν ανεμιστηρα 2500 στροφών, η άποψη μου ειναι πως οχι

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.